Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Antybiotyk dawka dla 11 miesiecznego dziecka

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-20 08:36:00

    Byłam  w szpitalu 3 dni z małym na zapalenie gardła dostawał antybiotyk dozylnie no i wdomu lekarz kazała dawac Ceclor 3 x 5 ml a w ulotce pisze ze na wage mojego malucha to daje sie 2,5 mlx 3 a wczesniej na wypisie ktos maił napisane dawkowanie ulotkowe o doktórka tak na  to patrzyła i stwierdziła ze dawka za mała ipoprawila ja. Jak wiecie cos to odpiszcie.

  • Autor: emilka155 Data: 2011-10-20 10:37:39

    Radze skonsultować z innym pediatrą ,ew.farmaceutą.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-10-20 10:42:03

    Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, tak jest napisane na ulotce i stosuj się do zaleceń lekarza.

    Jeżeli nie jesteś pewna, zadzwoń do ośrodka zdrowia lub szpitala w którym byłaś z dzieckiem i zapytaj.Sama nic nie kombinuj, bo z antybiotykiem żartów nie ma. Pozdrawiam.

  • Autor: taara Data: 2011-10-20 15:22:32

    Ja z doświadczenia z wnuczkami wiem, że lekarz już parę razy kazał im dawać większą dawkę niż zapisane w ulotce. Córka ma do niego pełne zaufanie, zresztą on zawsze takie decyzje uzasadnia. Pewnie stan dziecka wymaga takiej dawki, lekarz na pewno wie co robi. Nie powinnaś się martwić.

  • Autor: agulinia Data: 2011-10-20 16:05:15

    Moja córska też ma 11 m-cy i ma biegunkę, dostała lek dla dzieci od 3 roku życia.Dawkę ustala pediatra więc się nie martwię, ale mimo wszystko zawsze czytam ulotki

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-10-20 16:13:53

    Nie ma co patrzeć to co piszą na ulotkach, lekarze pediatrzy wiedzą co robią.Mój średni synek też ostatnio miał większą dawkę leku niż napisane było na ulotce.

    Przy biegunce dawaj małej dużo pić i tarte na miazgę surowe jabłko, to bardzo pomaga.:)

  • Autor: agulinia Data: 2011-10-20 16:27:44

    Właśnie surowych warzyw i owoców nie można, tak przynajmniej pesiatra mówiła ;). Całe szczęście córks ma apetyt, tylko do picia muszę przymuszać.

  • Autor: makusia Data: 2011-10-20 16:30:44

    Przy biegunce tarte jabłko?  Chyba nie....To na zaparcia:) 

    Ryż rozgotowany i marchwianka. Chyba że mi się coś "pokiełbasiło" :))

  • Autor: Fiddle Data: 2011-10-20 16:43:56

    Ja bym jabłka nie dawała.

    Ryż z marchewką jest dobry! Pozatym jak mała ma apetyt, to dobrze. Niech je, ale nie w ogromnych ilościach. No i pić dużo musi.

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-21 09:51:39

    A jak ten ryz z marchewka sie robi

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-10-20 17:25:01

    Zawsze dawałam swoim dzieciom surowe tarte na miazgę jabłko przy biegunkach, tak mi radziła moja pediatra i nigdy nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie, pomogło:) Sama też takie jadłam jak miałam grypę żołądkową.

  • Autor: agulinia Data: 2011-10-20 19:15:39

    Muszę wypróbować kiedyś na sobie :)

  • Autor: kiki1101 Data: 2011-10-20 20:02:36

    haha....Ja moze tez sie odwaze.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-10-20 21:04:58

    Dlaczego się śmiejesz, poczytaj sobie.

    http://babyonline.pl/przedszkolak_zdrowie_przedszkolaka_artykul,1673.html?print=1

    Tarte jabłko
    Surowe tarte jabłko idealnie zwalcza biegunkę, choć jest trochę trudne do połykania dla małego dziecka (staraj się utrzeć je na drobniutkiej tarce). Jeśli maluch nie chce jeść tartego jabłka, wymieszaj je z innymi owocami o działaniu ściągającym, na przykład z bananem. Jest słodszy i łagodniejszy w smaku niż jabłko – wiele dzieci zje taką potrawę z większym apetytem.

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-21 09:40:17

    Dzieki dziewczyny juz mi lepiej po waszych wypowiedziach a jeszce jednio bo miałam dawac dłuzej ten antybiotykale przy takiej dawce mi sie skonczy szybciej myslicie ze dac do konca i wystarczy czy isc po nowy

    Nawet nie wiedziałam nic o jabłkach daje całyczas i nic  sie jak narazie nie dzieje

  • Autor: as Data: 2011-10-21 09:41:38

    Na ile dni Ci starczy ta butelka?

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-21 09:45:34

    mam dawac do 25 ale tak pewnie moze na niedziele rano jeszcze starczy a pierwsza dawka była w niedziele wieczor w szpitalu tylko to był inny jakis dozylny

  • Autor: as Data: 2011-10-21 09:52:48

    Nie mam pojęcia. Licząc razem z tym co w szpitalu to powinno wystarczyć ale w necie znalazłam Lek należy przyjmować w takich dawkach i tak długo, jak zaleci lekarz. Zazwyczaj leczenie trwa 7 lub 14 dni.

    Tylko u nas ten antybiotyk się nie sprawdził. Jak poszłam do innego pediatry to powiedział, że jedyny plus tego leku to smak, a lek jest mało skuteczny. Może u Was jednak się sprawdzi.

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-21 10:24:44

    Dzieki as mały juz nie goraczkuje od wtorku i zachowuje sie jak zdrowe dziecko wiec jesli starczy leku do niedzieli to bedzie 7 dni wiec moze wiecej nie bede dawac.

  • Autor: stillnox Data: 2011-10-21 16:21:44

    PIERWSZE SŁYSZE ŻEBY DAWAĆ JABŁKO CZY WOGÓLE SUROWIZNE PRZY ANTYBIOTYKU !! ?? poza tym nie wiem jak wtedy antybiotyk się wchłania? a mamą jestem już jakiś czas :-) antybiotyk dziecko małe powinno przyjmować pow. 7 dni..... mnie gdyby sie lek konczył poszłabym do pediatry po recepte...bo nie wyleczona choroba może powrócić ze zdwojoną siła. Nasz pediatra zawsze daje leki na 10-14 dni.-mówie o antybiotyku! Dobrze jest się też skonsultować z pediatrą co do dawki bo nawet gdy w szpitalu lekarz wypisał taką dawkę to jest tylko człowiekiem i mógł się pomylić..... czego nie życzę :-) Lepiej jednak wszystko samemu sobie kontrolować. Pozdrawiam

  • Autor: as Data: 2011-10-21 19:56:28

    Może dla pewności pójdziesz w poniedziałek z dzieckiem do kontroli? Jak będzie trzeba to najwyżej lekarz dopisze antybiotyk. 1 czy 2 dawki przepadną ale może to nie zaszkodzi. Tylko by dziecko nie złapało coś w poczekalni od innych chorych:(

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-22 09:02:22

    Ide ale dopiero we wtorek mam wiyzte. No ale w niedyiele bedyie 7dni sorz ale mi sie literki pryestawiz na klawiaturye i yle pisye

  • Autor: kiki1101 Data: 2011-10-21 20:45:41

    i tak to sobie tlumacz..

  • Autor: agulinia Data: 2011-10-22 20:33:04

    Mąż jak był z córką u lekarki  to powiedziała, że nie można jeść surowych warzyw i owoców. Wczoraj byłam do kontroli u innej lekarki i powiedziała żeby dać surowego banana z jabłkiem he he sama się zdzwiłam. Dała mi nawet taką listę rzeczy, które można jeść przy biegunce (zrobiona przez firmę "Humana") i na niej też to było.... więć MR miałaś rację :) Bardziej mnie dziwi, że każdy pediatra mówi zupełnie coś innego.

Przejdź do pełnej wersji serwisu