Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Różowe byliny

  • Autor: lanntana Data: 2011-07-09 09:42:13

    Komponuję rabatę z biało-różowych roślin,chcę,żeby kwitła od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Posadzę-narcyze,tulipany,szafirki,krokusy,tawułki,dziełżany,goździki,astry,czosnek,gęsiówkę,liatry,lilie -co jeszcze? Rabata jest baaardzo duża,myślałam o wrzosach,ale one wymagają kwaśnej gleby,u mnie chyba nie dadzą rady.

  • Autor: Agussia834 Data: 2011-07-09 20:50:09

    A może żurawki... fajne, nie wymagające roślinki... :) Ja mam różowe, w tym roku nabyłam krwisto- czerwone. Jest wiele innych odmian. Zachęcam.

    http://www.sadzonki.abc24.pl/default.asp?kat=21141&pro=110028

  • Autor: joasiek Data: 2011-07-10 22:01:21

    Jak duża rabata to może jakieś małe lub średnie krzewy dołożysz? Niski jest pięciornik i  oprócz żółtego, pomarańczowego jest też w odmianie białeż i różowej. Piękna jest wajgela (krzewuszka), tylko to już całkiem spory krzew, kwitnie w lecie na różowo, albo bordowo, są też odmiany z dekoracyjnymi biało-zielonymi liśćmi. Średnim krzewem jest żylistek (odmiany kwitnące biało i różowo). Z bylin to jeszcze dalie - kwitną jesienią, serduszka okazała (biała lub różowa) - kwitnie w lecie oraz funkie i bergenie, ale te akurat bardziej dekoracyjne mają liście niż kwiaty, no i wolą cień lub półcień (tak jak i konwalie - też białe i różowe). Jeszcze piwonie w wielu odcieniach. Z wiosennych jeszcze hiacynty i krokusy. 

  • Autor: ewka63 Data: 2011-07-10 22:41:51

    Floksy, jeżówki purpurowe.

Przejdź do pełnej wersji serwisu