Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Wieczorne łakomstwo :P

  • Autor: Ladygandzia Data: 2011-09-22 18:42:05

    Mam mały problem...

    Mój mężczyzna wieczorami za nic w świecie nie potrafi zrezygnować z jedzenia. Gdyby to była np jedna kanapka to oki, ale on pochłania masę jedzenia Takie nocne uczty nie są zbyt zdrowe...

    Może podzielicie się pomysłami na zdrowe, sycące przekąski na wieczorne podjadanie- mi pomysłów brakuje

  • Autor: linka35 Data: 2011-09-22 19:32:27

    Woda niegazowana, litry wody- zapić głoda

  • Autor: Ladygandzia Data: 2011-09-22 19:43:28

    Próbowałam... Niestety nieskuteczne

    To taki typowy łasuch. Nie odmówi sobie, wiec chciałabym żeby to co podjada było i dobre i zdrowe

  • Autor: domino29 Data: 2011-09-22 20:08:38

    Ja mam to samo, mąż nie może obyć się bez kolacji i to najlepiej smażona kiełbaska, fasolka po bretońsku lub tym podobne. On ma tak,że jak czuje głód to myśli,że umiera.

  • Autor: Ladygandzia Data: 2011-09-22 20:15:46

    No właśnie to taki typek

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-22 22:10:24

    Jak mój tato... ostatnio mało mnie nie zagryzł, bo zamiast podgrzać obiad w mikrofali, włączyłam gaz, wyjęłam patelnie itd.. to tyle czasu zajmuje, a on z głodu umiera...:):):)

  • Autor: ewka63 Data: 2011-09-22 20:34:08

    Ja ma dokładnie ten sam problem. Muszę zjeśc na noc syty posiłek bo inaczej nie usnę. Już próbowałam nie jeść, lub jeść wczesniej, ale co z tego skoro jesli juz zasnę, to budzę się ok. 2 w nocy, idę do kuchni, biorę kiełbachę, kromę chleba i wcinam jak leci najczęściej z ogórkiem kiszonym.

    No muszę sie najeść zanim usnę :)

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-22 20:47:19

    Ewuś, kto by pomyślał:) Z fotki, taka szczuplutka z ciebie kobietka:)

    Co do sycącego jedzenia to kombinowałabym z risottami warzywnymi -zdrowe to i bardzo sycące..

    może jakieś naleśniki z farszem warzywnym lub mięsno warzywnym?

    A poza tym to sama nie wiem.. chociaż sama lubię podjeść.. niestety:/

  • Autor: ewka63 Data: 2011-09-22 20:53:17

    Dajanko, podałam się całe szczęście na swojego tatkę i dziadzia. Dużo jedli i chudeusze byli. Ja równiez jem bezkarnie. Cholesterol tylko czasem rośnie :)

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-22 22:08:19

    Moja ciocia (też Ewa) jest taka szczuplutka jak Ty i do tego wysoka -wdała się w mojego dziadka, natomiast ja poszłam w mamę, a ona w babcie i stąd jakoś ta oponka nieznośna zejść nie chce, choć staram się jeśćzdrowo i racjonalnie.... ach te słodkości i żebereczka... gdzie te czasy...

    I mogłabym powiedzieć, że tylko pozazdrościć, ale znam kilka szczupłych osób, które wiele by dały żeby nabrać ciałka:):) Więc już nie wiem jak to jest:)

  • Autor: agulinia Data: 2011-09-22 20:58:48

    Ewo jak widać Ty możesz, bo świetnie wyglądasz :)

  • Autor: olusia23 Data: 2011-09-22 21:00:48

    Mój mąż też tak miał. Z czasem jak obydwoje przeszliśmy na zdrowe odżywianie to się unormowało, ale czasem zdażają mu się napady wieczorenego łakomstwa. Proponuje mu wtedy np. sałatkę z warzyw - sałata, pomidory, ogórki, cebulka, rzodkiewka i co tam jeszcze jest w domu. Duża ilość tej sałatki daje poczucie sytości przy minimalnej ilości kalorii. Druga propozycja to płatki owsiane na mleku - dość gęste, z dodatkiem, otrębów (błonnik), suszonych śliwek, orzechów czy rodzynek, do tego garść mrozonych owoców leśnych (jagody, maliny) lub wkrojony banan czy kiwi!. Samo zdrowie, dające na długo uczucie sytości i do tego jakie pyszne :) Trzecia propozycja to warzywka na parze z np. parowaną piersią z kurczaka - posiłek na ciepło i bogaty w witaminy.

    Proponuje zrobić rozeznanie w diecie całej rodziny i zmienić nawyki żywieniowe, na bardziej zdrowe. Czy mąż je sniadania i obiady? Czy pomija poranny (a najwazniejszy) posiłek? Czy je 5 posiłków dziennie i spożywa je w ok. 3 godz. odstepach czasowych? Przyjżyj się jadłospisowi męża, bo czasem unormowanie rytmu żywienia i zmiana niezdrowych nawyków w ciągu dnia może być pomocna w zwalczaniu problemu obfitych kolacji. 

  • Autor: Ladygandzia Data: 2011-09-22 21:11:20

    Oby mój Pan się zgodził na sałatki Jutro przygotuję na kolację koniecznie z kurczakiem- w końcu mam mięsożercę w domu, bez tego ani rusz w kuchni

  • Autor: dajanka Data: 2011-09-22 22:03:41

    Tak mi się przypomniało.. twarożek z rzodkiewką, cebulką, szczypiorkiem i jogurtem naturalnym ( można podać samodzielnie, albo na listkach sałaty lub w połówkach papryki.. może z grillowaną piersią z kurczaka?), sałatki najlepiej z dodatkiem drobno pokrojonej pekinki -syci, a jakoś lepiej wchodzi tak pokrojona;), pomidorki z cebulką w śmietanie (ulubione letnie jedzonko mojego męża -opcjonalnie śmietana z jogurtem)

    Życzę powodzenia:)

  • Autor: agik Data: 2011-09-23 00:18:03

    hi, podejrzewam kłopoty, jeśli bedziesz go chciała nakarmić sałatką ;), jeśli chcesz spróbować, to broń boże nie używaj słowa "lekki" - bo na sam dźwięk tego słowa będzie głodny ;)

    Może coś takiego: http://wielkiezarcie.com/recipe43137.html

    Jest miecho, ale nie samo, myślę, że Go zaspokoi.

    Albo jakieś koreczki, gdzie masę zwiększysz warzywami?

    Albo muffinki warzywno- wędlinowe ( możesz robić z mąki razowej, zawszeć to trochę zdrowiej).

    Albo prażone ziarenka- słonecznik, dynia...

  • Autor: as Data: 2011-09-22 22:08:00

    Najważniejsze to silna wola. Ja nie jem kolacji po godz 20  bo to nie zdrowo i tak mam połowę swego życia albo i więcej. Dodatkowo lekarz kazał mi jeść kolację do godz 17. To troszkę dla mnie za wcześnie więc jem do godz 18. 

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-22 22:46:46

    Może lubi ruloniki z sera i szynki podane na talerzu z warzywami - wystarczy kilka i już głód zaspokojony.

  • Autor: stokrotkax86 Data: 2011-09-27 09:54:49

    a ja proponuje potrawe z jejek :D o ile moze jesc :) jajko to zdrowe bialko i baardzo syci :)

    ja bardzo lubie na sniadanie zjesc jajecznica z 2 czy 3 jajek i moge nic nie jes do poludnia :)

    wiec moze sprobuj cos takiego :)

     

  • Autor: anqe Data: 2011-09-27 21:21:24

    spróbuj przesunąć mu pory posilków jeśli np kolację jadacie normalnie około 20 nakarm go solidnie o 18 a wówczas wieczorem nie zje wcale lub tylko skubnie a to co zjadł o 18 do czasu pójścia spać spokojnie się strawi

    zwróć też uwagę czy jada porządne śniadania gdyż zazwyczaj osoby które najadają się wieczorem malo jedzą rano przekarm go więc rano starając się przestawic zalezność kolacji do sniadania

    i trzecia rada przed kazdym posilkiem a zwlaszca popoludniowym i wieczornym musi wypić szklankę wody - robi sie to po to aby oszukać żołądek czyli wypełnić go niczym. Ludzie którzy najadają się do syta maja później problem z trawieniem i czynnośc ta obciążając żołądek wydłuża się, jesli wypełni się część żołądka wodą, która się szybko wydali pozostawiając luz do trawienia i jednocześnie unikając przepelnienia żołądka gdyż woda pozostała w nim na tyle długo że został wysłany do móżgu sygnał nasycenia (czujnik znajduje się na wysokości około 3/4 żołądka)

  • Autor: Natka13 Data: 2011-12-27 21:18:27

    Ja, jak mnie łapie wieczorne, codziennie łakomstwo to zajadam owoce- banany, jabłka, pomarańcze... Cokolwiek co udaje, że jest w miarę zdrowe :P :P :P

  • Autor: Martynka_cytrynka87 Data: 2012-03-12 14:24:35

    Mnie najczęściej dopada łakomstwo w środku nocy i gdy się obudze mam ochotę coś słodkiego zjeść... Niektórzy mówią, że to źle.. ale ja od lat tak jem i jestem osobą szczupłą. Więc wydaje mi się, ze nie ma potrzeby abym z tego rezygnować ? Co wy myślicie kobietki ?? Skoro nie odczuwam, ze cos sie zmienia z moim organizmem to chyba nie musze tego zmieniać .... :-)

  • Autor: Ladygandzia Data: 2012-03-14 11:44:46

    Jeżlei jestes szcupłato dlaczego masz z tego rezygnować

  • Autor: Ladygandzia Data: 2012-03-14 11:46:07

    Jeżlei jestes szcupłato dlaczego masz z tego rezygnować

    Sorki
    Jeżeli jesteś szczupła dlaczego masz z tego rezygnować

  • Autor: Monia1805 Data: 2012-03-14 16:15:14

    Tylko nie zapominaj ząbków umyć po takim nocnym łakomstwie :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu