Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

skaza białkowa

  • Autor: kuczrafa Data: 2011-06-10 21:06:50

    Witam! karmię piersią małego alergika. Synek jest uczulony na mleko, jajka, mięso drobiowe. szukam przepisów na dania bez tych produktów. co polecacie?

  • Autor: urszulka Data: 2011-06-11 09:16:07

    Nie znam takich przepisow ale skad u małego niemowlaka wiesz ze to skaza jak ja poznałas.

  • Autor: kuczrafa Data: 2011-06-11 17:18:54

    lekarz też podejrzewa skazę bialkową. To co ja jem przenika do mleka. Malutki cały czas miał czerwone plamy - coś w rodzaju uczulenia- na buzi, klatce piersiowej i rączkach. dopiero po odstawieniu tych trzech produktow wszystko wrociło do normy i synek ma sliczną cerę. Jak zjem jakis produkt zawierający mleko, jaja to odrazu pojawia sie wysypka.przepisów szukam dla siebie, bo niechciałabym odstawiać synka od piersi.

  • Autor: amelia_z Data: 2012-04-15 11:07:38

    Teraz synek pewnie większy ale zaciekawiło mnie w jakim wieku był wtedy dzidziuś. Może komuś pomoże moje doświadczenie: mój miał podobne objawy do mniej więcej czwartego miesiąca życia i był to tzw. trądzik noworodkowy. W swojej własnej diecie ograniczyłam nabiał. Dodatkowo mały dokarmiany był pepti, kąpany w oilatum i wszystko ładnie zeszło. Teraz ma 8 miesięcy, żywiony jest zgodnie z tabelą żywienia niemowląt, jest na pepti a jako zagęstniki dostaje kaszki ryżowe albo kleiki ryżowe.

  • Autor: izabela_27 Data: 2011-06-11 15:49:38

    Skąd dokładnie wiesz na co jest uczulony?Moje dzieci też miały skazę białkową,ja odstawiłam ich od piersi,przeszłam na mleko zastępcze.Córka piła isomil(sojowe),synuś bebilon pepti,sojowego też nie przyswajał.Po roku stopniowo podawałm bebiko i wszystko było ok.

Przejdź do pełnej wersji serwisu