Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Tort na zamówienie

  • Autor: andzia005 Data: 2011-10-25 08:48:14

    Witam,

    Niebawem moja córcia skończy roczek i tak właśnie się zastanawiam nad tortem.I tu pytanie do Was czy ktoś z Was jets z Katowic i piecze torty na zamówienie?? Marzy mi się taki swojski tort a nie to co nam wciskają w sklepach ale niestety talentu u mnie brak do tortów.Ciekawi mnie również jaka była by cena takiego tortu? Nieraz oglądałam Wasze galerie i te torty to prawdziwe arcydzieła. Ja potrzebuje tort na 16 osób.

    Pozdrawiam

  • Autor: urszulka Data: 2011-10-25 09:32:52

    A moze jednak sprobujesz sama upiec to nie jest az takie trudne tylko ten wystrój tortu no ale pochwalisz sie ze sama upiekłas.

    Ja tez nie umiałam w koncu sama z pomoca WZ nauczyłam sie  smaki wychodza mi dobre no a wierzch tez juz nie najgorszy. Teraz musze upiec siostrzenicy  pietrowy tort na osiemnastke co tam sprbuje bedzie sama rodzina wiec sie nie martwie ze troche moze krzywo ki wyjdzie.

    A tak wogule to kiedy konczy bo moj synek tez ostatniego listopada ma roczek.

  • Autor: andzia005 Data: 2011-10-25 11:13:40

    Próbowałam pare razy ale to raczej straszyło choć było zjadliwe , pozatym nie bardzo będę miała czas żeby bawić się z tortem.

    Moja niunia ma 10 listopada roczek , a na dodatek 9 listopada starszy syn ma zebranie wszkole obowiązkowe z dojsciem do szkoły to jakieś 3 godz zmarnowane.

    Dlatego szukam kogoś wśród WŻ kto ma czas i z pasją robi takie cudeńka na zamówienie.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-10-25 13:12:26

    Popytaj sąsiadek, na pewno kogoś znają kto robi torty na zamówienie i kłopot z głowy:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2011-10-25 15:58:14

    Skontaktuj sie z Basią.

    Ona jest z Katowic

    http://tortyangielskiebasi.blogspot.com/

    Cuda robi ta dziewczyna

  • Autor: dorotaibasia Data: 2011-10-26 09:43:07

    cuda robi ta kobieta!

  • Autor: andzia005 Data: 2011-10-26 16:23:31

    Dzięki skontaktowałam się już z Basieńką może coś z tego będzie.A tortry to robi cudeńka.

    Ale jesli macie jeszcze jakieś namiary to slicznie prosze

    Pozdrawiam

  • Autor: andzia005 Data: 2011-10-27 21:46:24

    Cuda oj cuda robi Pani Basia , ale chyba cena tego cuda przerosła moje wyobrażenie.No właśnie ile Waszym zdaniem powinno kosztować takie cudo na 16 osób??

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-10-28 02:09:34

    Nie mam pojecia ile powinno koszowac,ale w tamtym roku bylismy na swieta w Polsce i byl zamowiony torcik niewielki na 12 osob,wlasnie u pani ktora sie zajmuje pieczeniem na wesela itp.Byl pyszny lekki,byly spody bezowe przekladane kremem cos jakby smietana z serkiem(do tej pory nie rozszyfrowalam co to byl za krem ,ale byl pyszny) z dodatkiem mandarynek,koszt tego torciku byl okolo 80zl jak sie nie myle.

     

    Teraz w pazdzierniku siostrzenica mojego meza miala roczek,siostra meza chciala najpierw zamowic torcik dla malej,ale koszt malego tortu byl okolo 60€,mysle,ze to dosc sporo(chodzi mi o taki torcik pokryty masa marcepanowa i z ozdobami dzieceicymi) w koncu upieklysmy same tort.Inna znajoma zamawiala tort na chrzciny na ponad 30osob,spod byl prostokatny ,na nim byl drugi torcik okragly,wszystko pokryte masa marcepanowa i fajnie ozdobiony,ale cena zwalila mnie z nog,to bylo cos okolo 160-170€ moim zdaniem cena przesadzona,chociaz byl pyszny bo jadlam,prostokatny byl z masa z orzechow wloskich,gorny byl z  masa z owocow marakuji.ale w kazdej cukierni tort pokryty masa marcepanowa tyle kosztuje.

  • Autor: andzia005 Data: 2011-10-30 18:10:58

    W sklepie zwykły tort śmietankowy z napisem kosztuje 50 zł plus świeczka z figurką 19 zł. A Pani Basienka i jeszcze jedna Pani na ktorą dostałam namiary na priv biorą 150-basia i 120 ta druga.Wydaje mi sie to troszke za drogo.Co o tym myślicie??

  • Autor: Laugasel Data: 2011-10-30 18:49:41

    Kup tort zwykły z masą maślaną , dokup marcepan i sama z niego zrób co jest ulubione i bliskie twojej córci. Ja sama robię zawsze torty, ale rozumiem,że ktoś nie ma chęci bawić się w cukiernika. A nóż przy zabawie z marcepanem połkniesz "bakcyla" tortmani. bo to naprawdę uzależnia.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2011-10-30 19:47:08

    Absolutnie to nie jest za drogo.To normalna cena tortu w stylu angielskim
    Przecież ty pytałaś o ,,arcydzieło które na dodatek będzie pysznie smakowało,, a nie o tort który jest upaćkany kleksami z bitej śmietany i ,,udekorowany,, gotową plastikową figurką,prawda?
    jeśli tak to powinnaś liczyć się z tym,że więcej zapłacisz.Pamiętaj,ze każda ozdoba jest ręcznie robiona z masy cukrowej a zrobienie takiego tortu zajmuje bardzo dużo czasu.

  • Autor: Laugasel Data: 2011-10-30 19:53:46

    Na pewno takie torty są warte swojej ceny. Każdy z nich powstaje z myślą o danej osobie, każdy jest oryginalny i "wypieszczony" , czesto to dzieła sztuki cukierniczej. Ale nie wszystkich stać na takie dzieła niestety. Dlatego pomyśłałam ,że najprościej by było dać odrobinę swojej iwencji w tańszy tort. Czasami jest brak warunków i czasu na zabawy w robienie tortu.

  • Autor: as Data: 2011-10-31 12:31:11

    Jak ja dowiadywałsam się u nas w cukierni o tort ozdobiony masącukrową to powiedziano mi 96 zł. Nie pamiętam tylko czy miał być z motywem dziecięcym czy uniwersalny. Było to 5 lat temu. Oczywiście z motywem dziecięcym był droższ.

  • Autor: hope30 Data: 2011-10-31 13:24:06

    Dorotaxx dała Ci namiary na dziewczynę z Twojej okolicy-wedle Twojej prośby....zresztą,chciałaś zamówić taki torcik...Nie rozumiem teraz Twojego pytania: czy inni myślą,że za tort z masą cukrową(indywidualnie dobrany za 150zł) , jest zbyt drogi...

    Mnie się nie wydaje...Jesli Cię na taki nie stać-po prostu nie zamawiasz...

    Sama piekę takie torty i u mnie ceny zaczynają się od 130zł za sztukę...W kilku cukierniach u mnie w mieście 1 kg takiego torta kosztuje od 60-120zł,więc torcik na ok 16-20 osób  może ważyć ok.3-4,5kg(sama masa cukrowa i figurki też ważą swoje)-więc w cukierni cena waha się od 180-360 do nawet 240-480zł).Wiem z doświadczenia,że moi klienci bardziej sobie cenią torty indywidualne ,które my pieczemy w domach(zawsze wiadomo co w takim torcie siedzi) niż sztuczne cukierniane...

    Jeśli Cię na taki "ekstra" tort nie stać -to go nie zamawiaj po prostu...

    Z drugiej strony jeśli już podajesz do publicznej wiadomości ceny ,jakie otrzymałaś od innych tortowniczek(:) , powinnaś też dopisać,że była to cena za sztukę lub 1 kilogram-tak byłoby uczciwie..Jeżeli była to cena za sztukę(150zł) to moim zdaniem jest to cena porównywalna do zwykłego torta śmietankowego z najzwyklejszej cukierni (ok.39-49zł/kg),a tort z masą cukrową waży lekko ponad 3 kg...

  • Autor: andzia005 Data: 2011-11-01 10:13:20

    Ceny podane są za sztukę.Nigdy nie kupowałam takich tortów dlatego wydało mi się to trochę drogo.

  • Autor: hope30 Data: 2011-11-01 10:58:45

    więc już masz odpowiedź na swoje pytanie....tort jest jak małe dzieło sztuki i do tego w cenie najzwyklejszego badziewia z cukierni....

  • Autor: ilonka61 Data: 2011-11-02 02:13:21

    ceny tortów sa spore bo składniki i nakład pracy duzy.

  • Autor: darai Data: 2011-11-02 20:30:30

    W porównaniu do przeciętnych (nie średnich!) zarobków to 120-150 zł za ciacho, które zostanie pożarte w mgnieniu oka to dużo. Oczywiście z kilku powodów nie może kosztować mniej. Po pierwsze składniki nie są najtańsze, po drugie wymagają sporo wysiłku, po trzecie tańsze byłyby "podejrzane". Zawsze uważam, że to bez sensu i drogo itp a końcem grudnia szukam, wybieram i radośnie zamawiam tort na urodziny Mrów. W tym roku planuję sama upiec tort, bo Młodym zależy na torcie tęczowym z białymi dekoracjami i srebrnymi dodatkami... cóż 7 urodziny ma się raz w życiu :))) i od czego ma się rąbniętą matkę jak nie od spełniania dziecięcych małych marzeń?

  • Autor: Gośk@ Data: 2011-11-06 23:21:21

    Ceny podane są za sztukę.Nigdy nie kupowałam takich tortów dlatego
    wydało mi się to trochę drogo.

    Hej:)

    Powiem tak jakies 3 lata temu takze nie kupowalam nigdy tortow - nie mialam takiej potrzeby zawsze torcik zrobila moim dziecia babcia - ale jak babci zabraklo a ja chcialam isc na latwizne i cos kupic i jak zobaczylam takze ceny tortow w sklepach to zlapalam sie za glowe ... Mowie tutaj o torcikach wymyslnych ( bo takie przewaznie pragna dzieci ) z masa cukrowej i to ceny w euro (IRL) tym bardziej ze tutaj torty dziela inaczej anizeli my dla nas torcik jest na 10 kawalkow a dla nich na 20 kawalkow ...

    Ale zmiezam do czegos innego....

    Od 3 lat wykonuje torty na zamowienie w stylu angielskim i nie tylko i powiem szczerze dopiero jak doswiadczylam ile to potrzeba pracy aby wykonac taki torcik to zrozumialam dlaczego sa one takie drogie ...

    Po pierwsze cena tortu to nie jest 100% zysku dla osoby wykonujacej niestety dochodza jeszcze koszty na skladniki ...Ludzie niestety mysla iz to jest 100%zysku i ze to drogo ale jesli ktos mialby zaplacic za kazda godzine pracy nad torcikiem chociazby najnizsza krajowa to niestety cena tortu bylaby jeszcze drozsza ...

    I tak jak ktos juz predzej pisal kazdy torcik wykonywany jest pod klijenta kazdy element zrobiony jest recznie to nie zadna plastikowa figurka aby zrobic niektore elementy takze trzeba miec talent a za to tez sie niestety placi - niestety nie kazda figurke mozna kupic w sklepie a dobremu cukiernikowi wystarczy podeslac zdjecie sciagniete z internetu i on potrafi figurke ulepic identyczna jak na zdjeciu ...

    Mam nadzieje ze teraz kazdy doceni  cukiernika za jego trud poswiecenie i serce wlozone w kazdego torta...

Przejdź do pełnej wersji serwisu