Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Dedykacja do książki

  • Autor: Iloria Data: 2011-10-25 11:26:07

    Witajcie.

    Kupiłam mojej siostrzenicy (11 lat) książkę, pt. "Księga Julii".  To opowieść o poszukiwaniu niezwykłości w codziennym życiu. O tym, że otaczające nas rzeczy wcale nie są takie zwyczajne, jeśli tylko umie się spojrzeć na nie z innej perspektywy. To książka opowiadająca o odkrywaniu piękna i radości w codziennych zmaganiach, a także o samotności, potrzebie przyjaźni i marzeniach.


    Chciałabym napisać dedykację. Książka ma być prezentem urodzinowym. Myślę, że zapisanie życzeń w formie mądrego cytatu lub krótkiego wiersza wzbogaci wartość prezentu. Tutaj zwracam się z prośbą do Was. Podsuniecie mi jakieś fajne słowa, cytaty lub wiersze odpowiednie dla dziewczynki w tym wieku? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady i pomysły.

    Pozdrawiam. lloria

  • Autor: smakosia Data: 2011-10-25 13:03:36

    Iloria, z pewnością nie takiej odpowiedzi oczekiwałaś, ale zaryzykuję :-) Powiem Ci szczerze, że ja bym nie wpisywała wierszowanej dedykacji. Czytając to, co napisałaś w pierwszych słowach swojego postu przyszło mi na myśl, że z tego by wyszła najładniejsza dedykacja. Wspominasz o poszukiwaniu niezwykłości w zwykłych rzeczach, o odkrywaniu piękna, radości i o potrzebie przyjaźni... Sama wiesz co napisałaś :-) Zrobiłaś to bardzo ładnie i sądzę, że własnymi słowami możesz stworzyć najładniejszą dedykację.

  • Autor: ulla* Data: 2011-10-25 18:00:20

    Zgadzam się w 100%.Bardzo ładnie streściłaś tą opowieść,te słowa mogą stać się piękną dedykacją,cóż więcej trzeba.Zacytuję Twoje zdania,zmieniając w dedykację:

    Kochana ..., Niech ta opowieść będzie poszukiwaniem niezwykłości w codziennym życiu. Życzę,aby otaczające Ciebie rzeczy wcale nie były takie zwyczajne, jeśli tylko będziesz umiała spojrzeć na nie z innej perspektywy. Odkryj piękno i radość z tej książki w codziennych zmaganiach, pamiętaj o potrzebie przyjaźni i marzeniach.

  • Autor: jolka60 Data: 2011-10-25 18:48:37

    Brawo,dziewczyny.

    Poza tym,zainteresowałam się tą książką-może kiedyś sprezentuję ją mojej wnusi?

  • Autor: Iloria Data: 2011-10-25 19:26:09

     Dziewczyny to co napisałam to był fragment recenzji tej książki :) Macie jednak rację, że wiersz nie brzmiał by dobrze. Oto co wymyśliłam:

    " Z całego serca życze Ci aby Twoje dzieciństwo obfitowało w wiele zaskakujących przygód. Byś potrafiła, tak jak Julia - bohaterka tej książki, spojrzeć na otaczające Cię rzeczy z innej perspektywy. Byś nigdy nie utraciła wiary w marzenia. Mam nadzieję, że ta książka Ci w tym pomoże.."

    Może te słowa nie są tak ujmujące jak recenzja :) ale mam nadzieję, że sie jej spodobają.

    Pozdrawiam!

  • Autor: jolka60 Data: 2011-10-25 19:58:06

    "Tyz piknie"

    Sądzę,że Twoje słowa spodobają się obdarowanej,a z upływem lat będą "chwytać za serce".

  • Autor: aloalo Data: 2011-10-25 20:46:12

    Bardzo ładnie napisałaś a ja ze swej strony dziękuję Ci za pomysł na prezent :)

  • Autor: ulla* Data: 2011-10-25 21:10:10

    Z całą pewnością spodobają się właśnie takie życzenia "od serca",bardzo ładnie napisałaś.

    Dziękuję Ci za podpowiedź z książką na prezent dla córki,choć ma 8 lat. Pozdrawiam,)

  • Autor: czarodziej Data: 2011-10-26 00:08:24

    Dedykacja słowem od siebie jest.Nie kombinuj,nie opiniuj i nie ściagaj,po prostu napisz coś z serducha:)) 

  • Autor: emeska1974 Data: 2011-10-27 18:35:07

    Dedykacja powinna płynąć z serca - nie pytaj więc i pisz co serce ci dyktuje

Przejdź do pełnej wersji serwisu