Forum

Kuchenne porady

Syfon do bitej śmietany????????????

  • Autor: barbara-r Data: 2011-12-30 17:08:38

    Kto posiada syfon do bitej śmietany ,chciałabym się dowiedzieć czy warto kupić :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2011-12-30 17:21:05

    Witam,ja posiadam,pracuję na nim w mojej kawiarence,warto kupić,oczywiście,ale trzeba się zastanowić nad głowicą,w której jest nabój,sa plastikowe(ktolre nie sa zbyt wytrzymałe,oraz stalowe,cena  tego pierwszego to ok.100zl,a niestety za drugi musimy dac 300:)pozdrawiam

  • Autor: barbara-r Data: 2011-12-30 20:05:42

    dziękuje za dobre porady ,ja chciałabym do użytku domowego :)

  • Autor: Laugasel Data: 2011-12-30 18:06:53

    Ja mam taki syfon, ale śmietana z niego wcale mi nie smakuje.

  • Autor: barbara-r Data: 2011-12-30 20:06:47

    właśnie zastanawiam czy to nie będzie kolejny nie przemyślany zakup:)

  • Autor: Kacia Data: 2011-12-31 20:26:49

    Warto i spelnia swoja role. Ja mam i szybko masz ubita smietane bez mycia misek. Pozdrawiam

  • Autor: janeczka669 Data: 2012-01-02 14:41:50

    Mam mieszane uczucia. Owszem śmietana jest szybko ubita, smak no cóż kwestia gustu, ostatecznie nie jest najgorsza, jednak wadą moim zdaniem jest to, że nie " wychodzi" do końca, sporo jej zostaje. Próbowaliśmy dawac nawet 2 naboje jednak strat nie da sie uniknąc.

  • Autor: Bilka Data: 2012-01-09 22:26:21

    Dobrze smakuje np. do lodów i deserów albo do kawy. Trzeba zjadać szybciutko bo....znika. Kiedyś chciałam zrobić rurki z bitą śmietaną-miały być na podwieczorek ale postanowiłam je zrobić wcześniej. Po podaniu okazalo się,że w środku jest tylko biały ślad:) Ozdabianie tortu wchodzi w grę bezpośrednio przed podaniem. Mój syfon ma pojemność 0,5l-gdy zmniejszę ilość o 1/2 szklanki to nic mi później nie zostaje. Plusem jest to,że syfon może stać z zawartością w lodówce kilka dni-latem fajny dodatek do lodów. Smak nam odpowiada-można dodać cukier puder lub waniliowy. Ogólnie nie jest zły ale mało wykorzystywany-taki typowy gadżet kuchenny-kupując wiązałam z nim większe nadzieje:) 

  • Autor: Nikola de Ser Data: 2012-01-10 04:00:21

    kurcze, nawet nie pomyślałam, by nabyć coś podobnego, a bitej śmietany zużywam sporo do kawy. Zawsze jest to sztuczna bita śmietana w sprayu. Narzeczony mi grobowym głosem odczytuje ile zawiera E, za każdym razem, gdy ją kupuję :)) a sam mnie nauczył pić kawę z takim słodkim dodatkiem! Może taki syfon by mu się spodobał, tym bardziej, że on jest taki kuchenny gadżeciarz :D

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-01-11 21:45:18

    Jak najbardziej polecam go kupić,wykorzustuję go na codzien w kawiarni np.do kawy,czekolady,lodów,gofrów i rurek,oczywiście trzeba od razu spożywać,plusem jest,ze nie trzeba  zanych dodatków,ja ubijam śmietanke z lidla w kartoniku 30%.polecam kazdemu.

  • Autor: MartaBuch Data: 2013-06-17 20:33:00

    Witajcie, zainteresował mnie ten wąte odnośnie syfonu do bitej śmietany. Sama mam taką małą kawiarnię, a że teraz sezon letni, to warto może i w taki sprzęt zainwestować. Widziałam, że ktoś pisał wcześniej, że napierw kupił syfon za 100zł, a później za 300zł. Warto więc kupić lepszy produkt, prawda? Widziałam dość ciekawy na stronie firmy Tanake

  • Autor: ciasto_marchewkowe Data: 2013-06-18 17:09:11

    Witajcie, zainteresował mnie ten wąte odnośnie syfonu do bitej śmietany.
    Sama mam taką małą kawiarnię, a że teraz sezon letni, to warto może i w
    taki sprzęt zainwestować. Widziałam, że ktoś pisał wcześniej, że
    napierw kupił syfon za 100zł, a później za 300zł. Warto więc
    kupić lepszy produkt, prawda? Widziałam dość ciekawy na stronie firmy
    Tanake

    Wiesz co, różnie to bywa. Teoretycznie produkt droższy pownien być lepszy, ale nie zawsze tak jest. To wszystko zależy od specyfiki produktu. Więc ja tak bardzo nie sugerowałabym ceną. Ja mam w domu taki : http://www.stylowazastawa.pl/produkt/39660/syfon_do_smietany_05l_ibili_bialy.html i myślę, że jest wart tych pieniędzy (droższego raczej bym nie kupiła).

    PS Polecam schłodzić szampana z limonką w syfonie - do kruchego ciasta taka szampanowa pianka jest idealna mniam... :)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2013-06-18 18:03:52

    Mam nawet dwa,w domu robię często bitą,zwłaszcza teraz w sezonie truskawkowym:)Polecam:)Wystarczy kupić ten tańszy,naprawdę spełnia swoją rolę:)

  • Autor: MartaBuch Data: 2013-06-20 15:38:42

    Jednak zdecydowałam się na ten syfon: http://www.tanake.com.pl/sklep/syfony-do-bitej-smietany/syfon-do-bitej-smietany-1-l Ten tańszy jest również mniejszy, ma tylko pół litra, a ja kupiłam litrowy i do tego ma trzy końcówki do dekoracji, a nie tylko dwie. już się nie mogę doczekać deserów z taką bitą śmietaną :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu