Forum

Gawędy o jedzeniu

tańsze zakupy...

  • Autor: dorotaibasia Data: 2011-12-14 12:16:06

    wprawdzie do świąt nie zastało już dużo czasu ale dobre rady zawsze są w cenie...proszę o Wasze sprawdzone produkty/półprodukty w niższych cenach...mam na myśli raczej "spożywkę" niż chemię...niektóre artykuły LIDLA czy Biedronki niewiele odbiegają jakością od tych markowych a kosztują dużo mniej...już od dłuższego czasu żywność drożeje w tak zastraszającym tempie że pewnie wielu z nas przyda się coś w rodzaju TOP LISTY... z góry dziękuję...i obiecuję po południe dopisać swoje typy...

    Dopisano 11-12-14 18:37:24:

    moje typy:

    Lidl: twaróg sernikowy (w wiaderku), jogurty naturalne (pilos), konc pomidorowy (mikado), sok/pulpa pomidorowa (niebieski kartonik, 0,5l, doskonały do zupy), ciasto francuskie, wszelkie słodycze, oprócz art. spożywczych również sporo chemii, papier toaletowy, ręczniki papierowe

    Biedronka:mrożona mieszanka chińska (do wszystkich chińskich dań)...wielu pozostałych artykułów o których piszecie jeszcze nie odkryłam:)

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 14:43:53

    W Lidlu kupuję twaróg na sernik ,jest już przeze mnie na tyle sprawdzony ,że innego nie kupuję ,pakowany jest w trókątne opakowania po 250g. Margarynę w kostce kupuję tylko Tortową w Biedronce. Płatki owsiane też kupuje w Lidlu.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2011-12-14 15:55:45

    Potwierdzam, margaryna tortowa z biedronki jest super i jak się ją rozpuszcza nie strzela wodą w rondlu.Mąka babuni i cukier jest tani, dobry groszek konserwowy, kukurydza konserwowa, majonez koronny do sałatki, nie podchodzi wodą. Smakuje mi też  kiełbasa obsuszana żywiecka i sucha krakowska i nie jest droga.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 16:12:15

    Zapomniałam o luksusach: czekolada z lidla 60% i więcej -droga ale swietna, oliwki i oliwa z biedronki.

  • Autor: punca Data: 2011-12-14 16:03:02

    My większość zakupów oprucz mięsa i jajek robimy w biedronce,mleko,mleko bebiko,olej,cukier,budyń,galaretki,pamersy i jeszcze inne rzeczy,tych rzeczy co nie kupujemy to mam jeszcze jeden mały sklepik co też jest taniej i tam kupuje co nieco.

  • Autor: sylwia63 Data: 2011-12-14 17:20:10

    Ja w lidlu kupuję ciasto francuskie,majonez,serek wiejski,twarożek z różnymi dodatkami,makrelę w sosie pomidorowym,dobre są pyzy i pierpgi.Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę

  • Autor: olusia23 Data: 2011-12-14 18:05:45

    W Biedronce zawsze kupuję cukier, mleko, margarynę Kasię (500 g), kawę rozpuszczalną cafe d'or, proszek do pieczenia, cukier wanilinowy, mąkę tortową, galaretki, cukier puder, rzeczy puszkowe: ananas, brzoskwinia, kukurydza, groszek, fasola, olej rzepakowy, oliwę z oliwek, oliwki, serki danio (dla dziecka), masło osełkowe, drożdże, kefiry i jogurty naturalne, ser mascarpone (najtaniej!), ręczniki papierowe, worki na smieci i środki czystości (rewelacyjny Fist do tłuszczu). Czasem ser w kostce goudę czy edam choć zdarza się że w sieci sklepów Delikatesy Centrum, które są w mojej miejscowości można kupić pyszny ser szwajcar w promocji np. za 15,99 zł a ten w biedronce wychodzi ok. 17 zł. 

    Nigdy nie kupuję w Biedronce mięsa (no chyba, że jakaś mega promocja, lub tylko mieso mielone), wędlin i kiełbas. Wędliny kupuję albo w Delikatesach Centrum, albo w sklepie zwanym u Danusi gdzie mają super ceny i dobrą jakość. Tam też zaopatrzam się w warzywa i owoce bo jest najtaniej - jedynie pomidory i papryka tańsze są w biedronce choć pomidory stamtąd niestety są dla nas niejadalne. W sklepie u Danusi ceny są naprawdę dobre np. wszystkie rodzaje jabłkek po 2,20, ziemniaki - 0,40 zł, marchew, cebula, buraki - 1 zł. Pietruszka i seler po 2 zł. Rzodkiewka po 1,5 zł . Jajka klasy XL - 0,40 zł za szt. W biedronce niestety te produkty wychodzą dużo dużo drożej. 

  • Autor: Ewa1982 Data: 2011-12-14 18:06:45

    W Lidlu dobry jest boczek w plastrach.

    W Biedronce kukurydza w puszce, Pastella do pieczywa, dżem brzoskwiniowy.

  • Autor: bahus Data: 2011-12-14 19:08:27

    Piwo: Lidl, Biedronka, Kaufland, Tesco, Makro, Aldi, Netto, P&P, Carfour, Złoty Grosz, Żabka, Castorama (w holu), nasz osiedlowy sklepik...lodówka Bahusa....

  • Autor: dorotaibasia Data: 2011-12-14 19:23:01

    :) informacja z kategorii "bezcenna":):)

  • Autor: megi65 Data: 2011-12-15 14:48:03

    Kolejna pereła ...piwo truskawkowe z Biedronki ... onegdaj tzn , listopad kosztowało 1.99 zł .. Dla mnie super napitek ... od czasu do czasu .

    Dorotka ... ja tylko Biedronkę '' trawie '' na oś Toruńskim .. tam czysto i przejrzyscie , panie barzdo uprzyjmnie , można wózkiem śmiało poszaleć .. ... jeno parking hmm zbyt mały ..coż. .. -;)

  • Autor: as Data: 2011-12-14 19:26:03

    Piwo Perła chmielowa w puszce w Auchan niestety dużo gorzej smakuje niż w innych sklepach. Mąż podjął decyzje że w hipermarkecie już nie kupi.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 19:27:30

    Bahusie ,nigdy nie kusił Cię własny browar?

  • Autor: bahus Data: 2011-12-14 19:31:19

    Bahusie ,nigdy nie kusił Cię własny browar?


    Od urodzenia....

    PS. Mój dziadek przepracował w poznańskim browarze 46 lat. Dzisiaj z tego browaru uczyniono galerię handlową.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-12-14 19:38:37

    Marzenia czasami się spełniają ,życzę Ci tego szczerze. 

  • Autor: agulka8204 Data: 2011-12-14 20:29:10

    W Lidlu polecam pierozki i pyzy maja naprawde dobre, wyroby - Pilos.

    Biedronka śmietanka 30% mleczna dolina, kakao naturalne. Cola Oryginal:) Parówki drobiowe wędzone - ulubione męża. Margaryna tortowa, serek kanapkowy Delikate, pasta łososiowa,swojskie przysmaki w słoiczkach - bardzo dobre.

  • Autor: piegusowa Data: 2012-03-22 19:43:42

    To wszystko wyjaśnia...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2011-12-14 21:00:10

    No to ja już bym z głodu padła na tym twoim trunku.

  • Autor: bahus Data: 2011-12-14 21:06:21

    A mówią, że piwo takie kaloryczne

  • Autor: kasiulka_kop Data: 2011-12-14 21:32:08

    Witam,

    ja nauczyłam się jednej prostej zasady - czytać etykiety produktów ;] teraz tym się sugeruje. To nieprawda że produkty z tej najwyższej pólki sa NAJ...te z dolnej czyli tańsze sa czasem o niebo lepsze...jem to gdzie nie ma chemii a naprawdę ciężko o te produkty ;[ wedliny omijam w supermarketach. Natomiast śmietanę, serki, jogurty, puszki te z groszkiem czy brzoskwiniami, galaretki, budynie, wiórki itd chętnie kupuję. Głównie robię zakupy w biedronce. Kupuję makaron nitki bodajże 6jajeczny...ryż, kasze, cukier. Nie wiem czemu ale maką ma dla mnie dziwny szary kolor. Majonez raczej nie smakuje ;[ za to herbata remsey jak najbardziej. Frytki karbowane ;] no i chemia...glównie proszek do prania te większe opakowania. Czasem banany, pomarańcze...no i soki te 100%. Warzywa natomiast zauważyłam sa kiepskie i drogie...

  • Autor: jannaj Data: 2011-12-14 21:57:25

    Jakość produktów w Biedronce jest inna w róznych częściach Polski.

    Na południu Polski np. dżem dostarcza Agros a na północy Stovit.

    Będąc na wakacjach nad morzem kupiliśmy zgrzewkę dzemu bo Stovit jest zdecydowanie lepszy niż Agros.

    Podobnie - frytki karbowane smażone na wakacjach były super chrupkie i smaczne a te ze sklepu Biedronki na południu okazały się do niczego.

     

  • Autor: megi65 Data: 2011-12-15 14:53:31

    A ja najbardziej tęsknie za serkami tawrogowymi po 450 g ''Zielona łaka '' szkoooda fanastyczny był wanilinowy .. Teraz w Biedronce jest '' Mleczna Dolina '' ale to typ serka homogenizowanego ... A kto mi podopowie ,gdzie moge kupić podbny smak do Zielonej Łąki .. ?  Na Krysi sernikczki był niezawodny i pyszniasty do farszu naleśnikowego równiż  .... uuuu był ... hmmm :(

  • Autor: balbisia19 Data: 2012-03-18 21:04:00

    Wg mnie bardzo podoby jest ser "Delfiko". Kupowałam w Carrefourze i jesli masz dostęp do Makro lub Selgrosu to tam.

  • Autor: caroline1983 Data: 2011-12-15 13:57:23

    Kolor maki zalezy od jej typu. Im wiekszy numer tym maka mniej oczyszczona i bardziej szara, ale równiez zdrowsza.np. typ 450 jest bielszy i bardziej oczyszczony niż 650.

  • Autor: anqe Data: 2011-12-17 13:01:29

    dokładnie, a pewnie chodziło o mąkę babuni typ 720 rzeczywiście jest lekko szara ale właśnie taka powinna być przyznam, że używam ją prawie do wszystkiego tylko biszkopty piekę z mąki tortowej 

  • Autor: kasiulka_kop Data: 2011-12-15 14:38:34

    Wlaśnie nigdy nie pomyslałam, ze produkty produkowane dla biedronki w każdym regionie Polski mogą być innej jakości..cenna uwaga ale jakże trafna ;] a co do biedronkowej mąki aż zaraz sprawdzę jej typ bo ostatnio jednak kupilam. Więc nie ma co sugerować się kolorem...już teraz wiem, że to nie żadne zmiotki ;D pamiętam jak kiedyś dostałam mąkę prosto z młyna od znajomego. Była bielusieńka i taka w dodytku jak zadna ale kto ma teraz dostęp do takich rzeczy...

  • Autor: Navea Data: 2011-12-15 08:27:58

    Biedronka: parówki drobiowe wędzone, smaczne, nie "puchną" w czasie obróbki, kiełbasa regionalna... makarony świderki i falbanki w tych dużych opakowaniach 750g - szybko się gotują, nie rozpadają, nie kleją - jeśli chodzi o tańsze makarony to zdecydowanie tylko te. Ponadto olej, mąka, cukier, ryż, margaryna, chleb chrupki, majonez królewski, pomidory w puszce, groszek, ciasto francuskie, wędzone udka z kurczaka - cena znacznie niższa niż w sklepach mięsnych, przynajmniej tam gdzie mieszkam. Z chemii - zdecydowanie płyn do mycia naczyń Tymek, wydajny, gęsty. Czasem proszek do prania i płyny do płukania, jak akurat jest promocja.

    Lidl: kawa, keczup mikado, syrop malinowy i wiśniowy takie do rozcieńczania w litrowych, plastikowych butelkach, płatki sniadaniowe, pomidory w puszkach również i podobnie jak w biedronce - cukier, mąka, ciasto francuskie. No i słodycze...

  • Autor: april74 Data: 2012-03-18 12:14:00

    Płyn Tymek z biedronki to porażka -nie myje,płyny do płukania -badziewie jakich mało.

  • Autor: matani Data: 2012-03-18 20:19:06

    Tymka nie kupuję, kupuję ten "puropodobny" balsam, jest rewelacyjny, a jednak tańszy niż oryginalny Pur, ale to taki marginalny zakup u mnie, bo generalnie chodzi zmywara, tabletki z biedronki niezbyt dobre.

    Płyn do płukania Eden, sama jego jakość to jeszcze ujdzie, ale ta ch..a butelka z tak miękkiego plastiku, że przy pojemności 2 litry przy przechyleniu nie jest w stanie utrzymać się "w pionie" tylko się gnie, nigdy więcej!! połowę miałam wylane.

  • Autor: urszulka Data: 2011-12-15 09:21:55

    Budynie z biedronki rewelacja do kremow i do ciast tylko te uzywam innych nie tkne

  • Autor: anqe Data: 2011-12-17 12:54:10

    ja większość zakupów robię w biedronce bo jest to jedyny sklep w mojej okolicy polecam włąściwie prawie wszystko a w szcególności wspomnianą już margarynę tortową czy ser w wiaderku na sernik, bardzo dobre jest tam również mięso, ciasto francuskie, śmietany, bardzo dobre są czekolady megnetic są to wyroby wawel produkowane pod inną nazwą dla biedronki, orzeszki a'la m&m, batoniki z ziaren szczególnie te z żurawiną itp

    krótrza będzie lista jak napiszę co odradzam - jabłka te pakowane w worki, pozostałe są ok, nie lubię ziemniaków z biedronki i zdecydowanie nie polecam przypraw w takich dużych opakowaniach - pieprz do gotowanych dań jeszcze ujdzie ale papryka to porażka 

  • Autor: Fiddle Data: 2011-12-17 13:25:51

    Biedronka : olej kujawski ten wielgaśny (chyba 2 l) wychodzi taniej niż w zwykłym sklepie, mleko Prawdziwe, cukier, margaryna Kasia (500 gr) , ciasto francuskie , śliwki suszone i morele , brzoskwinie i ananansy z puszek też mają dobre , przyprawy różne , chrzan , ćwikła z chrzanem , majonez Winiary (tańszy) , musztarda i ketchup (te specjalnie dla biedronki a dobre) , ja osobiście uwielbiam pomarańcze, mandarynki i nektarynki z biedronki, pomidory i paprykę też zawsze kupuję, często banany, szczypior , rzodkiewka też często ... nie polecam ziemniaków i jabłek z biedronki, słodycze to dobrą mają czekoladę z ryżem preperowanym i te niby 'delicje' , budynie do kremów też są bdb , dla małego kupuję tam deserki Gerber , są tańsze a jakość ta sama , pieluchy Dada i chusteczki do pupy tez Dada , mleko Bebiko ... nigdy nie kupię miesa w biedronce !

    W Lidlu zakupów nie robię ;).

  • Autor: matani Data: 2012-03-18 20:22:11

    "delicje" a la biedronka, są pyszne, nie wiem czy nie lepsze od oryginałów, które ostatnio coraz częściej są "udziwnione". Dla mnie biedronka to też w zasadzie podstawowy sklep do zakupów, Lidl baaaardzo sporadycznie na większe zakupy, raczej po kilka wybranych produktów, tam jest jak dla mnie po prostu drogo (np. masło osełkowe - cena ta sama co w biedronce ALE 300 g, a nie 375 jak biedronka)

  • Autor: agacik33 Data: 2012-03-22 21:48:32

    niech  pomysle:

    Auchan: musztarda z tipem,makarony, (maslo roslinne mlekowita 250 tylko tam je widze- a uzywam do ciasat pierogowgo;)) mleczka do czysczenia tez tip

    lidl: woda zrodlana, maslo , twaróg , jogurty pilos, ciasto francuskie, przyprawy mikado, olej promienny, piwo i wino 

    z chemi płyn do naczyn, proszek 3,5kg maxx, papier toalet

    biedronka: oliwa z oliwek, twaróg (Inie pamietam niestety nazwy), ciasto francuskie, płyn do naczyn(tymek) piwo, 

    carrefour: makarony, mrozonki warzywne i szpinakowe

    pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu