Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Przygotowanie cebulek kwiatów na zimę..

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-01 10:47:30

    Korzystając z obecności męża w domu postanowiłam przeprowadzić reorganizacje ogródka..

    Z braku czasu postanowiłam ograniczyć ogródek kwiatowy do trawnika i kilku klombów. Wczoraj wykopywałam cebule kwiatów -krokusy, hiacynty, takie małe cośki a'la tulipany i klasyczne tulipany.

    Cebulek uzbierałam chyba 10 l i teraz jak mam wybrać najlepsze? Kierować się ich wielkością? JAk przygotować je do przezimowania i w jakich warunkach przezimować?

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-09-01 13:01:31

    Moim zdaniem to chyba się pośpieszyłaś z wykopywaniem cebulek:)moja babcia wykopuje w październiku:)Zapowiadają ciepłą jesień, cebulki  by jeszcze urosły i zgrubiały.

  • Autor: skopolendra Data: 2011-09-01 13:22:21

    hmm...hiacynty rozumiem, ale tulipany to ja mam zamiar wlasnie posadzic.  Z tego co mi wiadomo tulipany wykopuje sie po kwitnieni, jak juz calkiem uschna  przesusza sie cebulki i powtornie sadzi  pod koniec wrzesnia. tulipanow mozna wogole nie wykopywac tez sie nic nie stanie. Cebulki musisz polozyc w suchym przewiewnym i chlodnym miejscu. Jak sa suche mozesz je wlozyc do papierowej torebki. Ja gdzies tak okolo stycznia  rozkladam cebulki i troche pryskam preparatem na szkodniki, leza tak 2-3 dni i znowu do wora:) Powodzenia

  • Autor: MARTA84 Data: 2011-09-01 14:19:25

    Moje przekwitniete kwiaty sa wykopane i przechowuje w papierowej torebce  niektore mieczyki mam juz schowane

  • Autor: mamawiesia Data: 2011-09-01 14:45:10

    Tych cebulek które wykopałaś wogóle się nie wykopuje na zimę (chyba że w zamiarze jest zmiana miejsca nasadzenia), a wręcz przeciwnie dopiero teraz je się sadzi żeby na wiosnę zakwitły. Wykopuje się tylko cebulki mieczyków, bo trzeba je posadzić na wiosnę. moje tulipany, hiacynty itp. wsadzone kilka lat temu siedzą sobie w ziemi i co roku mam ładne kwiaty.

    Proponuję Ci zakopać je z powrotem żebyś miała na wiosnę ładne kwiatki.

  • Autor: nadia Data: 2011-09-01 17:00:38

    Cebulki mieczykow (gladiole - to u nas bardziej popularna nazwa) nigdy nie wykopuje na zime i co roku pojawiaja sie piekne zolte kwiaty :)

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-01 15:52:15

    Dzięki:):):) Wiecie, sama nie wiem co mnie napadła za ciemnia z tym przechowywaniem... Sama wiedziałam, że aby mieć kwiaty na wiosne powinnam już teraz posadzić cebulki, ale jakoś mi to umknęło..

    Wcześniej rosły kilka lat w jednym miejscu, nic z nimi nie robiłam... ale fakt chcę cały ogródek jakoś inaczej urządzić więc przesadzanie:):):)

    Dziękuję ślicznie i biorę się za rozmyślanie gdzie, co i jak

Przejdź do pełnej wersji serwisu