Forum

Kuchenne porady

Jaki ser na sernik w Anglii

  • Autor: boroweczka25 Data: 2011-08-25 12:23:02

    Witam po bardzo długiej nieobecności. Nieoczekiwanie znalazłam sie w Anglii i mam problem z sernikiem. Mój angielski jest na poziomie mniej niz zero. Chcę upiec sernik i nie wiem jaki ser kupic, proszę koleżanki z Angli o pomoc.

  • Autor: Monia1805 Data: 2011-08-25 12:28:41

    Ja na ser na sernik kupuję w polskim sklepie, też mam problem z tutejszą żywnością, nie ma to jak polskie produkty

  • Autor: boroweczka25 Data: 2011-08-25 13:58:42

    Dziekuję za podpowiedź, może jeszcze zdradzisz jak ten ser sie nazywa bo w polskim sklepie też widziałam kilka rodzajów ale żadnego z tych co kupowałam w Polsce

  • Autor: Tercia Data: 2011-08-25 14:42:35

    Na pewno cos znajdziesz w polskim sklepie, po prostu zapytaj sprzedawcy, pewnie to Polak. Poleciłabym Ci mlekowity (chyba) 3-krotnie mielony. Jak nie masz maszynki do mielenia to nie kupuj zwykłego twrogu. Albo w każdym ichniejszym sklepie - kemowa (niesolona) philadelphia, tylko troche droga...

    A jeszcze widziałam  serek mascarpone, tylko nie wiem czy sie nadaje do sernika

  • Autor: boroweczka25 Data: 2011-08-25 18:14:06

    Dziekuję za pomoc.

  • Autor: ursula Data: 2011-08-26 00:48:07

    witaj boroweczko,

    nie mieszkam w Anglii, ale mowie po angielsku,

    "Philadelphia" cream cheese to jest marka producenta, za ktora sie extra placi, kup "cream cheese" (serek kremowy) lub marke sklepowa: XXX cream cheese (nie podam Ci przykladu, bo nie wiem, jakie sklepy sa w Anglii), ja na serniki-cheesecakes kupuje w pojemniku 1kg, jest miekki, wyciagam z lodowki, ubijam z cukrem, dodaje jajka plus reszte skladnikow (wanilia, skorka, owoce, zalezy, jaki sernik pieczesz), pamietaj, zeby nie ubijac zbyt dlugo, tylko do polaczenia skladnikow, sprawdz serniki Krystyny911,

    jest tez cream cheese w ksztalcie malej ceglowki, on jest twardszy,

    sa tez serki z czosnkiem, koperkiem, lososiem itd., te sa w okraglych pojemniczkach, miekkie, do smarowania bagels (bajgli) - popatrz na zdjecie,

    pieklam tez serniki z "farmer's cheese" oraz "baker's cheese", ale nie wiem, czy sa dostepne w Anglii

    http://www.google.ca/search?q=cream+cheese&hl=en&rlz=1I7GGIE_en&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=UMxWTpXUCuq2sQLqrsieDA&ved=0CFAQsAQ&biw=1120&bih=575

  • Autor: boroweczka25 Data: 2011-08-26 01:09:47

    Bardzo dziekuję za te wiadomosci, poszukam w sklepach tych serów i napiszę co udało mi sie z tego zrobic chcę upiec sernik złota rosa

  • Autor: Shanna Data: 2011-08-26 19:01:02

    W tesco na stoiskach z nabialem jest tez serek w 250g. plastikowych pudelkach z wielkim napisem Quark. Polecam. Jest tani, bo za takie opakowanie place max. jakies 70p a do sernika jest pyszny, nie trzeba mielic.

  • Autor: Mloda Data: 2011-08-26 19:50:14

    Potwierdzam! "Quark" dostepny w TESCO. Prostokątne pudełeczko biało-niebieskie, waga 250 g ok. 70p za opakowanie. Jest doskonały do pieczenia serników, jak i tych robionych na zimno. Ewentualnie czasami używam też "Curd Chesse" w takim okrągłym, biało-żółtym pudełeczku, dostepny w sieci sklepów Sainsbury's

  • Autor: boroweczka25 Data: 2011-08-26 19:32:00

    Dziękuję Wam serdecznie wiedziałam, że zawsze mogę liczyc na pomoc.

Przejdź do pełnej wersji serwisu