Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Nowy rok czyli robimy zapasy

  • Autor: Laugasel Data: 2011-12-21 13:15:21

    Jeżeli jesteście rodzicami maluszków , lub wiecie ,że wasze maluszki przyjda na świat w nowym roku warto jeszcze w tym roku kupić ubranka dla najmlodszych i buty dla starszych dzieci. Będą znaczące podwyżki dzięki ludziom na stołkach, którzy nie dopilnowali szczegółów we wchodzeniu Polski do Unii Europejskiej. Polska nie zastrzegła sobie prawa do 8% vatu na ubranka dla niemowląt i obuwia dziecięcego, Więc teraz od nowego roku stawka wynosi na te artykuły 22 %. A prawdopodobnie ceny jeszcze się zwiększą ze związkiem o cenami węgla idt.Jeżeli coś pokręciłam to przepraszam, bo nie jestem specjalistką w tej dziedzinie wczoraj oglądałam jedynie program na biznesie.

  • Autor: darai Data: 2011-12-21 13:25:52

    Już zapowiedziałam Pandowatej, że ją tetrowe pieluchy w NR czekają a Starszaki dostały nakaz powolnego wzrostu. Jeżeli teraz buty kosztują jak wyrób ze szczerego złota to w NR nie wiem co to będzie. Ale... u nas w sklepach już zapanowały kolekcje wiosenne, więc na obecny sezon obowiązują wyprzedaże. W związku z tym wszystkim ostatnie miesiące w Polsce spędze na oszczędzaniu na wyjazd.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2011-12-21 13:42:45

    O nie!!!!! żądnych więcej nowych dzieci u mnie, limit się wyczerpał

  • Autor: Scooby Data: 2011-12-21 14:34:09

    Piszesz tutaj o dzieciach że ubranka zdrożeja,ale po NR wszystko idzie w góre-żywność,energia elektryczna.Tak że bieda bedzie na całej lini a niestety za duzych zapasów nie narobisz, bo wiadomo dzieci wyrastaja lub wydzieraja ubranka.Ech co tu duzo pisać bedzie masakra ze hej,takie podwyżki a pensje stoja w miejscu.Ceny mamy jak w Unii a pensje za komuny.

  • Autor: darai Data: 2011-12-21 14:41:31

    Wlasnie dlatego ostatni promyk patriotyzmu we mnie zgasl i wynosimy sie z tej "bajki".

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2011-12-21 15:00:53

    Jeszcze będziesz biegiem wracać do tej bajki :) Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

  • Autor: agulinia Data: 2011-12-21 17:54:17

    Coś o tym wiem, byłam rok na emograci i miałam już dość, kasa była ale co z tego jak innych rzeczy a przede wszystkim swoich nie było :(

  • Autor: darai Data: 2011-12-21 18:02:30

    Będę miała zawsze do czego wrócić, więc mogę spokojnie wyjechać. Zresztą świat jest wielki i nie chcę spędzić życia w jednym miejscu.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2011-12-26 17:54:12

    Dlaczego zakladasz,ze osoby chcace wyjechac z Polski,biegiem beda wracac.

    Jesli sa mlodzi wyksztalceni,znaja jezyki obce,maja wieksze szanse na ulozenie sobie dostatniego zycia poza granicami Polski,niz przecietny Kowalski,ktory rzuca sie na gleboka wode,bez znajomosci jezyka i dobrego wyksztalcenia.Potem wlasnie te osoby sa rozzalone,ze musza zasuwac w knajpach od rana do nocy na zmywaku,pieniadze moze i sa ale satysfakcja zadna,bo w Polsce mieli lepsza prace przeciez.

  • Autor: Laugasel Data: 2011-12-26 18:11:52

    To zależy od wielu czynników. Czasami człowiek chce być po prostu bardziej" u siebie". A teraz są czasy gdzie można się przemieszczać i zmieniać miejsce zamieszkania prawie na całym świecie. Uważam,że to bardzo dobrze, że mamy takie możliwości, a kto co z tego wezmie dla siebie, to jego decyzja. Fajnie jest poznawać inne życie niż tylko z perspektywy Polski i przekonać się ,że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wszędzie są plusy i minusy, a jak ktoś myśli inaczej to raczej żyje w utopii.  

  • Autor: Laugasel Data: 2011-12-21 15:34:32

    To Was pocieszę ,że inni mają jeszcze bardziej pod górę.

  • Autor: kokarda Data: 2011-12-21 16:02:49

    na jaki kraj celujesz?;)

  • Autor: darai Data: 2011-12-21 17:59:55

    Tam gdzie kryzys ale też nasza rodzina. Przenosimy się do Rzymu po zakończeniu roku szkolnego. Przynajmniej na razie wszystko na to wskazuje :)

  • Autor: belkot68 Data: 2011-12-21 18:07:09

    Ale Ci zazdroszcze Rzymiku,moje ukochane miasto,ja jak moge to chociaz raz w roku wpadam (miaszkam 200km od ).

  • Autor: darai Data: 2011-12-21 18:18:56

    Jeszcze nie ma czego zazdrościć :) ale... jesteśmy młodzi, wykształceni, znamy języki obce, więc "dla chcącego nic trudnego"! Poza tym mój mąż mieszkał tam kilka lat.

  • Autor: belkot68 Data: 2011-12-21 18:36:54

    Jesli macie dyplomy europejskie to o prace nie macie sie co martwic,szczegolnie nauczycieli angielskiego.niemieckiego francuskiego,tylko do tego trzeba znac dobrze wloski.powodzenia.

  • Autor: agulinia Data: 2011-12-26 17:54:21

    Może u nas też się w końcu coś zmieni a poza tym jak to się mówi wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.


    W każdym bądź razie trzymam kciuki za dobrą decyzję. Pozdrawiam

  • Autor: hanah30 Data: 2011-12-21 15:04:21

    Głowa do góry my jesteśmy narodem ciągłego kryzysu wszystko przetrwamy ja pamiętam podwyżki 100%

  • Autor: jolka60 Data: 2011-12-26 13:53:08

    Tak,moja rowiesniczko.My to znamy i przetrwamy jeszcze niejedno.Polak naprawde potrafi...

    Pamietasz na pewno najwieksza inflacje-przelicznik wartosci pieniedzy (1:10 000).Nasza rodzina stracila wowczas duze pieniadze,ale trzeba zyc dalej.

Przejdź do pełnej wersji serwisu