Forum

Kuchenne porady

zakwas na zurek z maki orkiszowej ?

  • Autor: lucyna67 Data: 2011-11-16 23:38:16

    Czy ktos z Was forumowiczow robil zakwas na zurek z maki orkiszowej? Myslicie ze cos takiego wyjdzie? a moze juz Komus wyszlo :)  Czekam na wiadomosci:)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-11-17 08:32:21

    Zakwas na żurek robi się z mąki żytniej , a orkisz to pszenica , myślę że z orkiszu można z powodzeniem zrobić zakwas na biały barszcz który robi się z maki pszennej . Ja mąki orkiszowej i otrąb urzywam do pieczenia chleba. 

  • Autor: lucyna67 Data: 2011-11-17 21:42:53

    Ja tez uzywam  calych ziaren orkiszowych do pieczenia chleba oraz maki tez do chleba, ale uzywam czasem do nalesnikow, i sa smaczne. Slyuszalam  jednak  ze mozna zrobic z niej zakwasd na zurek i ma bardzo dobry smak, myslalam wiec ze ktos  to zrobil. Nie jest to istotne, bo ja to zrobie. czytalam wczoraj na internecie ze wychodzi super smak. Potrzbuje tylko czasu.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-11-18 08:24:10

    Rozumiem o co Ci chodzi , można zrobić zakwas, ale żurek od białego barszczu różni się rodzajem mąki z którego robi się zakwas, a orkisz to pszenica i potrawa będzie się nazywać barszcz, i napewno będzie sto razy lepszy niż kupiony . Życze powodzenia w produkcji.

  • Autor: decas Data: 2012-04-29 23:13:24

    Rozumiem o co Ci chodzi , można zrobić zakwas, ale żurek od białego
    barszczu różni się rodzajem mąki z którego robi się zakwas,
    a orkisz to pszenica i potrawa będzie się nazywać barszcz, i napewno
    będzie sto razy lepszy niż kupiony . Życze powodzenia w produkcji

    rozumiem ze z maki ale jak sie go robi, czy ktos by mogl by mi zdradzic tajemnice?

    dziekuje

  • Autor: decas Data: 2012-04-29 23:22:50

    juz znalazlem

Przejdź do pełnej wersji serwisu