Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

haft Richelieu!

  • Autor: Cahir Data: 2011-11-06 18:13:04

    Witam wszystkich serdecznie i mam mala prosbe,poszukuje materialu lnianego do wykonania  obrusu haften Richelieu.Czy moze ktos mi polecic sklep z takowym materialem w Warszawie lub we Wroclawiu?Dziekuje serdecznie ,udanej niedzieli zycze wszystkim!

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-11-06 20:58:01

    Wielkim znawcą haftu nie jestem, ale uważam,  że len to nie jest najlepszy materiał do haftu Richelieu, bo tkanina ta ma luźny splot i może się strzępić. Haftowałam tym wzorem, ale na zwykłym płótnie. Pozdrawiam !

  • Autor: dorotaibasia Data: 2011-11-06 21:22:35

    nie wiem czy cześc z Was nie obruszy sie na mój sposób,ale nauczyła mnie tego nieżyjąca już babcia (mistrzyniu wspomnianego haftu)..otóż ...wykorzystywała prześcieradła...ale tylko te dobre gatunkowo!...ostatnio niestety najczęściej można dostać "made in CHINA", prawie przezroczyste i z niewielka ilościa bawełny w składzie...

  • Autor: anqe Data: 2011-11-06 21:29:50

    w warszawie ma sklep o nazwie polski len, nie podam Ci ulicy bo byłam tam ostatni raz dawno ale napewno jest to w centrum myśle że jak wpiszesz w necie to znajdziesz adres, nie mogę się niestety teraz dodzwonić do kolegi krawca napewno podałby mi dokładny adres

  • Autor: kaśka.k Data: 2011-11-09 08:21:59

    Podobnie jak dziewczyny pisały używałam płótna. Można wybrać sobie jego grubość i kolor w zależności co chcesz wyszywać. Jest dostępne w każdym sklepie z materiałami. Zdarzało mi się też wyszywać na prześcieradłach ale teraz są beznadziejne.

Przejdź do pełnej wersji serwisu