Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Zapach w domu / świece zapachowe

  • Autor: Klaudia.o Data: 2011-09-08 09:43:00

    Witajcie

    Ostatnio rozpoczęłam poszukiwania dobrych świec roztaczających przyjemny zapach w mieszkaniu. Słyszałam wiele dobrego o świecach Yankee Candle, jednka koszt 50-90 zł za nawet sporą świecę wydaje mi się oprzesadzony. Szukam świec/wosku do kominka, który będzie tańsza alternatywą, ale będzie wydzielał dość intensywny zapach. Dotychczas wypróbowane tanie świece zapachowe nie spełniły moich oczekiwań- zapach było czuć jedynie po przyłożeniu nosa do swiecy. Zależałoby mi na bogatej ofercie zapachów (tutaj królują Yankee, mają nawet zapach świeżo wypranej bawełny). Czy macie doświadczenia z polską firmą Bartek Candle, która produkuje "podróbki" tych droższych?

  • Autor: Laugasel Data: 2011-09-08 10:32:22

    Z firmami na polskim rynku nie jestem na bieżąco , wiem tylko,że w zapachy do domu to waniliowy, zapach świeżo zaparzanej kawy i zapach pieczonego chleba. lub czekoladowy. Spece od sprzedaży domów to odkryli, że chcąc sprzedać szybko dom to można posłużyć się akurat tymi zapachami. Ja zazwyczaj  preferuję czekoladowy zapach w świecach. Na samą myśl robi się miło!!!

  • Autor: Klaudia.o Data: 2011-09-08 10:44:06

    Ja z kolei uwielbiam aromat karmelu, wanilii i cynamonu roznoszący się po domu.. Żeby tylko udało mi się znaleźć coś, co zatrzyma ten zapach na dłuzej..

  • Autor: Laugasel Data: 2011-09-08 13:22:23

    Poszukaj świecy o zapachu czekolady . Ja dostałam świecę  w formie babeczki z nadzieniem czekoladowym. Nadzienie pachniał czekoladą , a babeczka cynamonem. Chętnie bym ją sobie kupiła!!

  • Autor: casalinga_ Data: 2011-09-08 11:26:17

    Świec i kominków nie używam, ostatnio zakupiłam coś takiego:

    http://www.bollicinestore.com/deo-ambiente-/1239-glade-sense-spray-base-ricarica-assortiti.html

    o zapachu wanilia-magnolia. Jestem bardzo zadowolona.

  • Autor: smakosia Data: 2011-09-08 12:09:04

    Świec i kominków nie używam, ostatnio zakupiłam coś
    takiego: http://www.bollicinestore.com/deo-ambiente-/1239-glade-sense-spray-base-ricarica-assortiti.html o
    zapachu wanilia-magnolia. Jestem bardzo zadowolona.

    uaktywnię link: http://www.bollicinestore.com/deo-ambiente-/1239-glade-sense-spray-base-ricarica-assortiti.html

  • Autor: walentynka3 Data: 2012-02-12 12:01:19

    Ja ostatnio dostałam w prezencie komplecik świeczek zapachowych. Były wykonane z wosku pszczelego, nasączone naturalnymi olejkami zapachowymi, przepięknie pachniały i bardzo długo się paliły. Właśnie zakupiłam komplecik na walentynki. Świeczki są certyfikowane przez pracownię artystyczną Valentine Mozaik. Polecam, są naprawdę super i w dobrej cenie. Za podobnej klasy świece w Niemczech płaciłam kilka razy więcej.Idealne na prezent, bo bardzo ładnie je pakują. Daję link do ich sklepiku :-) 
    http://www.sztukaglamour.eu/zestawy-swiec-ozdobnych-zapachowych,37.html

  • Autor: peggy83 Data: 2011-09-08 12:42:42

    Świeca mimo wszystko dymi, jakoś mi nie podchodzą. Tak samo kadzidełka, próbowałam się do nich przekonać, ale było masakrycznie duszące.

    Najładniej pachnie w domu, kiedy zaparzy sie kawę, upiecze ciasto, posprząta i porządnie wywietrzy mieszkanie i wszelkie poduchy i koce. Do tego na stół wazon z frezjami :) 

  • Autor: Laugasel Data: 2011-09-08 13:20:03

    A mi się wydaje,że świeca odpowiednia jest bardzo miłym elementem domu. Tu często właśnie jako prezent daje się świece pięknie zapakowane,.A aranżacja świec w domu to już temat rzeka. Nam się kojarzy świeca z czymś smutnym, a innym narodom wręcz odwrotnie z ciepłem rodzinnym i relaksem.

  • Autor: dąbrówka Data: 2011-09-08 14:06:13

    Ja również uważam, że zapalona świeca a jeszcze lepiej kilka świeczek w jesienne i zimowe wieczory w połączeniu z cicho włączoną muzyką  potrafi zdziałać cuda. Osobiście to zestawienie bardzo mnie relaksuje a dom z przytłumionym światłem i blaskiem świecy zyskuje atmosferę. Niestety wg ostatnich badań podobno świece zapachowe zawierają substancje rakotwórcze....
    Nie mogę się doczekać kiedy prawdziwą jesienią usiądę wieczorem z kubkiem herbaty w ręku i oddam się tej magicznej atmosferze płonących świec :)

  • Autor: belkot68 Data: 2011-09-08 14:39:32

    Witam. Ja mam kominek do którego wkładam podgrzewacz,na góre leję wodę i w zależności od nastroju dodaję olejki zapachowe ziołowe i nie tylko.Pięknie pachną i do tego działają przeciwbakteryjnie,przeciw przeziębieniom,nasennie,pobudzająco itd.

  • Autor: anqe Data: 2011-09-08 20:05:07

    ponnieważ zapachu własnego mieszkania się nie czuje to problem jest wówczas gdy masz codziennie wywietrzone mieszkanie i chciałabyś aby Twoje mieszkanie ładnie pachniało nie tylko dla wchodzących do niego gości ale również dla Ciebie wówczas potzrebne są świece zapachowe

    moje mieszkanie zawsze wietrzy się gdy jesteśmy poza domem bez względu na porę roku dodatkowo gdy smażone były np ryby wówczas zawsze też zapalany jest jakis zapach - nie za bardzo lubię jak mi pachnie to co jadłam na obiad ciasto i kawa to co innego, a tak to tylko na godzinkę po przyjściu do domu, gdyż tak jak napisałam na wstępie mój dom jest przede wszystkim dla mnie a dopiero w dalszej kolejności dla gości

  • Autor: anqe Data: 2011-09-08 19:52:20

    co do świec to polecam te z ikei nie śmierdzą chemią - najbardziej lubię ciasteczkowy, są na tyle intensywne, że wystarczy je palić godzinkę po przyjściu do domu przy takim używaniu są więc bardzo ekonomiczne, teraz był taki zestaw 3 sztuk tiramisu, capucino i kawa

    jeśli zaś idzie o olejki to z tych tańszych bardzo lubię zapach owoców egzotycznych olejków z rossmanna mimo iż zapach syntetyczny pachnie ładnie i naturalnie  

    w obu podanych przeze mnie przypadkach zapach jest na tyle intensywny że świeca nie może się palić cały czas, co do firmy o której piszesz niestety nawet o niej nie słyszałam 

  • Autor: smakosia Data: 2011-09-10 10:52:57

    Jeśli nie muszą to być koniecznie świece, to proponuję wypróbować takie, aromatyczne podgrzewacze http://www.aromatella.pl/c/37/podgrzewacze-tea-light-swiece-i-swieczniki.html

    Kupowałam te pomarańczowe, coffee i cappuccino. Pachną tak długo, jak długo pali się podgrzewacz.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-09-10 14:11:59

    O tych swiecach ktorych wspominasz Bartek mialam podobna,a wlasciwie corka miala z dioda w srodku zmieniajaca kolor,wyrzucone pieniadze wg.mnie,swieca dymila i strasznie kapala.Ale nie pamietam czy nazywala sie Bartek czy inaczej.

    Ja natomiast mam swiece juz dwa lata,dostalam ja w prezencie firmy Crabtree&Evelyn,ale jest jeszcze drozsza od tej firmy ,ktora ty podalas.Znajoma ja kupila w Monachium w sklepie ze swiecami.Jest to wersja zimowa pieknie pachnie lasem,zapalona roznosi po domu piekny zapach lasu swierkowego,jak wchodzisz do domu od razu czujesz zapach,chociaz roznosi zapach po calym domu nie dusi tak jak niektore swiece sztucznie aromatyzowane.Jest bardzo wydajna,bo palilam ja przez dwa lata,fakt ze przez okres zimowy tylko ,ale dosc czesto,nie mam wypalonej nawet polowy swiecy jeszcze.Bardzo powolutku tej swiecy ubywa,po paleniu wosk zastyga z powrotem i widac,ze malo jej ubylo.Wersja zimowa o zapachu swierku,jest w dwoch wielkosciach,albo jedna duza swieca ,albo trzy male,ale koszt to okolo 30€.

    Tutaj znalazlam tylko link z tymi trzema swiecami mniejszymi http://www.rosegardens.de/de/4/shop/artikel.3595_785.html

    Dopisano 11-09-10 14:28:10:

    Na innej stronie znalazlam ta pojedyncza swiece co ja mam http://www.escentual.com/crabtree-and-evelyn/crabtreewindsorforest003/

  • Autor: Laugasel Data: 2011-09-10 17:43:03

    Ja mam dwie świece zmieniające kolor, ale moje ani nie kopcą, ani nie śmierdzą. Może to jakieś podróby?

  • Autor: kurkuma Data: 2011-09-10 15:10:23

    Dla mnie jedynym zapachem świecy, który nie tylko toleruję, ale bardzo lubię, jest świeca z naturalnego wosku. Niemniej i tutaj trzeba bardzo uważać. Kiedyś kupiłam świecę, której knot tak dymił, że nie można było palić jej w domu.

  • Autor: olusia23 Data: 2011-09-10 19:18:32

    Nie mam swoich ulubionych firm produkujacych świece, kadzidełka, czy olejki eteryczne. Mam jednak w domu całe mnóswto zapachowych świec i olejków. Ostatnim moim odkryciem są kadzidełka o zapachu magnolii - Do tej pory sądziłam, że kadzidełka wszystkie pachną jednakowo, a własciwie cuchną jednakowo. Magnolia to jednak inne kadzidełka - te porównać można z nie jednym odświeżaczem z górnej półki. Często też korzystam z kominków zapachowych, uwielbiam zapach poziomkowy, orzechów włoskich czy irlanckiej whisky. Te odświeżacze do kontaktu to według mnie strata kasy, miałam i przy ustawieniu na 5 (maks.) nie czuć było w domu zapachu. Polecam świece o zapachu wanili, zielonej herbaty czy pomarańczy. Pobudzają i pachną fantastycznie. Ale nic nie zdziała nawet najlepszy zapach jesli mieszkanie nie jest codziennie (nawet w zimę!) wietrzone i sprzątane. 

  • Autor: Mikkelsen Data: 2011-09-14 16:48:51

    Nie stety nie mam doświadczenia z tą firmą, ale z własnych obserwacji wiem że podróbki są nietrwałe. Ja używam olejków. Są one bardziej wydajne i zapach jest intensywniejszy. Wcześniej stosowałam kadzidełka, ale gdzieś wyczytałam że nadmierneich stosowanie może powodować raka dróg oddechowych, więc zrezygnowałam z ich stosowania.

  • Autor: izusia7 Data: 2011-10-19 15:00:21

    To prawda- przekonała się o tym nieraz. Przede wszystkim takie świeczki stosunkowo krótko się palą. Jedne z lepszych ma yankee candle http://zapachdomu.pl/Mandarynka-i-zurawina-Sredni-sloj-p336.php jeśli komuś zależy na tym, by zapach był bardziej intensywny to można spróbować wosków do kominków. A jesli chodzi o kadzidełka to wolę pałeczki zapachowe

Przejdź do pełnej wersji serwisu