Forum

Gawędy o jedzeniu

pieczenie chleba z mieszanki

  • Autor: sylvija Data: 2011-08-10 12:40:14

    witam,

    aktualnie piekę już kolejny raz chleb z gotowej mieszanki zakupionej w markecie Aldi.

    jestem zadowolona z tych wypieków - korzystna relacja smaku chleba do jego ceny.

    mam już za sobą umieczony chleb wielozbożowy, dziś z kolei premiera chleba z dynią.

    jestem bardzo zadowolona z takiej możliwości wypieków. do mieszanki dodaję bowiem tylko wodę i mieszam za pomocą robota kuchennego. wypiekam w piekarniku gazowym. nie potrzebuję automatu do chleba.

    co sądzicie o tego typu rozwiązaniach?

  • Autor: Wkn Data: 2011-08-10 14:40:11

    Sądzę, że to bardzo wygodne rozwiązania. Chwali je wiele osób. Ja nie stosuję, ponieważ mam małego kuchennego hyzia i lubię wszystko przygotowywać od podstaw - w tym mieszać po swojemu różne rodzaje mąki :)

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-08-10 14:40:34

    Piekę często chleb w domu, ale nigdy nie stosuję gotowych mieszanek, bo w większości z nich są różne "polepszacze". Kupuję  różne maki, otręby, płatki owsiane, żytnie, jeczmienne . Dodaję ziarna słonecznika, dyni, sezamu, siemienia lnianego, orzechy laskowe i włoskie /zmielone/. Piekę też w normalnym piekarniku gazowym, bez termoobiegu.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2011-08-10 21:22:44

    witaj! również jestem fanką mieszanek do wypieku chleba. Najczęściej kupuję takie mieszanki w Niemczech - kosztują o wiele taniej, bo jakieś 75/80 centów; zdarza się, że do wózka pakuję... 15 kg! W Lidlu u nas kosztują 4,99 zł, w Aldim nieco mniej - 4,10 bodajże.

     

  • Autor: joasiek Data: 2011-08-10 22:25:40

    Raz upiekłam z gotowej mieszanki. Nawet smaczny był, ale jednak nie to co zrobiony prze siebie "od podstaw". Ale niewątpliwie gotowe mieszanki to rozwiazanie szybkie i wygodne. Ja też nie mam maszyny do chleba, tylko piekę w piekarniku gazowym. 

  • Autor: Tercia Data: 2011-11-21 18:01:53

    Ja tez sie skusiłam kiedyś na gotową mieszanke nazywało sie to ,, brown bread mix" - po prostu rewelacja. dodaje sie tylko mleko, albo wode lub tak jak ja maślankę. Od kiedy tego spróbowałm mam zawsze zapas takiej mieszanki.

    A co do pieczenia to pieke w termoobiegu, chya że nie powinno sie tak piec chleba... ja sie nie znam, choć mój chlebek jest smaczny

Przejdź do pełnej wersji serwisu