Forum

Kuchenne porady

ogórki kwaszone..

  • Autor: ania205 Data: 2011-06-28 09:39:36

    Witam kochani;)) mam ukiszone ogórasy w słoikach na zimę. (kisły ponad  tydzień).czy muszę je teraz  zapasteryzować żeby przetrwały do wiosny..?czy ustawić je w chłodnym miejscu..niech sobie stoją.?.dziękuję..pozdrawiam z zachmurzonej malopolski..:))Ania

  • Autor: anboku Data: 2011-06-28 10:50:57

    Ogórki kiszone nie potrzebują pasteryzowania. Ja zakręcam i siup z nimi do piwnicy na półeczke.
    Jeden raz zapasteryzowałam jeden słoik tak na sprawdzenie. Znajomy mówił, że chociaż postają do wiosny to po otwarciu są nadal twarde jak świeżo ukiszone. Niestety nie wiem czy to prawda bo akurat ten słoik synuś mi rozbił
    Moja pierwsza mała porcja też już kiśnie:) Pozdrawiam z deszczowego podkarpacia:))

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-06-28 10:52:33

    Sąsiadka mojej mamy pasteryzuje ogórki żeby dalej nie kisły. Ja nie pasteryzuje bo  zalewam wrzacą wodą, 3 dni i są ukiszone. Potem wstawiam do piwnicy i sobie czekają do zimy.

  • Autor: dorotask Data: 2011-06-28 11:39:08

    Mój ojciec wstawia ogórki do wrzątku , aby przerwać proces fermentacji .Zeszłoroczne są twarde jak kamień.

  • Autor: ania205 Data: 2011-06-28 12:13:32

    ja właśnie pytam..bo  słyszałam że jak się zapasteryzuje ..to one już nie kisną dalej ..i nie są takie kwaśne..a nie chcę eksperymentować.żebym  nie przegodziła...bo już nie mam swoich  na działce.. w sobotę przeszło silne gradobicie..i nie zostało śladu po ogórkach:((

  • Autor: jolka60 Data: 2011-06-28 13:59:17

    Nigdy nie pasteryzowałam kiszonych ogórków.Zalewam je ciepłą wodą,po ukiszeniu wynoszę do chłodnej piwnicy.Wyjątek-przecier,który robię z wiekszych,osobno ukiszonych ogórków,następnie ścieram na tarce,zalewam przecedzoną zalewą ze słoika i pasteryzuję.

Przejdź do pełnej wersji serwisu