Forum

Kuchenne porady

Chleb z mieszanki

  • Autor: carol1 Data: 2011-09-27 22:57:05

    Witam, posiadam maszynkę do pieczenia chleba, jednak ostatnio zatęskniłem za Chorwackim chlebem, który był puszysty, leciutki i ciekawy w smaku, a wszystkie moje chleby wychodzą dość ubite. Kupuję gotowe mieszanki na chleb, ale zastanawiam się, czy mogę do nich dodać proszek do pieczenia? Mam nadzieję, że chleb wtedy bardziej wyrośnie, będzie mniej zbity i smakiem trochę zbliży się do tego z wakacji. Na mieszanie mąk i pieczenie chleba z zakwasów brakuje mi czasu i wciąż umiejętności dlatego zapytam ponownie. Czy do chleba z gotowej mieszanki pieczonego w maszynie można dodać proszek do pieczenia? 

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-27 22:59:28

    A nie można kupić zwykłej mąki pszennej  i dodać suchych drożdzy? Nie wiem, czy z każdej maszyny chleby wychodzą tak samo z tych samych przepisów, ale jeśli nie zapomnę, wklepię przepis na podstawowy chleb pszenny, który piekę w maszynie co jakiś czas, gdy mam zakwasowego lenia, lub potrzebuję odmiany.

  • Autor: makusia Data: 2011-09-27 23:03:57

    Piekę chleb tylko w maszynie, i zawsze dodaję suchych drożdży, mąki mieszam dowolne. 

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-27 23:06:41

    To przepis podany w książeczce dołączonej do maszyny do pieczenia chleba Kenwood - według mnie niezawodny:

    245ml letniej wody, 1 łyżka oleju, 350g mąki pszennej, 1 łyżka mleka w proszku (dzięki niemu skórka ładnie się zrumieni), 1 łyżeczka soli, 2 łyżeczki cukru, 1 łyżeczka drożdży suchych.

    program pieczenia podstawowy

    Powodzenia. My ten chleb bardzo lubimy. Wychodzi taki puchatkowy :)

  • Autor: carol1 Data: 2011-09-27 23:11:08

    Ok dziękuję, ale odpowiedzcie mi wprost, bo jestem mało doświadczony. Można dodać do mieszkanki do chleba proszku do pieczenia? tak czy nie?

  • Autor: makusia Data: 2011-09-27 23:23:28

    Nigdy nie dawałam, ale spróbuj i podziel się efektem:)

  • Autor: Wkn Data: 2011-09-27 23:24:13

    Ja odpiszę szczerze: nie wiem. Nigdy nie próbowałam, ponieważ niejasno podejrzewałam, że w rezultatem takiego eksperymetu będzie mało chlebowy chleb. Pamiętaj jednak, że dzięki eksperymentom się uczymy, więc jeśli jesteś gotowy zjeść niekoniecznie bardzo smaczny wypiek (lub nakarmić nim kosz na śmieci) - nie wahaj się. Tylko nie omieszkaj podzielić się z nami spostrzeżeniami. Też chętnie dowiemy się, jak wpłynie na smak chleba dodanie proszku do mieszanki chlebowej.

  • Autor: carol1 Data: 2011-09-27 23:32:28

    Ok bardzo dziękuję. :) Podziele się doświadczeniem w najbliższym czasie.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2011-09-29 19:48:47

    Chyba nie do końca rozumiem... Też piekę chleby z gotowych mieszanek (wiem, wiem, wrodzone, czy też nabyte lenistwo sięga zenitu pomyślą niektórzy...) i nie dodaję nic oprócz wody. Gotowe mieszanki, z kótych koszystam zawierają bowiem jakis suszony zakwas czy też porcję suszonych drożdży. Nie widzę potrzeby dosypywania proszku do pieczenia. Chyba, że są w sprzedaży jakies mniej praktyczne "twory", które wymagają ulepszenia...?

  • Autor: Frotka1974 Data: 2011-09-30 14:54:59

    Kupuję różnych firm mieszanki i akurat mam z Polskich Młynów, nie mają w składzie spulchniaczy.Każą  dodać na 500g mieszanki 7g suchych drożdży lub 15g swieżych.Swoja droga ciekawa jestem jak to z proszkiem by wyszło...

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu