Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Prezenty - jakie macie pomysły na fajne prezenty dla najbliższych ? :)

  • Autor: malina_a Data: 2011-12-15 14:57:57

    Prezenty jest fajnie dostawać ale niekoniecznie wybierać. Co kupić komuś bliskiemu, komu kupuje się prezent conajmniej 2 razy w roku ? Jakie Wy kupujecie prezenty pod choinkę ?  

    Ja jak na razie wymyśliłam, że mojemu 13 letniemu synowi kupię szczoteczkę elektryczną do zębów.... :) z moim maluszkiem tez nie ma problemu :) Gorzej z innymi...rodzice, teście...podzielcie się pomysłami :)

    Dopisano 11-12-16 10:00:37:

    Wczoraj spotkałam koleżankę, która powiedziała mi, że oni od kilku lat robią sobie prezenty w sklepie po 5 zł - tzn. najpierw jest losowanie kto komu kupuje ( zbierają się w wigilię dużą rodziną ). każdy kupuje jakiś drobiazg ale tylko w sklepie po 5 zł - tylko dzieci dostają normalne prezenty. Przy odpakowywaniu i pokazywaniu prezentów jest świetna zabawa i kupa śmiechu :)

  • Autor: Klaudia.o Data: 2011-12-15 15:17:26

    W tym roku kupiłam rodzicom m.in. suszarke do owoców /warzyw/grzybów. Oprócz tego dla mamy: ksiażkę Dorotus z bloga Moje wypieki (cudo!), jej ulubione perfumy, jakieś drobiazgi do ozdobienia domu. Dla pozostalych: zestaw syropów do kawy, dobrej jakości słodycze, kocyk dla babci, ramki z naszym zdjęciem z pleneru.

  • Autor: Lea2 Data: 2011-12-16 14:07:29

    Klaudio, czy możesz mi podać namiary na tę książkę Dorotus? Będę Ci wdzięczna. :)

  • Autor: kate5134 Data: 2011-12-15 15:49:52

    Cześć! W tym roku święta będa dla mnie i najbliższych pełne bólu i oby były chociaż zdrowe! We wrześniu zmarł moj ukochany Tatuś,przegrał z rakiem po niemalże 2 latach walki. Będzie więc b.b. cieżko, ale cóż trzeba żyć dalej, przygotować święta mimo wszystko i je przeżyć a najblizszych nie można pozbawić przyjemności z otrzymania podarków.Prezenty pod choinkę to zawsze problem, bo przecież w ciagu roku są też okazje do kupowania prezentów i na koniec roku pomysly się wyczerpują. Najlepiej byłoby spytać co komu się może przydać i byłoby łatwiej- tylko pójść i kupić, ale nie każdy chce powiedzieć i tu się zaczynają schody.Ja zaczęłam w tym roku od dodatków do prezentów- słodycze , bratu zamówiłam kosmetyki z avonu, mamusi kupiłam zestaw porcelanowych kubków które bardzo chciała mieć oraz kalendarz-notatnik na 2012r, synowi kupiłam koszulke everlast i kurierem zamówię mini wieżę ( bo na allegro najtaniej) a mężowi kupię bluzę zasuwana z kapturem plus woda z avonu a Tatusiowi zrobiłam ogromny stroik świąteczny na grób, taki z bombkami, ozdóbkami i kupiłam znicze choinki. a dzieciaczkom z rodziny ( same dziewczynki) dam słodycze i po fajnym ciuszku. Na to trzeba czasu, zeby coś fajnego znaleźć a jednocześnie niezbyt drogiego.

    pozdrawiam Kasia

  • Autor: Mama AZK Data: 2011-12-15 15:52:49

    Dla mnie zawsze najlepszym prezentem jest książka. Pasuje prawie każdemu (niektórzy nie lubią czytać, dlatego napisałam "prawie"). Ale nie tylko książki kupuję:

    W tym roku kupiłam swojemu tacie zestaw książek do nauki gry na akordeonie, mamie krem do twarzy na noc, a siostrze zestaw szklanek do latte z długimi łyżeczkami. Męzowi kupiłam płyty CD. Teciowie dostaną zestawy kosmetyków.

  • Autor: Shanna Data: 2011-12-15 20:36:41

    Ja mam pomysly na swiateczne prezenty przez caly rok, a jak przychodzi co do czego to glowa pusta. W tym roku slubny dostanie golarke elektryczna, o ktorej juz dosc dlugo wspominal, do tego ksiazka. Dla chlopcow mam gry planszowe i drobne zabawki. Kolezance, ktora bedzie u nas w swieta kupilam swieczke zapachowa- relaksacyjna (w ksztalcie muffinki) a jej corce kupie cos w tym tyg.

  • Autor: Monia1805 Data: 2011-12-15 20:53:48

    Mężowi kupię jakąś koszulkę z Nike czy coś takiego, 3-letniej córce kupiliśmy domek dla lalek, 9-miesięcznemu synkowi zabawkowy, staroświecki, kolorowy telefon, który będzie mógł sobie ciągnąć za słuchawkę jak zacznie chodzić i grającą książeczkę, siostrze - prostownicę, mamie - szklane pojemniki na kawę, cukier i herbatę a tacie mini kompresor do samochodu.

    Nie zbyt kosztowne prezenty w tym roku, ale dostaliśmy nowe mieszkanie do którego w nowym roku się wprowadzimy i do niego musimy ładować pieniążki - meble, AGD itd...

  • Autor: anqe Data: 2011-12-15 21:09:52

    Ja od paru lat kupuję prezenty wyłącznie dla męża, córki, chrześniaka oraz drobiazgi dla pozostałych dzieciorków w rodzinie. Pozostałe osoby czyli rodzice, teściowie i inni z którymi widzę się w święta dostają drobne upominki wyprodukowane własnoręcznie są to zawsze pięknie opakowane pierniczki, czekoladki i dekoracje świąteczne. 

  • Autor: cerekm Data: 2011-12-15 21:40:50

    Mama: rozpinany sweterek, ksiazka Danuty Wałęsy i 2 duze talerze do ciasta, Tata: zestaw kosmetykow, skarpetki, podkoszulka, Brat: posciel + przescieradlo+poszewka na jasiek;)) (moze cos drobnego mu dokupie...jest dla mnie jak moje dziecko...bo sporo mlodszy;))) )

    A ukochany...karnet na basen, torbe sportowa na basen, recznik kapielowy, zele pod prycznic;)))

    MOja najlpesza kolezanka: bizuteria kolczyki + zawieszka swarovskiego, jej maz Pol litra zubroweczki a synus autko straz pozarna;)))

    MOja druga najlepsza kolezanka: kolczyki swarovskiego a jej malutki synus maskotka mis polarny;-))))

    kazdy dostanie tez mala buteleczke wlasnej roboty pigwówki i duze serce z piernika wlasnorecznie upieczone;))

  • Autor: dagusia_29 Data: 2011-12-15 21:48:49

    Dla rodziców- dziadków proponuje kalendarz ze zdjęciami wnuków. U mnie ten prezent jest już od 3 lat i zawsze cieszy. Bardzo dobrym pomysłem też jest np efektowne opakowanie własnoręcznie zrobionych pierniczków czy innych przysmaków.

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-16 00:04:18

    Ja w tym roku rozdaję pierniki staropolskie udekorowane czekoladą oraz bombki wstążkowe. Dla chrześniaczki mam biżuterię, którą sama wykonałam.

    W ubiegłych latach rozdawałam nalewki kawowe przelane w ozdobne okręcone sznurkiem butelki. Były też dzwonki z doniczek oraz piernikowe choinki, kartoniki ciastek domowych, a także koszyczki mieszanki bakaliowej :) Jeszcze praliny czekoladowe lub kartofelki marcepanowe. Wspaniale nadaje się na prezenty wylażakowane Christstollen oraz chleby pieczone na zakwasie - szczególnie z ziołami i laskowymi orzechowe :)

    Babcie lubią kalendarze na kolejny rok ze zdjęciami wnuków. Dziadkowie prenumeraty gazet i czasopis z dostawą pod drzwi :)

    Sprawdzają się też nieśmiertelne, praktyczne i eleganckie prezenty w postaci butelki dobrego wina, ulubionego gatunku czekolady, kawy i herbaty. Bilety do teatru, karnety na łyżwy, zaproszenia do restauracji

    Jakie prezenty mogą nie cieszyć:

    te same kapcie otrzymywane piąty rok z rzędu, kilogramy cytrusów, które i tak mamy w domu, kawa rozpuszczalna od osób, które dobrze wiedzą, że jej nie pijemy, kolejny obrus przyniesiony przez tę samą osobę, krem przeciwzmarszczkowy, gdy wciąż czujemy się młodo i gładko... i tak dalej, i tak dalej :)

    Nie wiemm jak Wy, ale ja bardzo dobrze znoszę brak prezentów. Powinny je dostawac dzieci, dorosłym wystarczy pogodna świąteczna atmosfera i smaczny posiłek w miłym towarzystwie.

  • Autor: ola Data: 2011-12-16 11:44:53

    Witam ja kupiłam mojej córci 8 letniej maszynkę z disneya do popcornu ona uwielbia popcorn wiec myślę że bedzie zachwycona , dla męża mam szlafrok z grawerem (kupiłam na allegro) dla mamy masażer do stóp a dla taty maszynkę do golenia .Pozdrawiam

  • Autor: hope30 Data: 2011-12-16 12:01:52

    Najstarszemu Młodemu(17lat) kupiliśmy modliszki-uwielbia robale i wszystko co ohydne...

    najmłodszemu Młodemu(8lat) fundujemy złote rybki(welonki),a miały być PYZATKI(ale za cholerę nigdzie ich nie można dostać) i akwarium(w sumie dziecko strasznie chce,a zajmować będę się ja bo uwielbiam akwaria:)

    Średnia Młoda(10lat) chciała gitarę,a dostanie matę do tańczenia:P gitarę kupię za miesiąc bo Młoda ma urodziny

    Ślubnemu kupiłam klucze do kół(strasznie chciał dostać),ale dam mu je w niedzielę bo ma urodziny...a pod choinkę wsadzę mu 2 koszule i kosmetyki

    innym rozdaję własnoręcznie robione prezenty....a to świecznik z decoupagu....a to owoce kandyzowane do ciast i deserów....paczuszki herbat z różnokształtnymi kostkami cukru...nalewki..piernik staropolski i pierniczki i ciasteczka korzenne...

  • Autor: lanntana Data: 2011-12-16 12:55:00

    A co kupić "ekologicznej" teściowej? Mam ogromny problem,bo wszelkie kosmetyki odpadają,słodyczy nie jada,alkoholu nie pije, z AGD wszystko ma,pytałam,no kompletnie nie wiem,co jej kupić.

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-16 13:13:51

    A nie chcesz jej zrobić "pachnidełka świątecznego" z pomarańczy z nabitym gęsto wzorkiem z goździków? Pakujesz w celofan, związujesz rafią i masz eko preezent.

    Możesz upiec chleb na zakwasie z ziołami.

    Lub też zrobić choineczkę z szyszek na stożku z brystolu. Ozdabiasz kokardami z ozdobnego marszczonego papieru albo kanwy, albo płótna, lub rafii :) Gdybym była eko teściową, chciałabym dostać takie prezenty.

  • Autor: hope30 Data: 2011-12-16 13:30:05

    Możesz jej zrobić jakąś super dekorację np.na komodę...lub też poszukaj jakiegoś fajnego świecznika(to są mojego wykonania-flakony,wazony,świeczniki,robię też chusteczniki,pudełka na biżuterię lub herbatę.Na allegro jest tego cała masa(jeszcze zdążą dojść do świąt) lub poszukaj-może w mieście jest jakiś bazarek lub mini-jarmark świąteczny...

    jak znajdę chwilkę dzisiaj lub jutro-wstawię przepisy na kandyzowane owoce i różnokształtne kostki cukru)

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-17 12:32:01

    Bardzo ładne! Czym oklejsza szkło? Bo że to rodzaj decoupage'u to się domyślam :) Ale wydaje mi się, że widzę jakieś marszczenia.

  • Autor: hope30 Data: 2011-12-17 17:33:02

    Dorotko-to papier ryżowy-do kupienia w sklepach z artykułami do decoupagu i hobbystycznymi-koszt ,jakieś 9,50zł

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-19 20:53:45

    Aaaaaa, to papier ryżowy - dzięki za oświecenie ciemnogrodu czyli mnie :) Czyli tak - papier ryżowy naklejasz na szkło (paskami, kawałkami rwanymi?) na rozcieńczony wikol albo roztrzepane białko i na to dajesz jedną warstwę serwetki wyrywanki?  A potem utrwalasz lakierem?

  • Autor: cuma Data: 2011-12-16 21:35:36

    A może karmnik dla ptaków - najlepiej jakby miała balkon - ale są tez takie do przymocowania na oknie.

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-17 12:32:50

    Tylko żeby jej potem sąsiedzi nie rozszarpali za obkichiwanie parapetów poniżej przez ptaszory :)

  • Autor: ulla* Data: 2011-12-17 13:26:54

    Jak robisz kandyzowane owoce do ciast?Na Sylwestra chcę zrobic keks,przydałby się takie owoce...

  • Autor: kiki1101 Data: 2011-12-17 03:41:23

    Dla mojej malej koszyk na zakupy,puzzle, mega klocki i lokomtywe ( w tym roku wszystkiego rodzaju gwizdzace ciuchcie)

    Mezowi trudno cos wybrac, poniewaz on wszystko ma, a wiec pomyslalam o poduszce przeciw chrapaniu (calal chata sie trzesiei pol osielda), lampa duza stojaca do jego maszyny prod. i odkurzacz przemyslowy zeby sprzatal swoj chlewik

    Tesciowa ramka cyfrowa, tesciu karnet na masaz, przyjaciolka kawiarka, jej maz(kucharz) deska i noze do stekow, mamie perfumy w ktorych sie kocha, a tata bilet na tyg wakacje no i tyle...a sobie kupilam urzadzenie do parowego czyszczenia

Przejdź do pełnej wersji serwisu