Forum

Kuchenne porady

"wiejki stół" na wesele

  • Autor: kokarda Data: 2011-10-06 19:24:16

    Witam,

    za niespełna miesiąć wychodzę za mąż i postanowilismy sami przygotować "wiejski stół". Chleb piecze znajoma, ogórki kiszone w spiżarni, mrynowane kurki również, marmolada jabłkowa i gruszki w occie. Co jeszcze proponujecie? może jakiś smalec? śledzie?

  • Autor: emilka155 Data: 2011-10-06 19:32:12

    Napewno pierogi.Agik ma świetne pomysły na farsze.

  • Autor: hope30 Data: 2011-10-06 19:49:22


    tu masz moje przykładowe aranżacje "wizualne:)"-sama robiłam-w końcu jestem florystką:) zdjęcia jeszcze przed....zanim poustawialiśmy wszystko...Nie mogę znależć zdjęć "po"... ale jak pamiętam,to były tam: ogórki kiszone,małosolne i konserwowe,smalec tradycyjny i z jabłkiem,pieczona duża szynka na zimno,kilka rodzajów swojskiej kiełbasy,pieczony tłusty boczek,ćwikła,chrzan,kilka rodzajów chleba,bigos staropolski w termosie jak kamionkowy antałek,grzybki marynowane i jeszcze kilka rzeczy...jak sobie przypomnę-dam Ci znać:)

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2011-10-06 19:57:37

    Ostatnio byliśmy na weselu siostrzeńca 17 września.

    Był stół wiejski... a raczej "swojskie jadło" Na nim na dużych drewanianych tacach leżały salcesony, kaszanki oczywiście swojskie, boczki wędzone i pieczone oczywiście szwagier poświęcił na to jadło aż 2 duże swiniaki...

    Stały kamienne garnk i miseczki kamionkowe ze smalcem

    1. ze skwarkami,

    2. z grzybami,

    3 z jabłkiem,

    4. z majerankiem.

    .a obok kamienny gar z ogórami kwaszonymi...i beczułka - antałek z samogonem - śliwowicą...

    Nad stołem na zawieszonych żerdkach wisiały kiełbasy swojskie z prawdziwym pieprzem i czosnkiem, wisiały też swojskie kabanosy...

    a tak wyglądał ( trochę już ogołocony) na drugi dzień, czyli w "poprawiny"

  • Autor: bogdzia Data: 2011-10-06 21:21:49

    U moich znajomych na weselu była też swojskie wyroby- szynka, boczek, kiełbasa, wędzone ryby, no i... bimber, który to miał takie powodzenie, jak nic innego, hahahah.

  • Autor: anqe Data: 2011-10-06 21:23:01

    smalec

    wędliny

    mięso ze słoika takie z tłuszczykiem i galaretką

    kiszka ziemniaczana

    no i oczywiście nalewki (wisniówka jesli nie robiłaś to już niestety nie zrobisz ale śliwowica czy cytrynówka napewno doskonale się sprawdzi a produkty dostępne

  • Autor: Alicja Goclon Data: 2011-10-07 11:26:14

    Witam, za niespełna miesiąć wychodzę za mąż i postanowilismy sami
    przerowanego prosiakaygotować "wiejski stół". Chleb piecze znajoma, ogórki
    kiszone w spiżarni, mrynowane kurki również, marmolada jabłkowa i
    gruszki w occie. Co jeszcze proponujecie? może jakiś smalec? śledzie?

    Polecam prosiaka faszerowanego kasza z podrobami.

  • Autor: monia7301 Data: 2011-10-11 12:34:41

    Będąc ostatnio na weselu ......na takim stole było .Pieczony chleb , smalec , ogórki , szynka z kością taka w całości, kaczki nadziewane , kiełbasa , kaszanka , salceson i wódka z takiej małej beczki o dziwnym ale dobrym smaku .

Przejdź do pełnej wersji serwisu