Forum

Kuchenne porady

Knysza - przepis

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-08 21:51:45

    Witam!

    Szukam dobrego przepisu na knyszę ,a dokładniej chciał bym wiedzieć jak robicie tą bułkę ?

    Będę wdzięczny za wszystkie przepisy i wskazówki ..

    Chciał bym zrobić knyszę z gyrosem i surówkami ..ale nie mam właśnie przepisu na tą bułkę a w sklepach też nie umiem jej znaleźć ;/

    Pozdrawiam

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 12:17:51

    mysle ze nie o takie kebaby autorowi chodzilo

    tylko o ta zwykla polokragla bule w ktorej podaja knysze w fast foodowych budkach

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 12:20:31

    Tak masz rację ,chodziło mi o te pół okrągłe. Ale dziękuje Wam za odpowiedź.

    Chodzi mi o to:

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 12:22:24

    znalezione w necie

    Ten przepis znalazłem gdzieś w internecie, ja robiłem na teflonowej okrągłej blaszce do pizzy o średnicy 28 CM, cisto podzieliłem na dwie części tak jak w przepisie i wychodzi idealnie.Nie polecam wyrabiania normalnym mikserem ponieważ cisto napewno się wkręci i się może zepsuć mikser.Ja wyrabiałem ciasto w misce rękami przez 10 minut bardzo dokładnie. Mąke typ 650 można kupić w sklepach "Lidl". Po wyciągnięciu z piekarnika przesmarowałem górną część pędzelkiem z wodą żeby nie była później zbyt twarda, no i wiadomo,że jedno takie koło dzielimy później na 4 części i mamy bułek na 4 kebaby, a z tej porcjii wyjdzie 8. n

    Chleb turecki:

    - mąka pszenna 650 - 0.6kg
    - drożdze swieże - 30g
    - cukier - 7g (płaska łyżeczka)
    - sól - 10g (ok. 1,5 łyżeczki)
    - oliwa - 2 łyżki
    - woda (ilość potrzebna do wyrobienia ciasta)
    - sezam
    - 1 roztrzepane jajko

    W odrobinie letniej wody rozpuszczamy drożdze, cukier i odstawiamy na 10-15min do momentu aż pojąwią sie pęcherzyki. Następnie dodajemy mąke, wodę, sól, oliwę i wyrabiamy 10min. Polecam dobrze wyrobić przy użyciu robota kuchnnego, ciasto jest naprawdę dobrze wyrobione i elastyczne.

    Ciasto dzielimy na dwie porcje 500g i rozgniatamy na placek jak do pizzy grubość do 1cm, nożem nacinamy wzór w kratkę (nie jest to konieczne) i odstawiamy na 30 min. do wyrośnięcia.

    Po wyrośnięciu smarujemy roztrzepanym jajkiem, posypujemy sezamem i do piekarnika 250C od 10 do 15min.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 12:25:15

    Dzięki ;)

    Jak by mogłem jeszcze prosić to podeślij mi ten link na priv bo bym sobie zobaczył i zdjęcia itp.

    Dzięki jeszcze raz ;)

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 12:35:00

    nie ma zadnych zdjec

    to byla odp na jakims forum odnosnie zrobienia tych bulek do kebaba

    mysle ze przepis jest wart wyprobowania

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 12:35:46

    aha ;)

    OK . ...muszę go dokładnie przeanalizować i zrobię ;) dam znać jak wyszło ..

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 13:09:35

    pamietaj ze jesli zrobisz z tego kebaby to po upieczeniu niech chlebek wystygnie odpocznie

    i wtedy siup go do opiekacza zeby wszystko bylo tak jak ma byc ;]

  • Autor: hanah30 Data: 2011-08-09 12:54:36

    A gdyby ten przepis umieścić w przepisach byłoby super!!

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 13:08:05

    haniu masz moje calkowite pozwolenie do zredagowania przepisu i umieszczenia go :D

    ale mysle ze warto poczekac az kuchacik wykona chlebek powie nam ze "to jest to"

    i z zachwytu sam umiesci go w przepisach :D

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-08-09 12:26:55

    Szukaj pod hasłem podpłomyki lub indyjskie chlebki chapati. Myślę, że to coś podobnego. Ciasto jak na pizzę z małą ilością drożdży i upieczone w bardzo wysokiej temperaturze da taki efekt. Ja dodałabym jeszcze do niego przypraw.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 12:27:48

    Dzięki ..będę szukał. .

    O ile dobrze pamiętam to kiedyś na wycieczce klasowej robiliśmy podpłomyki ...ale jak ja bym pamiętał jak to smakowało : P

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-08-09 12:35:52

    Tu coś takiego znalazłam: Chapati1, Chapati2, Roti. Jak masz przeglądarkę Chrome to masz i tłumaczenie strony. Pamiętaj, że ghee to masło.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 12:41:56

    Dzięki ;) Ale to chyba nie to jeszcze - bo to z linku wygląda na takie nadmuchane powietrzem ,a to co ja chce to normalna bułka - przekrojona przez cały środek i jedna strona ma ok. 1 cm grubości. jest na prawdę bardzo smaczna.  ..

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-08-09 12:43:46

    Opada, jak każde ciasto, tylko podczas pieczenia się nadmuchuje, potem to takie placki :)

  • Autor: agik Data: 2011-08-09 13:48:48

    A czy chlebki do knyszy, to to samo, co do pity?

    A chlebki do pity znajdziesz na WZ masę przepisów. ( wczoraj wrzuciłam w szukajkę o wyskoczyło kilka, ale mi sie skończył internet, a dziś nie mogę wstawić linka.

    Po drugie: pomijajac, czy to to samo, czy nie ;)

    Jesli chcesz takiego cienkiego placuszka, to możesz sobie poradzić za pomocą grilla kontaktowego i jakiegoś pieczywa, które Ci odpowiada. Przeciąć bułke wzdłuż, ale nie do końca, chyba nie stanowi problemu?

    Po trzecie cienkie placki  jak do pity bez problemu kupisz w netto ( to ruszaj do Chwałowic ;)).

    A już przeróżne- takie kwadratowe, okrągłe, w różnej wielkości opakowaniach, mrożone i vacowane ( nie wiem, czy tak się pisze) - w makro i w większości marketów.

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 13:53:52

    to sa agik zupelnie inne rodzaje pieczywa

    te bulki do kebaba przygotowuje sie z chelbka tureckiego

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 19:58:36

    Myślę ,że to to o co mi chodzi ;) Dzięki.

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-09 21:05:28

    to trzeba bylo mowic ze chodzi o chlebki pita najzwyklejsze :P

    bo to zdjecie ktore podales w jednym z pierwszych postow to nie pita ale wlasnie chlebek turecki

  • Autor: ursula Data: 2011-08-09 19:27:53

    witaj,

    jesli to sa podplomyki, to znalazlam ten przepis:

    http://wielkiezarcie.com/recipe56165.html,

    pozdrawiam

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 19:58:56

    Witaj,

    Dzięki za link ale to chyba nie to ;)

    Pozdrawiam.

  • Autor: ursula Data: 2011-08-09 20:44:09

    Szymku,

    skladniki sa te same, porownaj, a tu znalazlam inny przepis, ma dobre komentarze:

    http://wielkiezarcie.com/recipe24721.html,

    pozdrawiam

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-09 21:07:06

    Dzięki ;)

    O to mi chodziło ..Dodaje do ulubionych . .i prawdopodobnie jako pierwszy zrobię ten ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu