Forum

Kuchenne porady

czy rybe po grecku mozna mrozic?

  • Autor: kasia d Data: 2011-12-14 10:42:32

    albo moze sam sos ??? mozna? 

    z gory dziekuje! :)

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-14 11:33:20

    Cześć,

    właśnie dziś myślałam o mojej rybie po grecku na najbliższą Wigilię. Najwygodniej kupić rybę, wyfiletować, pozbawić ości, zamrozić. Przygotować sos, zamrozić. W przeddzień Wigilii odmrożoną rybę smażysz, zalewasz odmrożonym i gorącym sosem, odstawiasz do przegryzienia i przez następne kilka dni masz pyszną potrawę świąteczną. Jest to jedno z dań, które można przygotować na raty, oszczędzając czas 24 grudnia :)

  • Autor: kasia d Data: 2011-12-14 12:30:11

    no wlasnie tak myslalam, dziekuje bardzo! chyba zrobie sos w tym tygodniu, zamroze, a potem tylko rybke, bomba! wszystko na raty robie juz od tygodnia, wlasnie skonczylam robic krokiety, zawinelam je i zamrozilam, po tem tylko usmazyc w bulce! 

    swietnie. dziekuje! :)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 14:10:28

    Jak zrobisz za dużo ryby to gotową też można zamrozić . 

  • Autor: renataz36 Data: 2011-12-14 18:55:07

    A ja bym nie polecała, z odmrażanej ryby odchodzi panierka i wygląda nieestetycznie

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-14 19:04:48

    Ja też podpiszę się pod Twoimi słowami - jednak polecam mrożenie poporcjowanego sosu i surowej podzielonej na porcje ryby. Potem tylko usmażyć, zalać i poczekać 1 dzień, aby się "przegryzło" :)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 19:25:18

    Zapomniałam dodać ze moja ryba po grecku jest bez panierki ,dla mnie za dużo tłuszczu przy smażeniu w panierce i musiałabym dla siebie robić osobno.

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-14 19:30:30

    jadałam już rybę po grecku

    - bez panierki,

    - panierowaną w samej mące

    - panierowaną w mące, jajku i bułce tartej

    Lubię wszystkie wersje, ale najbardziej ostatnią, szczególnie jeśli sos warzywny jest z dodatkiem papryki świeżej :)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 19:35:28

    Ciotka męża robi z gotowaną ryba ,dosyć dobra ,ale trochę mdła jak dla mnie . Nawet jak nie można poszaleć z jedzeniem to i tak wolę konkretne smaki, niech to będzie porcja nawet na jeden widelec

  • Autor: kapselek Data: 2011-12-27 14:51:02

    Ciotka męża robi z gotowaną ryba ,dosyć dobra ,ale trochę mdła jak dla
    mnie . Nawet jak nie można poszaleć z jedzeniem to i tak wolę konkretne
    smaki, niech to będzie porcja nawet na jeden widelec

    Wszystko zależy od przypraw. Kiedyś, dawno temu jadłem czerninę doprawioną na słodko ( ze śliwkami suszonymi )- wszyscy zachwycali się jaka ona smaczna a mnie zbierało się na (no sama wiesz na co). Po ładnych kilku latach sąsiadka namówiła mnie na spróbowanie zupki w jej wykonaniu. Od tamtej pory uwielbiam czerninę , ale wytrawną i na pikantno 

  • Autor: kasia d Data: 2011-12-22 23:09:11

    przyznam sie ze nigdy u mnie w rodzinie nikt nie robil w panierce..... kusi mnie zeby sprobowac.... :)

  • Autor: Tekla Data: 2011-12-14 19:17:41

    Sos możesz spokojnie zamrozić. Zawsze robię więcej sosu właśnie po to by go zamrozić i mieć na "zaś".

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-12-14 22:11:12

    Można też sos zapasteryzować w słoikach,  wydaje mi się smaczniejszy / mniej podpływa wodą/ i nie trzeba go rozmrażac. Robię taki sos jesienią i wykorzystuję również np. do makaronu.

  • Autor: kaszkaj Data: 2011-12-14 23:16:26

    W zeszłym roku rybę usmażyłam 2 tygodnie przed wigilią i zamroziłam.Dzień przed wiglią ją odmrozilam i przełożyłam gorącą jarzynką.Rybka była pyszna i nikt się nie zorientował że zrobiona inaczej,a ja mialam o wiele mniej pracy.

Przejdź do pełnej wersji serwisu