Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Jarmark Dominikański

  • Autor: Wkn Data: 2011-07-28 18:43:59

    Kto z Was się w tym roku wybiera na Jarmark Dominikański i na co planuje zapolować lub co pooglądać?

  • Autor: rybka_M Data: 2011-07-29 15:44:36

    ja się wybieram, jak co roku zresztą i jak co roku zaopatrzę się w przyprawy i barwniki na cały rok, a może jeszcze coś mi wpadnie w oko :D

    oglądać będę wszystko, bo po prostu uwielbiam jarmark, jak dla mnie to najlepsza część wakacji ;P

  • Autor: Wkn Data: 2011-07-29 16:14:13

    Jeśli będziecie wybierać się na jarmark z dziećmi, polecam kupić na spróbowanie paczuszkę wafli kaliskich - bardzo cienkie, słodkawe, słomkowe w kolorze łamliwe okrągłe opłatki - w paczuszcze jest około 10 wafli o średnicy mniej więcej 20 cm. Kilkulatki bardzo lubią je chrupać.

    Jakie kupujesz barwniki? Czy one są jakiejś konkretnej firmy? Płynne czy w proszku? I czy sprzedawane są na tych samych stoiskach co przyprawy?

  • Autor: rybka_M Data: 2011-08-06 21:40:27

    Jeśli będziecie wybierać się na jarmark z dziećmi, polecam kupić na
    spróbowanie paczuszkę wafli kaliskich - bardzo cienkie, słodkawe,
    słomkowe w kolorze łamliwe okrągłe opłatki - w paczuszcze jest około 10
    wafli o średnicy mniej więcej 20 cm. Kilkulatki bardzo lubią je
    chrupać. Jakie kupujesz barwniki? Czy one są jakiejś konkretnej firmy?
    Płynne czy w proszku? I czy sprzedawane są na tych samych stoiskach co
    przyprawy?

    barwniki są w proszku i sprzedaje je taka jedna Rosjanka (chyba, no w każdym bądź razie pani ze wschodu), ale jeszcze nie wiem gdzie w tym roku ma stoisko, bo co roku jest to inne miejsce ... w zeszłym roku stała np. zaraz na wejściu na Długą ... a te wafle są naprawdę wspaniałe, moje chłopaki je uwielbiają, cała 3, włącznie z tym największym

  • Autor: marzanna.k5 Data: 2011-07-29 20:42:11

    Uwielbiam Jarmark Dominikański i oczywiście się wybieram.Lubię oglądać rękodzieło i "starocie".Mam nadzieję,że coś fajnego upoluję.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-07-29 20:47:56

    Dwa lata temu na jarmarku było stoisko ZIAJI świetne kosmetyki , duży wybór ,a ceny dużo niższe niż w sklepach. Andruty kaliskie są super w tym roku wybieram się pchrupać

  • Autor: Wkn Data: 2011-07-29 21:54:45

    Ziaja miała niższe ceny, powiadasz? To ja muszę się wybrać na połów. Bardzo lubię ich kozie mleczko do demakijażu, krem do rąk i kilka kremów do twarzy i pod oczy :) Żel pod prysznic kozie mleko też jest niczego sobie.

    A czy kupowałaś inne wyroby tej firmy, która sprzedaje andruty kaliskie? Coś mi się błąka po sklerozie, że mieli jeszcze inne rodzaje wafli i wypieków.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-07-29 22:27:08

    kupowałam tylko andruty, a ZIAJA miala kosmetyki około połowę taniej niż w sklepach , ale to bylo 2lata temu , mam nadzieję że w tym roku będą mieli stoisko

  • Autor: Kluko Data: 2011-07-30 13:47:00

    Ja na pewno się pojawie w Gdańsku na Jarmark. Tradycyjnie zapoluje na przyprawy:) W takich ilościach, żeby starczyło mi do Jarmarku Gwiazdkowego ;) No i te spacery wśród straganów. Ma to swój urok. Drogo jest i przeważnie ciasno i gwarno, ale jakoś to przeżyje... :)

  • Autor: qurczak Data: 2011-08-04 18:41:10

    Ja na pewno się pojawie w Gdańsku na Jarmark. Tradycyjnie zapoluje na
    przyprawy:) W takich ilościach, żeby starczyło mi do Jarmarku Gwiazdkowego

    witaj

    o jakich przyprawach piszesz,jakieś ciekawe np. ekologiczne mieszanki czy po prostu zwykłe znane marki tylko taniej jak w przypadku Ziaji?

    pozdrawiam

  • Autor: Kluko Data: 2011-08-04 22:54:39

    Są dostępne na Jarmarku przyprawy firmy "Przyprawy świata". Dużo gotowych mieszanek mają, ale też pojedyncze. Są w miarę tanie (a w każdym bądź razie bardziej się opłaca niż przyprawy sklepowe). Ja ze swojej strony polecam szczerze. Można znaleźć coś dla siebie :)

  • Autor: rybka_M Data: 2011-08-06 21:42:17

    Są dostępne na Jarmarku przyprawy firmy "Przyprawy świata". Dużo gotowych
    mieszanek mają, ale też pojedyncze. Są w miarę tanie (a w każdym bądź
    razie bardziej się opłaca niż przyprawy sklepowe). Ja ze swojej strony
    polecam szczerze. Można znaleźć coś dla siebie :)

    ja również polecam :) jest naprawdę duży wybór

  • Autor: Wkn Data: 2011-08-16 18:47:25

    No, byłam, kupiłam mały zapas przypraw i kilka innych drobiazgów :)

    Stoisk z przyprawami jest sporo, ale firmy się powtarzają - po prostu mają kilka stanowisk rozrzuconych w różnych zakątkach jarmarku.

    Muszę przyznać, że oferta Jarmarku Dominikańskiego poprawiła się - w porównaniu do tego, co działo się np. 5 lat temu, jest sporo rękodzieła i mniej tandety. Miło jest mijać stragany z serami, piwami, kiełbasami, chlebami, deskami z buku i dębu, wełnianymi rękawicami bez palców i filcowymi torbami. Kolczykami na szydełku, ceramicznymi ptaszkami, zegarami o skrzydłach aniołów i malarskimi płótnami leżącymi na kupie. Stoiska z dziadem, babą i poniemieckim fajansem, kołem od maszyny Łucznik i przedwojennym wózkiem dla niemowlaków. Widelcem bez jednego ząbka i lampą w kształcie pierrota.

    Podobało mi się :)

  • Autor: Kluko Data: 2011-08-16 21:50:19

    No ja właśnie nie miałem czasu, żeby pochodzić spokojnie po wszystkich stoiskach. Byliśmy z babcią, która pierwszy raz gościła na Jarmarku... A że babcia wiekowa już jest, więc za dużo nie chodziliśmy... Poprawiło się i to bardzo na straganach! Jarmark nie przypomina już wielkiego targowiska, ale faktycznie jarmark z prawdziwego zdarzenia.  

  • Autor: anqe Data: 2011-08-08 00:07:38

    ja bardzo lubię na jarmarku próbować nowych dań w zeszłym roku dostąpiłam zaszczytu spóbowania golonki duszonej w kapuście kombinacja słodkiej i kiszonej z cebuląa i śliwką suszoną - rewelacja (golonka cebula śliwki i kiszona kapusta zawinięta w liść kapusty slodkiej i duszone we własnym sosiku)

    co zaś do zakupów nie jest to już ten sam jarmark co 15 lat temu aczkolwiek poszukam wspomnianych przez Was przypraw

  • Autor: Kluko Data: 2011-08-08 20:21:56

    No nie jest to dawny Jarmark...Ale mimo wszystko co roku mnie na niego ciągnie. W tym roku też już byłem. Co prawda za dużo niestety nie pochodziliśmy, bo zaczęła się pogoda psuć. Ja też zawsze chcę spróbować jakichś smakowitości, ale niestety zawsze przeliczam o ile taniej to wyjdzie jak sam to zrobie ;)

    Jednak przypraw sobie nakupowałem :) Dałem się namówić na sumaka, teraz muszę spróbować go do czegoś wykorzystać :)

  • Autor: majolika Data: 2011-08-11 21:33:03

    Też próbowałam tej golonki. Masz rację- rewelacja!Próbowałam ją podrobic w domku.Nie wyszła tak wspaniała. Na pewno był tam dodatek pomidorów(może ktos z WŻowiczów zna i podrzuci przepis?). Te golonki sa małe, cholerka- przednie? Najlepsze stoiska kulinarne sa zawsze na Targu Rybnym!Sa tam tez wspaniałe stoiska(namioty?) z rękodziełem za rozsądną cenę.

  • Autor: kaszkaj Data: 2011-08-12 18:52:57

    A propos przypraw,to przyprawy kupiłam sobie na giełdzie w Pruszczu.Jest tam tam duży wybór i są tańsze niż na jarmarku.Pani ze stoiska powiedziała mi że mają też stragan na rynku na Łąkowej.

  • Autor: Kluko Data: 2011-08-15 23:52:15

    Ja na giełdzie w Pruszczu też kupowałem. Faktycznie mają tańsze przyprawy i podobny wybór (ale np nie przypadła mi do gustu ich czerowna czubryca...). Z tego co wiem to są z Elbląga, ale jeżdżą na różne targi. W zeszłym roku kupowałem od nich na Pokazie zwierząt hodowlanych w Bolesławowie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu