Forum

Kuchenne porady

Jak podać łososia w płatach?

  • Autor: lanntana Data: 2011-12-16 15:01:20

    ...żeby było ładnie?? Znalazłam przepisy All na łososia na pumperniklu i na jajkach,ale odpada,za dużo roboty,poza tym półmiski będą jechały samochodem.

  • Autor: Alll Data: 2011-12-16 15:27:33

    A widziałaś te w kieliszkach do likieru? Myśle, że umarszczenie i położenie na półmisku to żadna wielka sztuka. Najważniejsze i najtrudniejsze to skrojenie bardzo cieniutko plastrów łososia. Można pokusić się też o nadziewane sakiewki. Ja jednak nigdy nie lubiłam ich robić ponieważ plasterki lubią się rwać. Gotowe, pokrojone też w paczkach bywają różne.

    Umarszczyłabym w palcach kwiatki ot i wsio.

  • Autor: AsiaPak Data: 2011-12-16 22:01:11

    Ja robię takie małe roladki z plasterków łososia nadziewanych serkiem chrzanowym lub czosnkowym, układam to na liściach sałaty, dekoruję cząstkami cytryny.

  • Autor: ella173 Data: 2011-12-16 22:04:29

    Ja z wędzonym łososiem robię tak: cienkie płaty smaruję serkiem śmietankowym typu almette i zwijam w roladki, układam na półmisku razem z czarnymi oliwkami i kawałkami cytryny. Mało pracy, a dobre i zawsze na imprezach pierwszy znika. 

  • Autor: lanntana Data: 2011-12-17 07:36:11

    All,na pewno zrobiłabyś pięknie,masz przeogromny talent,ja niestety nie umiem. Mogłabyś kiedyś wpaść do mnie i troszkę podszkolić?? Chyba tak jak radzisz zrobię różyczki,udekoruję oliwkami i cytryną. A do wędlin zrobię kwiat z pora,już ćwiczyłam.

  • Autor: agulinia Data: 2011-12-17 09:23:08

    Na pewno będzie smacznie :)

  • Autor: Wkn Data: 2011-12-17 12:49:56

    Bardzo lubię łososia w takiej postaci:

    http://wielkiezarcie.com/recipe66395.html

    Właśnie wczoraj robiłam na spotkanie ze znajomymi w postaci nieco zmodyfikowanej: zamiast chleba razowego zwykły chleb tostowy na grzanki, plasterj jajka z kropką majonezu, na nim przyklejony plaster świeżego ogórka sałatkowego, potem majonez i rulonik z łososia. Pyszne to jest i bardzo efektowne, ale troszkę niestabilne podczas transportu. Natomiast robi się błyskawicznie, np. wczoraj z braku czasu przygotowywałam przekąskę już przy znajomych i wraz z nimi. Zajęło nam niecałe 10 minut, żeby wyciąć kółka z chleba, posmarować masłem, obrać i pokroić w plastry ugotowane jajka, pokroić bardzo ostrym nożem płaty wędzonego na zimno łososia, obrać i pokroić ogórka, chlapnąć majonezu prosto z łyżeczki i wszystko poskładać :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu