Forum

Kuchenne porady

chleb

  • Autor: mariolan76 Data: 2011-11-19 17:47:33

    czasami piekę chleb ale prawie zawsze wychodzi mi zbyt przypieczona góra chlebka co zrobić aby skórka była rumiana a nie spalona może przykryć w trakcie pieczenia bardzo proszę o pomoc i porady

  • Autor: Ju$tysia222 Data: 2011-11-19 19:34:17

    Mnie też zwykle wychodzi chlebek z rumianą ale twardą skórką. Biorę wtedy bawełnianą ściereczkę, moczę z zimnej wodzie, odciskam ( niezbyt mocno) i kładę na wyjęte z piekarnika gorące bochenki. Po 10 - 15 min. ściereczkę zdejmuję i mam super miękką i pachnącą skórkę na chlebkach. Wtedy wyjmujęje z foremek i stygną sobie dalej. Spróbuj =)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-11-19 20:13:19

    Popieram. Gorące smarujesz wodą, a pieczesz w najwyższej temperaturze.

  • Autor: peggy83 Data: 2011-11-21 10:25:29

    Jeśli chodzi o spalenie, to mój piekarnik też pali górę. W chlebku lubimy skórkę bardzo mocno przypieczoną i w sumie jest ok, ale przy drozdżowych ciastach... psuje smak. Dlatego po 15 - 20 minutach, kiedy drożdżowe jest już w miarę przypieczone i nie opadnie (przy chlebku to może dłużej trzeba poczekać... zależy czy żytni czy pszenny...), przykrywam je folią aluminiową, błyszczącą stroną do góry i dalej piekę. Odkrywam, kiedy chcę jeszcze trochę przypiec skórkę, pod sam koniec. Myślę, ze to podziała na chleb. 

  • Autor: mariolan76 Data: 2011-11-21 14:30:55

    dziś upiekłam tak jak radziłaś skórka wyglada super jak ostygnie to ukroję i zobaczę jak się upiekł dzięki i pozdrawiam

  • Autor: iwett Data: 2011-11-21 11:16:28

    Najlepiej piec najpierw w termoobiegu 180 stopni a dopiero na koniec przełączyć na przyrumienianie 200 st.

    Chleb jest porządnie upieczony a i skórka takiego koloru jaki chcemy.

Przejdź do pełnej wersji serwisu