Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

andrzejki w przedszkolu

  • Autor: dorotaibasia Data: 2011-11-23 15:11:50

    tradycyjnie liczę na Waszą pomoc, pomysły, sugestie....w przedszkolu zawisło dzis ogłoszenie: "30 listopada odbędą sie andrzejki, prosimy o przygotowanie dla dzieci (przebranie, fryzury, makijaż)" przyznam że makijaż lekko mnie zaskoczył bo jakoś dotychczas nie malowałam mojej 3-latki...ale w ostateczności mogę jej sprawić farbki do malowania twarzy i coś namalować-tylko co??? co do przebrania to domyślam się ze kazda dziewczynka będzie wróżką:) ale może ktoś mi podsunie pomysł na inny strój...wszelkie pomysły mile widziane, za wszystkie z góry dziękuję

  • Autor: panda25 Data: 2011-11-23 16:43:05

    Witaj, co do malowania twarzy- to byłabym ostrożna.

    Wszystkie te "siuwaksy" do malowania mogą uczulać- wiem na własnym a raczej diecka przykładzie.

    Lepiej kupić droższe farbki czy pisaki (polecam pisaki-wygodniejsze) do malowania ktore będą na pewno nietoksyczne i nie uczulające niż chińskie które moga zrobić na buziaku malucha spore problemy.

    Co do stroju, wiadomo wróżkę, czy motylka najłatwiej.

    Nie wiem jak u Ciebie z ciuchlandami i jak Ty się na to zapatrujesz, ale u mnie np. już od początku listopada zatrzęsienie kostiumów, przebrań itp. (tam też i ja zamierzam znaleźć strój na choinkę dla naszej niuni), jeśli nie masz oporów, wejdź, popatrz, poszukaj, na pewno wpadnie jakiś pomysł.

    Ew. na allegro szukaj pomysłu.

    Nowe kostiumy są drogie powyżej 50 zł/ i to na 1 raz bo za rok pewnie dziecko wyrośnie.

    Ew. podpytaj córcię w co by chciała być przebrana? Tyle że ryzykujesz tym że wymyśli coś niecodziennego co będziesz musiała szukać, lub co gorsza jeśli nie lubisz takich robótek sama uszyć.

    To tyle ode mnie.

    A Ty masz jakikolwiek pomysł?

  • Autor: kasnik Data: 2011-11-23 21:36:07

    Masz racje z tymi farbkami...

    Nie wszystkie sa dobre, moj synus często po takich imprezach chciał rozdrapac sobie buzie :/

    Prosiłam, żeby sobie nie dał malowac, ale mówil ze tez chciał jak inne dzieciaki miały...

    Piszczał po krótkiej chwili od pomalowania, zmywalismy-albo Panie w przedszkolu zmywały zaraz-ale dopiero po kilku godzinach wszystko wracało do normy.

    Pozdrawiam:)

  • Autor: as Data: 2011-11-23 21:48:17

    Mój synek ma wrażliwą twarz.Pani w przedszkolu przyniosła farby domalowania twarzy.Pierwszy raz byłam przy tym i poprosiłam by jak najmniej mu malowała bo nie wiem czy go nie obsypie.Nic mu nie było. Następne razy mnie przy tym nie byłoi mocno miał malowane. Raz w Tesco klaun malował dzieciom twarze. Wybierało się wzór. Wymalował całej mojej trójce i nie uczuliło ich choć dwójka ma wrażliwą skórę.

  • Autor: Dagna Data: 2011-11-23 16:51:17

    Moze za kotka, na czarno ubrac, opaske zu uszami kupic, nosek i wasy namalowac no i ogon nie zapomniec. I juz gotowy kotek.

  • Autor: asiaff Data: 2011-11-23 17:20:56

    U syna w klasie na andrzejkach w zeszłym roku,niektóre dziewczynki przebrane były za cyganki,długie spódnice,chusty i bransoletki.

  • Autor: grazka35 Data: 2011-11-23 18:20:09

    moja córka jak była w zerówce przebrała się za Czerwonego Kapturka. Sukieneczkę kupiłam właśnie w ciucholandzie, a czepek sama uszyłam, do tego biały fartuszek i koszyk do ręki i wyglądała super na tle właśnie samych wróżek i księżniczek

  • Autor: onlyred Data: 2011-11-23 19:04:12

    Może czarownica? Albo kowbojka?Mojej kuzynki córcia przeprała sie za żołnierza (spodnie i bluzka moro i plastikowy hełm).

  • Autor: olenka_chicago Data: 2011-11-23 23:51:55

    Jesli potrzebujesz pomocy w malowaniu twarzy to poszukaj na youtube tam jest mnostwo przykladow wpisze haslo face painting i zycze milego ogladania. Kwestia kostiumu to juz bardziej zalezy co dzieciak lubi i za co chce byc przebrany wiec podpytac malucha. Moje dziewczynki a przynajmniej mniejsza to tylko ksiezniczki i ma tych kostiumow cala kolekceje. Wloski mozna tez fajnie upiac zeby wszystko sie zgralo, zycze powodzenia

Przejdź do pełnej wersji serwisu