Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Kiermasz świąteczny

  • Autor: Ewa1982 Data: 2011-09-08 11:51:57

    Witam, wiem wiem, do świąt jeszcze daleko, ale... co roku organizujemy z dziećmi (pracuję w Domu Dziecka) kiermasz świ ąteczny, kasę zbieramy na wyjazd wakacyjny. Sprzedajemy ozdoby świąteczne, tylko, że w tym roku brakuje mi pomysłów i może Wy mi coś podpowiecie. Na pewno będę robić anioły z masy solnej, magnesy z masy solnej i techniką decoupage, szopki z drewna/sklejki, odpadają kartki (ze względu na to że pewnie będą mało estetyczne), odpadają chyna w ogóle papierowy wyroby. Proszę o pomoc.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-09-08 12:01:53

    Bombki wstążkowe i zdobione cekinami .

  • Autor: dorotaibasia Data: 2011-09-08 12:58:01

    wspomniana masa solna daje wiele możliwości...może jakieś świeczniki, obrączki do serwetek...

  • Autor: dąbrówka Data: 2011-09-08 14:13:51

    W ubiegłym roku z małych, trudno rozłupujących się orzechów robiliśmy wianuszki. Sklejaliśmy orzechy gorącym klejem, do nich przyklejaliśmy filcowe, papierowe, stare małe ozdoby na choinkę itp. Na końcu całość została opleciona czerwoną wstążką do zawieszenia np. na drzwiach. Takie wianuszki rozdaliśmy znajomym i bardzo się podobały.

  • Autor: Scooby Data: 2011-09-08 17:39:51

    Jesli umiesz robić na szydełku to możesz zrobić aniołki różno kolorowe a w środek nich przyczepić jakąs kolorową,małą bombkę.To taka ozdoba na choinkę.

  • Autor: anqe Data: 2011-09-08 18:10:43

    ponieważ zareagowałaś rychło w czas proponuję pogonić dzieciaki do lasu po szyszki można je wykorzystać nie tylko do stroików

    ja swoje dawno temu pomalowałam farbą w sprayu na granatowo i pomazałam srebrnym klejem brokatowym jakby obsypane śniegiem zawieszone na sznurku jak bombki, lub uwiązane na długim sznurku jak łańcuch

    kolejny pomysł z szyszek to pomalowane na złoto lub srebrno i sklejone klejem na ciepło w stożki - taka choinka z szyszek jakbyś do tego uzbierała i ususzyła mech i postawiła na tym tę stozkową choinkę wygląda rewelacyjnie

    co do aniołków fajne są takie wykonane z dekoracyjnych serwetek z ażutowym brzegiem, serwetke dzielisz jak tort na trzy kawałki jeden służy za tył sukienki dwa przednie układasz w fałdy spódnicy z przodu do tego przypinasz zszywaczem wyciętą z białego papieru bluzkę, skrzydła, głowę i włosy, oczy i buźkę rysujesz mazakiem włosy i wzory na sukience złotym lub srebrnym klejem brokatowym

    na ostatnie święta robiłam też gwiazdki 3D znalezione na WŻ, jak je po zewnetrznej ozdobiłam klejem brokatowym wyglądały rewelacyjnie 

  • Autor: rybcia125 Data: 2011-09-08 18:50:58

    Rewelacyjnie wyglądają aniołki z makaronu, makaron w różnych kształtach sklejasz gorącym klejem potem wystarczy polakierować np na złoto i wychodzą śliczne aniołki.

  • Autor: makusia Data: 2011-09-08 20:10:08

    Poszperaj tutaj(KLIK)

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-09 02:10:00

    Co do techniki decoupage to wychodzą nią piękne bombki:) Ale tu już trzeba zainwestować w bombki plastikowe, lub steropianowe, więc nie wiem czy to wchodzi w grę...

    Tyle znalazłam:) Plastikowe ma tylko jeden sprzedawca i ceny dość wysokie, ale ze styropianowymi nie jest tragicznie...

    http://allegro.pl/listing.php/search?string=bombki+styropian*&category=0&sg=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

  • Autor: Ewa1982 Data: 2011-09-09 07:26:42

    Na pewno jeszcze będę robić wstążkowe bombki, ozdoby z makaronu odpadają, bo w zeszłym roku w ogóle się nie sprzedawały.Przejrzę jeszcze tutoriale. A niestety na szydełku nie potrzafię robić.

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-09 08:31:22

    Cześć,

    tu masz piernikowy lampion (nie rozpada się nawet, jeśli świeczka ogrzewa go od środka przez wiele godzin, a potem można go zjeść): http://www.wuzecik.pl/tutorial.php?id=226

    a tutaj cała seria różnych inspiracji: http://wielkiezarcie.com/articleslist.php?group=169

    po południu wkleję w tym wątku zdjęcia etapów klejenia choinki z szyszek, no i będę też przygotowywać następne świąteczne tutoriale i zamieszczać je pod koniec listopada - może coś Ci wpadnie w oko. Też mam hyzia na punkcie robótek ręcznych :)

  • Autor: Ewa1982 Data: 2011-09-09 13:50:01

    No to czekam z nieciepliwością.

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-09 15:50:56

    Polecam wykonanie dzwoneczka z doniczki podstawową wersją decoupage'u, jest to ozdoba stosunkowo łatwa w wykonaniu i naprawdę efektowna: http://wielkiezarcie.com/article53378.html

    A tu zdjęcia etapów wykonania choinki z szyszek, nie dodaję szczegółowych opisów, wszystko powinno być jasne po obejrzeniu fotek, w razie czego pytaj (w listopadzie zrobię z tego tutorial):

    Sklejasz lub zszywasz stożek z wycinka koła z brystolu (najlepiej podwójnie, aby był sztywniejszy). Stożek stawiasz na brystolu, odrysowujesz koło, wycinasz (najlepiej podwójnie, będzie grubsze i sztywniejsze) trochę mniejsze, żeby wsunęło się do środka, łączysz klejem z pistoletu.

    Szyszki (wcześniej wysuszone, posortowane wielkościowo, oczyszczone i z wytrzepanymi nasionkami) przyklejamy od dołu do góry od największych do najmniejszych. Gdy klej wychnie, ściągamy klejowe niteczki.

    Gotową choinkę dowolnie ozdabiamy.

    Z szyszek sosnowych otrzymamy większe choinki, z modrzewiowych możemy robić mniejsze :)

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-09 17:55:15

    Tak mi jeszcze przyszło do głowy - jeśli na kiemaszu mogą znaleźć się produkty spożywcze, proponuję upiec różne ciasteczka, ale takie z wyższej półki, ładnie ozdobione, z bakaliami, pokruszoną czekoladą, pierniki na prawdziwym miodzie, porobić ciasteczkowe zestawy i zapakować w ręcznie robione torebki z grubego papieru spożywczego. Do każdego zestawu włożyć spięte ozdobnie karteczki z przepisami wydrukowanymi fikuśną czcionką. Chętnie dałabym za taki mały zestawik np. dziesięciu różnych średniej wielkości ciasteczek 10 zł, gdyby był przygotowany z pieczołowitością. Mógłby zostać wykorzystany jako miły prezent dla cioci lub babci.

    Torebki trzeba by przygotować wcześniej, a ciasteczka upiec na kilka dni przed kiermaszem :)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-09-09 18:37:41

    Ja bym do takich zestawów dodała domowe krówki , blok czekoladowy lub karmelki , albo osobne zestawy . Niedawno nakarmiłam blokiem czekoladowym młodzież jedli pierwszy raz i byli zachwyceni.

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-09 18:47:42

    Oj tak, tak - szczególnie, że ten rodzaj domowych słodyczy również można przygotować kilka dni wcześniej :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu