Forum

Kuchenne porady

Ciekawy artykuł.

  • Autor: crisen Data: 2011-11-11 15:22:55

    Mam nadzieję,że się przyda.Proszę poczytajcie uważnie.

    http://www.planetaziemia.pun.pl/viewtopic.php?pid=3346

  • Autor: aloalo Data: 2011-11-11 17:46:51

    Już kiedyś gdzieś czytałam ten artykuł. Ja od zawsze głównie stosuję masło, bo chemicznie przetworzona margaryna mnie nie przekonuje. Czasem używam do ciast, głównie babkowych. Ale reklama robi swoje i dużo osób je margarynę. Ta o smaku świeżego pieczywa mnie rozwaliła

    Tylko, czy to masło, które teraz nie dość, że coraz droższe, na prawdę jest masłem? Pamiętam masło z dzieciństwa, które bardzo długo w temp. pokojowej zachowyało twardość a teraz robi się miękka ciapa, nawet z tego 82 %.

  • Autor: crisen Data: 2011-11-11 19:08:46

    Masła teraz mamy różne ,zależy od producenta i ceny. Ja wypróbowałam różne  i od dawna już  kupuję masło z Łukowa. Wiem,że jest dobre do smarowania i do mas się też nadaje. Ważne jednak aby dzieciom dawać masło a nie margarynę. Poza tym  jeszcze są ważne wiadomości o innych tłuszczach.

  • Autor: MARYSIEŃKA Data: 2011-11-11 19:15:36

    Masła teraz mamy różne ,zależy od producenta i ceny. Ja
    wypróbowałam różne  i od dawna już  kupuję masło
    z Łukowa. Wiem,że jest dobre do smarowania i do mas się też nadaje. Ważne
    jednak aby dzieciom dawać masło a nie margarynę. Poza tym  jeszcze są
    ważne wiadomości o innych tłuszczach.

    Najlepsze maslo polecam Stalowej Woli

  • Autor: crisen Data: 2011-11-11 19:28:08

    Niestety u nas takiego nie ma.

  • Autor: mumunc Data: 2011-11-11 21:10:51

    Co wy dziewczyny,rąk nie macie?

    Bierze sie śmietankę 30% -2 kartoniki(powinna byc taka od krowy ale jak sie nie ma co sie lubi ,to się lubi to co ma:)wlewa do słoika,lekko soli i zakręca.Sadza sie faceta przed telewizorem i niech przez 10-15 min potrząsa słoikiem jak shekerem.Potem wybiera sie grudkę masła i płucze kilkakrotnie w zimnej wodzie,aż bedzie czysta.I voila smarowidło bardzo naturalne.Dawno temu w zamierzchłej przeszłości robiłam takie dla mojej małej córki ,bo zawsze brakowało mi kartek na masło:)

  • Autor: czarodziej Data: 2011-11-11 22:21:21

    Kiedyś w branży na saxach:) Ktoś mnie przekonał,że masło,smalec i oliwa z oliwek,to gwarancja smaku(kolejność nieprzypadkowa)Ciekawy artykuł,pozdro/

  • Autor: Aniula27 Data: 2011-11-11 22:32:40

    Ja tez od zawsze jestem zwolenniczka masła, zawsze wybieram to co najbardziej zbliżone do natury a margaryna z naturą niewiele ma wspólnego no i najzwyczajniej mi nie smakuje, moje ulubione masło to Lurpak, może stac na więrzchu nawet jak jest ciepło i się nie rozpływa,a smaruje sie rewelacyjnie.

  • Autor: anqe Data: 2011-11-12 00:18:40

    też robię masło sama, do smarzenia mięsa smalec, który sama wytopię ze słoninki, do pozostałych smażonych potraw olej rzepakowy, do sałat oliwa z oliwek tylko do ciast margaryna

    a jak jem kanapki z wędliną do której pasuje majonez to smaruję nim chleb zamiast masłem

  • Autor: Laugasel Data: 2011-11-11 23:57:56

    Ja nie smaruję kanapek masłem ani margaryną, bo są za tłuste dla mnie ( czytaj nie smakują).  Wolę dobrą sałatkę zamiast ich na kanapkach .A margaryny też nigdy mi nie pasowały, podobnie jak sama nazwa masło roślinne. Ja bardzo dużo w kuchni używam oleju rzepakowego, szczególnie do smażenie. I masła takiego w zielonych papierkach w kostkach. Na Islandii jest wiele margaryn i maseł solonych. Czemu? Bo sól konserwuje i takie produkty mają bardzo długi termin przydatności. A co ma długi termin przydatności raczej omijam dużym łukiem.

  • Autor: peggy83 Data: 2011-11-12 17:32:00

    Ha, od samego poczatku nie dałam sie nabrać na te margaryny, zawsze masło albo olej, ostatnio, kilka lat temu oliwa. Męża też wyleczyłam z margaryn. To są same tłuszcze trans odpowiedzialne za tycie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu