Forum

Rozmowy wolne i frywolne

pralka amica

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-07 01:54:10

    Kochani użytkownicy, padła mi pralka, stara już była i wolno jej, ale mam dylemat, jaką kupić nową..... Co macie i co polecacie? Czy dodatkowe bajery naprawdę się przydają czy są, bo są, ale pierze się i tak na 2 - 3 programach?

    Mąż poleca mi Amicę, a WY????

  • Autor: Ewa1982 Data: 2011-08-07 07:28:03

    Moim zdaniem z Amici warto kupić kuchenkę. J a kupowałam ostatnio pralkę i zdecydowałam się na Whirlpoola.

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-08-07 07:46:54

    Mam Whirpoola i poprzednia moja to tez był Whirpool polecam :)

  • Autor: jolka60 Data: 2011-08-07 09:19:53

    Mam już drugiego Whirpoola (pierwszy wyprał całe tony ciuchów przez 8-9 lat).Córka i stryj-ta sama firma,chwalą sobie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-08-07 09:45:56

    mój pierwszy prał 10 lat :):)

  • Autor: makusia Data: 2011-08-07 13:49:14

    Też dołączę do grona "fanów" Whirlpoola:)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-08-07 08:29:38

    tylko nie amica , moja koleżanka ma amikę tragedia lata po łazience mimo poziomowania zatrzymuje się i pokazuje bład chociaż proszek odmierzony jak w aptece . Poprzednio miałam wirpoola, miesiąc temu kupilam LG jak na razie cudo łatwo się programuje bardzo dobrze wiruje z poprzedniej czasami wyjmowalam mokre ciuchy. Pralkę kupilam za około 1tys. prosty model. 

  • Autor: linka35 Data: 2011-08-07 09:37:12

    Beco- nie polecam, czasem nie chce jej sie wirować (chyba że ja na taką leniwą trafiłam).

  • Autor: makusia Data: 2011-08-07 13:50:50

    Moja mama ma Beco.. naprawianą paręnaście razy....

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 13:55:09

    Beko jest tureckie ..Dlatego odradzam również Boscha robionego w Turcji ..Sami widzicie jak z jakością tam bywa. ...

    Sam Bosch mówi ,że najbardziej niezawodne pralki są właśnie nasze robione w Pl i te w De.

  • Autor: agacia3323 Data: 2011-08-07 10:07:25

    Niedawno też miałam dylemat jaką pralkę wybrać.Poprzednia amica nie dość ,że latała po całej łazience ,to pod koniec zaczęła robić dziury w ubraniach.Pomijając fakt,że na samym początku zepsuła się (całe szczęście,że była na gwarancji ,bo za naprawę słono bym zapłaciła). Teraz mam samsunga diamond i jestem bardzo zadowolona . Widzę bardzo dużą różnicę ,po wyglądzie pranych ubrań w tejże pralce.Ja polecam Ci ją szczerze ,ale wybór należy do Ciebie.

    WF8502NGV

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 10:45:21

    Witaj,

    Zależy ile chcesz na ten zakup przeznaczyć PLN. Ale taką z średniej półki to 1.5 tyś musisz liczyć.

    Na pewno dzisiejsze sprzęty nie działają tak jak kiedyś 15 -20 lat. Tylko około 6 lat - 10 to max.

    Warto też wybrać firmę do której łatwo dokupić części - i tutaj Amica króluje ,bo ma w każdym sklepie potrzebną część.

    Ważne też ,aby pralka miała rozbieralny zbiornik piorący a nie klejony ,plastikowy. Bo wtedy przynajmniej możesz wymienić łożyska jak padną i to jest koszt ok 60 zł ,a nie wymieniać całego zbiornika piorącego wraz z bębnem - ok. 600zł

    Ja bym polecał coś z Boscha - ale tylko produkowaną w Niemczech albo w Polsce. Turcje i Chiny odradzam ze względu na marną jakość i nierozbieralne zbiorniki piorące.

    Oto ogólny zarys ,gdzie pralki Bosch są produkowane:


    - 8kg załadunku oraz 4,5kg w Niemczech
    - 7kg,6kg w Polsce
    - 5,5kg w Chinach 

    To jest ogólny zarys jak można szybko zweryfikować w jakim kraju jest produkowana pralka, ale najlepiej jak już będziesz  znała symbol konkretnego modelu to zadzwonić pod nr tel. 22 57 27 600 (infolinia Boscha - można znaleść na ich stronie www)


    Electrolux też robi dobre pralki ,ale niestety tańsze modele robione we Włoszech ,więc z jakością nie najlepiej.


    Dobra rada: nie sugeruj się opiniami na ceneo.pl bo tam Electrolux w sekorze pralki ma wynajętych klepaczy i jest 100% pozytywnych komenatarzy napisanych przez Electroluxa. ..

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-07 11:31:52

    Ech, Marika, wątek jaki chciałam założyć ponieważ jestem w identycznej sytuacji. Amiki następnej już nie chcę, choć teraz po16 latach są dużo lepsze od poprzedniczki, którą czasem znajdowałam 0,5 m poza jej miejscem. Wymyśliłam sobie pralko-suszarkę firmy Hotpoint-Ariston za 1800- 2200 zł (Pralko-suszarka HOTPOINT-ARISTON AQM9D49U/B.) Czasem, szczególnie jesienią i zimą mam problemy z suszeniem prania, więc przydałoby się takie urządzenie, np do pościeli i ręczników. Ręczniki są b. puszyste i miękkie, ale tracą zapach płynu zmiekczającego. Sprzęt ma wysmienite recenzje , a dane techniczne niezłe. Mam tylko obawy co do tego czy to ma być jedno urządzenie, czy dwa. Firmę zachwalal mój brat, który ma pralkę (8kg wsadu) i pierze świetnie. Ja z kolei mam zmywarkę do naczyń i jestem b. zadowolona z niej. Opinie o sprzęcie AGD sprawdzam na stronie www.cokupic.pl , choć wiem o płatnych opiniodawcach na tego typu serwisach

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-08-07 11:40:11

    sprawdz opinie klientów np . w euro agd tam raczej nie ma płatnych opini , po zakupie i sprawdzeniu sprzętu każdy klient wystawia opinię .

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-07 12:32:10

    te czytałam, www.Cokupic.pl zawierał te opinie

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 11:54:33

    Odradzam zakup 2w1  ...zdecydowanie lepiej kupić 2 urządzenia osobno ..

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-07 12:23:38

    dlaczego? jakieś przesłanki ku temu? Może to, że jedno urządzenie może być bardziej dopracowane?

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 12:33:26

    No cóż. ..niestety nie jest dopracowane . ..Są częste awarie a do tego suszarka taka niezbyt dobrze suszy ...

    Można na tym przeczytać na specjalistycznych forach (w razie czego mogę podać link), gdzie wypowiadają się serwisanci jak i użytkownicy. .Niestety takie urządzenie nie spełnia dobrze swojej roli.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 12:40:29

    Cytuję wypowiedź z jednego z forum AGD:

    "Nie warto kupować pralko suszarki .Ponieważ suszarka do chłodzenia kondensatora (skraplania pary wodnej )używa wody z sieci.Do tego dochodzi jeszcze większe zużycie energii elektrycznej .Dlatego lepiej kupić osobno pralkę i suszarkę"

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-07 12:43:04

    pleeeaaase o link.  Przez pół zimy wybierałam sprzęt do kuchni i mi pod czaszką chyba zadymiło, choć odpukać jestem zadowolona ze swoich wyborów. Teraz chciałabym trochę skrócić czas decyzji, bo pranie rośnie.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 12:48:17

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=783802&highlight=pralko+suszarka+warto&sid=

    Możesz tam założyć również swoje konto ,pisać posty ,pytać itp. Podesłałem ci 1 przykładowy wątek. Możesz ich tam znaleźć więcej za pomocą "szukajki" - jest na samej górze opcja "szukaj"

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-07 17:55:57

    przejrzałam, poczytałam, a teraz będę się zastanawiać nad konfiguracją 2 szt w domu. Mąż twierdzi, że dwa jest lepsze niż jeden, więc nie mam innego wyjścia.  Dzięki za link. Elektroda znana jest od dawna mojemu męzowi, teraz juz i  mnie.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-08-07 16:36:43

    Zoska odradzam wlasnie kupowanie 2 w 1 czyli pralko-suszarki.Jesli sie zepsuje masz obydwa nieczynne czyli i pralke i suszarke.Swego czasu tez mielismy ten dylemat,bo wymienialismy pralke bo nam sie popsula i chcielismy kupic wlasnie pralko-suszarke,pani w sklepie nam odradzila,wlasnie to byl argument jesli jedno sie zepsuje to i drugie wtedy tez nieczynne bedzie.Kupilismy pralke ,a potem za jakis czas dokupilsmy suszarke.Koszt moze bedzie troche wiekszy,ale jedno dziala niezaleznie od drugiego jednak.

     

    Znajomy mial pralko suszarke,jesli sie nie myle to byla ze 3 razy w naprawie i wtedy nie mial ani pralki ,ani suszarki,nie pamietam jakiej firmy byl jego sprzet,ale narzekal,ze pranie bylo niedosuszone.

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-07 17:45:28

    o tym nie pomyślałam, dzięki

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-08-07 16:56:18

    My mielismy najpierw pralke AEG ,przez ponad 15lat,tzn moj maz mial bo to zanim sie poznalismy jeszcze,ale programator sie zepsul i pralka juz pod koniec swojej zywotnosci miala problem z wirowaniem,niedokladnie wirowala,pranie bylo dosyc mokre,ale ponad 15 lat sluzyla bez zarzutu.Prawie 4 lata temu kupilismy pralke Siemensa i jestem bardzo zadowolona,dobrze wiruje ma dwa stopnie wirowania,program do normalnego prania od 30°C do 90°C i tak samo w druga strone do delikatnych od 30°C do 60°C jak sie nie myle,musialabym zejsc do piwnicy i dokladnie obejrzec,ma tez program welna i pranie w zimnej wodzie.

     

    Po jakims czasie dokupilam suszarke z tej samej firmy z ktorej jestem rowniez bardzo zadowolona,suszy bez zarzutu,ma dosc duzo programow na suszenie normalne i delikatne,ma rowniez suszenie  rzeczy sportowych,program suszenia zimnym powietrzem,program krotki,jak rowniez program Knitterschutz-taki program zeby rzeczy byly niepogniecione,nie jest az tak glosna co Whirlpool,bo whirlpoole to jakas porazka totalna jesli chodzi wlasnie o glosnosc,na poprzednim mieszkaniu dwie sasiadki mialy wlasnie suszarki tej marki,pralnie mielismy w piwnicy ,a czasem na pierwszym pietrze bylo je jeszcze slychac.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 17:03:32

    Dla ścisłości: Bosch i Siemens to ta sama firma. Tak samo jak Polar i Whirpool, AEG i Electrolux.

    Stare Whirpoole faktycznie były głośne i nie najlepszej jakości, jakie są dzisiaj - nie wiem.

    Polar z serii PFL jest bardzo cichy i dobrze pierze ale ma nierozbieralny zbiornik więc nie polecam.

  • Autor: Mika K Data: 2011-08-07 18:33:20

    Ja miałam Amikę i już nigdy więcej!Pralka wygladała jak nowa i poszła na śmietnik bo po kolei padały wszystkie funkcje a na końcu programator który był tak drogi że nie opłacało się jej naprawiać .Teraz mam Candy i jestem bardzo zadowolona:)

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 18:35:58

    Hmm ..

    Ja do Candy nie mam przekonania z tego powodu:

    http://www.test.de/themen/haus-garten/meldung/Waschmaschinen-von-Candy-Hoover-Totalschaden-im-Badezimmer-4104279-4104281/

    Nie wiem jak to jest możliwe ..ale ich pralki samoistnie wybuchają ..Można też o tym przeczytać na polskich stronach www. ..ale nie pamiętam gdzie to było ..Były też podane numery serii które są wadliwe.

    Mówiąc w skrócie:

    Stiftung Warenstest to niemiecki ,niezależny instytu badawczy.

    Przetestowali pralki Candy , w takim czasie co odpowiada 10 lat normalnego użytkowania ,po czym pralki w czasie prania się rozwaliły - wybuchły. Na szczęście w pobliżu nikogo nie było bo mogło by się to źle skończyć.

  • Autor: a. Data: 2011-08-08 18:48:01

    Moja wybuchła, polega to na tym, że w pralkach ładowanych od góry otwierają się drzwiczki bębna w trakcie prania i cały środk pralki rozpada się na strzepy.

    Teraz mam mastercook i na razie ok, jak będzie dalej czas pokaże.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-08 19:00:41

    Widocznie wyprodukowali więcej wadliwych modeli. Opisane w Stiftung Warentest to pralki ładowane od frontu. Bęben się rozwalał przy wirowaniu na wysokich obrotach (chyba na sprawie) co skutkowało rozerwaniem całej pralki a ostre części wyrzucało w promieniu kilku metrów.

    Gdyby nie było to napisane na Stiftung Warentest to bym chyba w to nie uwierzył, bo jest to dość dziwne i niespotykane a jednak jest.

  • Autor: jolka60 Data: 2011-08-07 18:40:32

    Kuchacik,nie wiem,skad wziela sie Twoja negatywna opinia odnosnie ''Whirpoola''.bo juz przynajmniej drugi raz przeczytalam taki post w Twoch wypowiedziach.

    Po pierwsze-stare Whirpoole byly i sa bardzo dobrej jakosci,to mamy przetestowane (po glebokim zastanowieniu przed kupnem ) w gronie rodzinnym.Po drugie-Mozna utozsamiac firme Polar z powyzsza dopiero od kilku lat,czyli od kiedy Whirlpool jest skladana w Polsce,w ''Polarze''.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 18:51:35

    A więc tak:

    Polar ogłosił upadłość w 2002 roku o ile nie pomyliłem się z Moulinexem  - albo Moulinex upadł chyba w 2001roku..

    W 2002r Whirpool przejął Polara , puścili serię LTS (o ile się nie mylę w modelu) i miały już poważną wadę - dość szybko rdzewiały ,czasem proszek potrafił wyżreć obudowę. .Rdzewienie - cecha Whirpoola.

    Rodzinka kiedyś miała Whirpoola - taki ładowany od frotnu miał chyba tylko 2 czy 3 guziki..

    Psuł się na potęgę ,rdzewaił a przy wirowaniu działał jak helikopter i stąd moja opinia o tym sprzęcie.

    To jest moje zdanie o tym sprzecie i go nie zmienie. . Zdecydowanie wolę Boscha/Siemensa jeśli chodzi o pralki.

    Aaa.. i bym zapomniał - Amerykański Whirpool i ten Polski to 2 różne bajki.

  • Autor: jolka60 Data: 2011-08-07 19:00:36

    Ano widzisz,moja opinia jest oparta na bardzo pozytywnych doswiadczeniach,przynajmniej odnosnie starszych Whirlpoolow.Ten perwszy tez nie byl ''polski'',ale ...jak przesledzilam troszke jego rodowod,byl skladany w Europie,kraju juz nie podam ,bo latka minely,ale to nie byla Polska.

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-07 22:03:36

    Kuchacik, zaczynam myśleć, że znasz się na rzeczy, zapytam  Cię o opinię - otóż mąż namawia mnie jednak na Amicę, w grę wchodzą 2 modele: AWA512D 1200 obr./min albo AWM610D 1000 obr./min. Osobiście wolałabym pierwszy wariant, czy możesz coś doradzić? A może faktycznie w ogóle nie zawracać sobie głowy Amicą? Chodzi nam też o to, żeby można było samemu wymienić łożyska, kiedy padną (mój luby już nie takie rzeczy robił), a przy whirpoolach podobno się nie da. Co Ty na to????

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-07 22:26:42

    Z awaryjnością w dzisiejszych czasach różnie bywa. Na pewno taka Amica za 1000zł psuje się częściej niż np. Miele za 4000zł (co nie oznacza ,że Miele się w ogóle nie psuje a Amica jest zła). Biorąc jednak pod uwagę cenę i wykonanie w Amice to zdaje się to być dobry wybór (jak za pralkę do 1 tyś zł.) .

    Z tego co wiem to Amica ma bardzo dobrą blachę - z reguły rzadko ulega korozji - czego przeciwieństwem jest firma Candy. Więc to kolejny plus.

    Model AWM610D to nowość więc tutaj nie można spekulować jak jest z awaryjnością ,bo jest na to za wcześnie. Jego ogromnym plusem jest bardzo ładny ,stylowy wygląd (choć to nie o to tutaj chodzi, ale czasem fajnie popatrzeć się na nowy sprzęt i cieszyć oko). Na twoim miejscu zadzwonił bym do Amici i zapytał się - gdzie jest produkowany model i czy ma wymienne łożyska bębna - takie informacje muszą udzielić. A jak się to udać się do jakiegoś autoryzowanego serwisu i zapytać. Bo niestety nie znam informacji na temat tej pralki. Producent teraz daje dodatkowe 3 lata gwarancji - co daje 5 lat gwarancji - 5 lat spokoju.

    Drugim wariantem dla mnie by był sprzęt Bosch - ale tak jak mówię tylko ten robiony w Niemczech i ew. w Polsce. Firma ma na pewno dobrą renomę i robią dobre pralki wg mnie. I tak jak już mówiłem - jak będziesz miała wybrany konkretny model do zadzwonić do Boscha i też wypytać czy mają wymienne łożyska i gdzie jest produkowana.

    Dezycja należy do Ciebie ,Amica nie jest zła ,ma swoje plusy ale jednak bym bardziej polecał Boscha ,bo z reguły ten sprzęt psuje się rzadko a i same wykonanie jest b. dobre do tego lepiej dopiera.

    Wyższe modele Boscha mają już bębny "plaster miodu" - nie niszczy ubrań ,ma bardzo delikatną dla ubrań powłokę i przypoimina rzeczywiście plaser miodu - dodaję zdjęcie (zdjęcie bębna plaser miodu firmy Miele - w Boschu jest bardzo podobne)

    Przed zakupem porozglądaj się w sklepie ,pomacaj jak co wygląda itp. Jak masz możliwość to przedłuż gwarancję.

    P.S. I jeszcze raz mówię - nigdy nie mogę sobie być pewien za żadną firmę! Bo zawsze jedna sztuka na mion zdarzy się felerna i może psuć się na potęgę.

    Pozdrawiam

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-07 22:30:23

    Dziękuję, właśnie o takie konkrety mi chodziło. Może pomyślimy o tym Boschu? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-08 13:03:10

    Zapomniałem jeszcze o jednym. Jeśli Bosch to TYLKO ładowany od frontu. Bo ten ładowany od góry jest produkowany dla Boscha przez Mastercooka ..i jakość niestety nie najlepsza.

  • Autor: lenka075 Data: 2011-08-07 23:42:47

    A ja się nie znam na wszystkich pralkach.... Kupiłam Amikę ( do 900 obrotów ) 11 lat temu, bo tak się jakoś przypadkiem złożyło i do dzisiaj ( odpukać ) pierze bez zarzutu.

    Oprała moją dwójkę dzieci, wszystkie pieluchy, ciuchy, pościele, firany i zasłony ( ponieważ wtedy jeszcze zasłony miałam ;-)) i nic, nigdy, przez 11 lat w niej nie naprawiałam.... Stoi grzecznie na swoim miejscu, pierze, wiruje, nigdzie nie "chodzi" i nie hałasuje...., albo mnie kocha albo ją dobrze wychowałam.... .

    Jej jedyną wadą jest tylko to, że jeszcze nie gotuje i nie zmywa..... :))))))))))))))

  • Autor: Zośka Data: 2011-08-09 10:37:13

    no widzisz, może przegapiłaś możliwość nauczenia jej zmywania naczyń... , teraz chyba już za późno, za stara i może nie pojąć nowych treści.   A może to Ty masz takie szcęście, że trafiłaś na wybitny egzemplarz, który za dobre traktowanie odwdzięcza się dobrym praniem?

  • Autor: butelka Data: 2011-08-08 09:50:33

    Amica to dobra firma ale dla kuchenek, zmywarek, lodówek. Jeżeli chodzi o pralki to sprzedawca odradził nam bo podobno mieszają się w to Chińczycy.

  • Autor: Scooby Data: 2011-08-08 12:15:30

    Na każdy sprzęt AGd każdy ma inne zdanie na temat marki czy Amica,czy lg,czy Whirpool itd.Ja mam już 4 lata pralke Amica i nie narzekam.Ja kupując pralke nie patrzę na bajery,patrze na moc i czy jest energooszczędna.Ale wybór należy do ciebie.

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-08 13:02:01

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i porady, zdecydujemy się jednak na Amicę, pojemność 6 kg 1200 obrotów, części łatwo dostępne i 5 lat gwarancji. Bosch odpada, model, który można samemu naprawić, jeśli chodzi o łożyska, jest zbyt drogi jak na nasze możliwości. Tak więc POLSKA górą!!!!

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-08 13:05:32

    Czyli jaki jednak wybrałaś ? podaj model .. Ten ładny z czarnym panelem ?

    Zadzwoń jeszcze do Amici czy ma rozbieralny zbiornik ,bo nie wiem jak jest z nowymi Amicami.

    Pozdrawiam i oby się dobrze sprawowała ;)

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-08 13:25:10

    Na 99% AWM 612D 1200 obrotów 6 kg wsadu. I 5 lat gwarancji. Boscha pan w sklepie jednak odradza, tzn. chodzi o cenę, porównywalna Amica jest o 500-600zł tańsza. Mówimy oczywiście o modelach, przy których można samemu wymienić łożyska. Rozbieralny zbiornik mają, wygląd całkiem ładny, podoba mi się nawet. Wydwje mi się,że za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziemy.

    Dziękuję za rady i pozdrawiam!!!!!

  • Autor: Fiddle Data: 2011-08-08 20:30:27

    marikka23 - Ty masz na imię Marika? Jeśli tak, to witam imienniczkę :)

     

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-09 11:48:41

    Marta jestem, ale imię Marika bardzo mi się podoba. Mało brakowało, a moja córeczka miałaby takie imię.... Gratuluję oryginalnego imienia!

  • Autor: Fiddle Data: 2011-08-09 18:13:18

    Wszystkie imiona na M są piękne. Moja córcia będzie miała na imię Magda:) A imię Marta też bardzo mi się podoba :)

    Ja mam pralkę Beko, i nie jest taka zła;)Ale do ideału sporo.

  • Autor: olusia23 Data: 2011-08-08 21:01:54

    Nie wiem jak pralki z Amici, ale kuchenki nigdy już nie kupię. Mam jedną, którek drzwiczki eksplodowały, rozsypując się w drobny mak. (Pisałam o tym w jednym z wątków). Musiałam dać 200 zł za nowe dzwiczki. AMICI NIE POLECAM JAKO PRODUCENTA KUCHENEK. Feler dzwiczek to nie tylko mój problem.

    Ja mam pralkę Whirlpoola - ale również odradzam zakup. Mam taka ladowaną od góry. Cały czas szczelał pasek, coś się tukło. Byli po wielkich dąsach naparwić. W ciagu 2 miesiecy popsuła się 2 razy. Pan który naparwiał sam odradzał tą markę, a w szczególnosci ładowane od góry (ja z braku miejsca musiałam taką kupić).

    Polecam Boscha, wiele osób ma i sobie chwali. 

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-08 21:10:48

    Niestety Amice wtedy wyszła wadliwa partia i też to było niebezpieczne , powód - za mocno naprężyli szkło.

    Do poważnych wad innych producentów można jeszcze zaliczyć:

    * Braun - wypuścił suszarki ,które się same zapalały, mimo że nie były używane - wystarczyło że były w prądzie.

    * Dyson - wadliwe/gołe przewody w odkurzaczach co groziło porażeniem.

    * Opti - wadliwe przewody w prostownicach do włosów

    * Produkt Lidla - frytownica Biffinet - odkształcało się dno - cały olej lądował na użytkowniku - można o tym przeczytać na necie.

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-09 11:51:19

    A my mamy kuchnię Amica, ma już z półtora roku i absolutnie nie narzekam.... Piekarnik fajnie piecze, a poza tym działa jak należy.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-08-09 12:17:21

    pan z serwisu powiedział mi kiedyś ,że jeżeli potrzebny jest dobry piekarnik elektryczny to tylko Amica, 

  • Autor: majolika Data: 2011-08-09 23:44:54

    Ja mam Amicę już chyba 10 lat. Ani razu nie była popsuta.Jest wodo i energooszczędna, z panelem elektronicznym, ale jak dotąd(odpukać)sprawuje się doskonale. Poradził mi kupno tej pralki majster od pralek. Zawsze najlepiej pytać ich- oni sa najbardziej zorientowani.

Przejdź do pełnej wersji serwisu