Forum

Kuchenne porady

Thermomix

  • Autor: megii013 Data: 2011-11-05 20:44:11

    witam. czy ktoś z Was posiada sprzęt kuchenny o nazwie Thermomix? czy jest wart swojej ceny (bo 4000 tys. to BARDZO dużo, jak na takie coś) proszę Was o opinie na jego temat.z góry dziękuję.Magda

  • Autor: kasia290284 Data: 2011-11-05 21:03:54

    Hej ja posiadam cos takiego.Ja swoj zakupilam (a raczej moi rodzice) jakies 10 lat temu ale mysle ze funkcje sie duzo nie zmienily.Otoz jest to fajny bajer jak sie ma zbedne 4 tys.Ugniata ciasta, gotuje na parze i mieli tudziez ubija na papke.Ja  najczesciej uzywam go do robienia mrozonej kawy a moja mama do sernika bo szybko w ten sposob.Ale jesli bym miala teraz jupowac to chyba wolalabym jakis fajny robot kuchenny,chyba ze naprawde duzo pieczesz to wtedy nie bedziesz musiala sie meczyc z wyrabianiem ciast.w skali o 1 do 10 dalabym mu 5.Pozdrawiam Kasia

  • Autor: ireth Data: 2011-11-05 21:28:26

    Znam to urządzenie, byłam na pokazie prezentującym. Ma faktycznie bardzo dużo róznych funkcji. Ale! Moim zdaniem zupełnie nie przyda się, jeśli robisz imprezę i zapraszasz gości bo z thermomixa dania obiadowe są raczej na 4 osoby max. Głównie się słyszy, że ludzie używają go do robienia domowych lodów. Ale czy za same lody i ewentualnie ugniatanie ciasta dać 4 tysiące ? ... No cóż. Ja bym nie dała na pewno, ale ja jestem z Krakowa, więc jestem sknerą .

    Jednakże moja przyszła teściowa ma to cacko i powiedziała, że nie wyobraża sobie bez niego życia...

  • Autor: beata66 Data: 2011-11-05 22:16:43

    Moja bliska koleżanka od wielu lat posiada thermomix. Kiedyś nie był wiele tańszy, niż dziś. Jeśli dobrze pamiętam to chyba kupiła go w  2001r. za około 3500zł. Wykorzystuje go przeciętnie. Owszem, mieli mi np.ziarna zbóż na mąkę i to jest dobre :) Ale ona sama kiedyś stwierdziła, że gdyby miała go kupić drugi raz, to na bank nie kupiłaby, bo są roboty dobrych firm o zbliżonych funkcjach za sporo mniejsze pieniądze.

  • Autor: megii013 Data: 2011-11-05 22:57:07

    dzięki za opinie i czekam na więcej

    minus tego sprzętu to moim zdaniem za mała miska, przez co za wiele jedzenia w nim się nie naszykuje, kurcze myślałam,że to jest jakaś nowość a tu piszecie, że ma kilka naście raptem lat...hmm

  • Autor: sianecka Data: 2011-11-06 10:06:37

    Witam Cię Magdo

    Mam ten sprzęt od dwóch lat i uważam że warto dać każde pieniądze za Thermomixa,odmienił moje życie!!!!najlepszy ajerkoniak to z thermomixa,sernik nikomu się taki nie udaje, ciasto na pierogi idealne bez roboty i męki ugniatania ,placki ziemniaczane bez tarcia i obdartych palców poprostu REWELACJA.Jest drogi ale z tego co wiem można wziąć na bardzo dogodne raty.Ale wybór należy do Ciebie

    Pozdrawiam Sylwia

     

  • Autor: piszczalka Data: 2011-11-06 10:19:36

    Rok temu mialam ten sam dylemat :) Tyle ze moja mamuska chciala nam dac w prezencie. Przed zakupem poprosilam o prezentacje, napalona byłam bardzo jak małe dziecko a potem baaardzo rozczarowana. Głosno chodzil jak traktor, warzywa na sałatke nie siatkowal tylko rozdrabnial na małe, mniejsze, malusienkie kawałki (w robiecie sobie dajesz tarcze na wielkosc siatkowania), najbardziej mi zalezało na robieniu soków poniewaz moje dzieci codziennie wypijaja kubek soku z owoców i wtedy to sie zalamalam poniewaz pani do rozgniecionych owocow wlala wode mineralna i dostalam wiorki z woda :), moim dzieciom przecedzam sok bo niestety nie lubia "fafrocli", malo jedza owocow wiec dlatego zdecydowalam sie na soki ktore chetnie pija. Robi dobre zupy krem, ktorych u mnie w domu sie nie jada (poza tym pani zrobila zupke paprykowa na wodzie i kostce rosolowej, a my jadamy zupy na bazie z rosołu).

    Jedyne co mi sie spodobalo to zagniatanie ciasta.

    Opinie sa rozne, najlepiej zapros przedstawiciela, zastanow sie na czym Ci zalezy i przygotuj sobie produkty do zrobienia, ja tak zrobilam bo pani nie miala wszystkiego.

    Thermomixu ale mam fajny robot ;)

  • Autor: megii013 Data: 2011-11-06 19:49:54

    dzieki za odpowiedzi (ja nie kupuje) cena mnie przerazila i ciekawa bylam czy jest rzeczywiscie wart tej ceny.

  • Autor: as Data: 2011-11-06 20:04:40

    Mam w domu. Moja mama jak żyła to bardzo często używała i byliśmy zadowoleni. Super maszyna. Niestety jak ja ją pierwszy raz użyłam sama to uszkodziłam i stoi sobie w szafce.

  • Autor: piszczalka Data: 2011-11-09 09:11:47

    To zdolna As jestes ;)

  • Autor: Bilka Data: 2011-11-11 20:52:07

    Moja koleżanka ma i jest zadowolona. Osobiście uważam,że jest przydatny dla kogoś kto ma pustą kuchnię... Ja posiadając dobry robot kuchenny, ekspres do kawy, sokowirowkę, maszynę do wypieku chleba i parowar więc  z pewnością nie kupię , bo po co? Pierwszy raz widziałam go 15-lat temu i wtedy podobał mi się bardzo -niestety był dla mnie nieosiągalny. Z czasem mi przeszło i jestem w pełni zadowolona z tego co mam-chociaż.... vegetę robi rewelacyjną /suszone warzywa,kurkuma i czosnek granulowany / ale od czego są koleżanki posiadające to cudo. Ponadto slyszałam ,że za granicą można kupić go dużo taniej- u nas trzeba opłacić całą piramidę sprzedaży bezpośredniej.

Przejdź do pełnej wersji serwisu