Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Pomysły na obiady dla karmiącej piersią

  • Autor: Mloda Data: 2011-10-15 22:27:22

    Witam! Tak jak w tytule proszę o sprawdzone i polecane przepisy na dania obiadowe dla matki karmiącej piersią. Najlepiej gotowane, ew. pieczone. Szukam też przepisów na ciasta bez dodatku produktów mlecznych, kakao i czekolady, orzechów i miodu. Czekam na propozycje, dziękuję z góry:)

    I jeszcze jedno pytanie- czy karmiąc piersią można jeść brokuły?

  • Autor: olusia23 Data: 2011-10-15 22:34:29

    Niedawno założyłam wątek z podobnym pytaniem. Tutaj masz link:

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=431046&post=431287 może ci się przyda. Magdaityle miała na swoim blogu fajny przykładowy jadłospis dla kobiety karmiacej piersią.

    Co do brokułów, ja bym się strzymała trochę, tak do czasu aż dziecko nie ukończy 1,5 miesiąca. Możesz zjeść trochę i sprawdzić reakcję. Tak naprawdę kazde dziecko jest inne i ineczej reaguje na różnego typu produkty, które zjadasz.

  • Autor: stillnox Data: 2011-10-15 22:50:58

    Witam! Tak jak w tytule proszę o sprawdzone i polecane przepisy na dania
    obiadowe dla matki karmiącej piersią. Najlepiej gotowane, ew. pieczone.
    Szukam też przepisów na ciasta bez dodatku produktów mlecznych,
    kakao i czekolady, orzechów i miodu. Czekam na propozycje, dziękuję z
    góry:) I jeszcze jedno pytanie- czy karmiąc piersią można jeść
    brokuły?

    hej Młoda...mamo :-) jak się ma dzidziuś ?? :-) o ile dobrze pamiętam to takie przepisy ma MAGDAITYLE ...pozdrawiam

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-10-16 21:29:48

    Tak mam :) Na magdaityle.pl w dziale KOBIETA W KUCHNI masz jadłospis matki karmącej, gotowanie w parpowarze itp., zobacz też dział PORADY - może się przydać :)

    Pozdrawiam serdecznie :) 

  • Autor: Mloda Data: 2011-10-16 21:59:21

    Dziękuję za pomoc.

    P. S. Dzidziuś ma się dobrze, dziękuję:) Bycie mamą to super sprawa:) Polecam:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-10-16 21:44:24

    Wykarmiłam 2 dzieciaków i moj jadłspis podczas karmienia  nie różnił się za wiele od jadłospisu normalnej kobiety. Moje dzieci nie tolerowały laktozy.  Dlatego w moim menu pojawiło się bardzo dużo mięsa indyczego, więcej niż dotychczas sałaty, brokułów.. Mleko zastąpiłam mlekiem sojwym ( sporadycznie).

    jeszcze jedno pytanie- czy karmiąc piersią można jeść brokuły? Nie ma produktów których nie mogła bys jeść karmiąc piersią owszem na samym początku po urodzeniu radzila bym unikać potraw wzdymających kapusta, groch, fasola ale po miesiącu stopniow w małych ilościach należy je wprowadzać. 

  • Autor: Mloda Data: 2011-10-16 22:01:14

    Moja mała za niecałe 2 tygodnie skończy 3 miesiące. Niestety jest kolkowym dzieckiem:( Mam nadzieję, że brokuły z parowaru jej nie zaszkodzą.

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-10-17 08:19:58

    zasada jest taka zawsze zjedz rochę i zobacz jak reaguje mała. Zyczę Wam Wszystkieg dobrego

  • Autor: as Data: 2011-10-17 10:57:31

    Po zjedzeniu czegoś nowego niech nie je przez kilka dni innych nowości, by po obserwować dziecko. Jeśli chodzi o brokuły to wydaje mi się, że nie powinny zaszkodzić dziecku bo jest to jeden z pierwszych produktów, który można podawać dziecku już od 5 miesiąca do  samodzielnego jedzenia. 

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-10-17 11:28:25

    Mojej małej brokuły nie szkodziły, ale każde dziecko jest inne. Kolka to zaledwie ułamek przypadków. Dziecko kolkowe to rzadkość. Dzieci płaczą z różnych powodów, co zwykle tłumaczone jest jako kolka. Moja mała też płakała, ale miała problem z kupką, czasem miedzy 18-20 chyba ze zmęczeniem. Pomagał termometr lub czopek glicerynowy. 

  • Autor: stillnox Data: 2011-10-17 11:30:37

    Moja mała za niecałe 2 tygodnie skończy 3 miesiące. Niestety jest kolkowym
    dzieckiem:( Mam nadzieję, że brokuły z parowaru jej nie zaszkodzą.

    Ja jadłam bardzo chude mięsa, warzywa ,nabiał ale wszystko w małych ilościach i obserwowałam dzieci. Młoda ja wiem że pewnie ktoś Ci już doradzał w sprawie kolek....ale może i to pomoże. Ja kupiłam w aptece termofor (wygląda jak zabawka królik.,włochaty można się przytulić) rozgrzewałam go w mikrofali (bo można- albo zmraża się w zamrażarce na zimne okłady) i kładłam na brzuch malucha,okrywałam tuliłam i przechodziło...pamiętaj żeby dziecka nie przegrzać bo pojawi się problem potówek. Albo dawałam pół łyżeczki kminku po każdym posiłku i stopniowo dawkę zmniejszałam. Kminek pomagał. Pozdrawiam.

  • Autor: Monia1805 Data: 2011-10-17 15:27:23

    Ja jadłam wszystko to, na co miałam ochotę. Oczywiście z początku unikałam potraw wzdymających, ale pomalutku je wproawdzałam do swojego jadłospisu i na szczęście dziecko nie miało żadnych problemów

  • Autor: Fiddle Data: 2011-10-17 16:10:03

    Mojemu brokuł nie szkodził ale karmiłam tak dłuuugo piersią,że szok:D Całe 2 miesiące. ja jadłam zwykłego brokuła gotowanego na parze. Nie całego, i nie zaszkodził. Mimo tego każde dziecko jest inne. Musisz sama spróbować :)

    Ja jak karmiłam to jadłam prawie wszystko. W pierwszym miesiącu wykluczyłam z diety bób,fasolę,groch,cytrusy i napoje cytrusowe.... A potem już wszystko po malutku. Nie było źle :)

     

    Teraz mały ma 6 miesięcy i ma dwa ząbki już ;> Jest zdrowym dzieckiem. Wszystkiego dobrego dla Was, jak najmniej kolek w szczególności ;)

  • Autor: Mloda Data: 2011-10-31 10:03:01

    Dziękuję za pomoc:) Niestety, wskutek zaistniałej sytuacji rodzinnej i osobistej, moja laktacja chyba się zatrzymała. Piersi zrobiły się miękkie, pokarmu starcza tylko tyle by nakarmić małą w nocy i nad ranem:( Sytuacja trwa od ok. tygodnia, nie pomaga picie 2l płynów dziennie i przystawianie małej. To chyba koniec karmienia piersią...:( Niech to szlak! A może znacie jakieś inne sposoby by laktacja powróciła?

  • Autor: balbisia19 Data: 2011-10-31 13:24:15

    Jesli masz możliwość przystawiaj Dzidzię i próbuj ściągac pokarm tak czesto jak sie da.

    Powinno pomóc.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-10-31 14:33:20

    Przerwy nie mogą być większe niż ok 5h. Przykładaj co chwilę lub ściągaj - pobudzaj laktatorem.

  • Autor: Fiddle Data: 2011-10-31 14:48:17

    Balbisia ma rację, przystawiaj dziecko i ściągaj pokarm. To chyba powinno pomóc.

    Ale u mnie i to nie pomogło :( No i nie karmię piersią.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-10-31 16:19:47

    No niestety nie u wszystkich pomaga, ale zawsze trzeba próbować.

  • Autor: Wróbelek Data: 2011-11-01 15:09:30

    mnie  na problem braku pokarmu pomogła herbaka laktacyjna.

    Agniesia urodziła się 4 tygodnie przed terminem i z karmieniem był duży problem. Nadal jeszcze małej nie zawsze uda się dobrze złapać ale już na brak pokarmu nie mogę narzekać.

  • Autor: agulinia Data: 2011-10-31 19:40:22

    Tak zmieniając temat  F. ślicznego masz synka :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu