Forum

Zdrowie i uroda

Syrop Heleny Modrzejewskiej

  • Autor: marikka23 Data: 2012-01-02 21:52:20

    Witam wszystkich Żarłoków a szczególnie tych co mają hopla na punkcie leczenia metodami naturalnymi. Mam zapytanie odnośnie syropu Heleny Modrzejewskiej, o którym mówili ostatnio w radio a przepis znalazłam w necie. A brzmi on następująco ( podaję za Tomaszem Twardowskim, Program 1 Polskie Radio) :

    Syrop na zdrowe gardło Heleny Modrzejewskiej (poleca go Pani Stefania Korżawska)

    Przepis:

    8 łyżek suszonego ślazu lub 2 garście
    zielonego, drobno pokrojonego ślazu wsypać do garnka, dodać 2 łyżki
    macierzanki, 1 łyżkę szałwii, 1 łyżkę rumianku, wlać 1,5 litra wody,
    zagotować. Na małym ogniu ogrzewać około 15 minut. Przecedzić, do wywaru
    dodać 1 litr miodu, całość zagotować, rozlać do butelek.

    Stosować przy wszelkich problemach z gardłem 3 x
    dziennie po 2 łyżki, najlepiej syrop rozcieńczyć ciepłą wodą. W stanach
    ostrych zapaleń można stosować 1 łyżkę co godzinę aż stan zdrowia się
    poprawi.



    Ciekawi mnie jedna rzecz, owe dodanie miodu i zagotowanie. Dotychczas wydawało mi się, że miód traci swoje właściwości lecznicze w wysokich temperaturach, a tu "całość zagotować". To jak to w końcu jest? Czy ktoś może stosował taki syrop i jakie rezultaty?


  • Autor: lizbona Data: 2012-01-03 21:50:04

    ...znam przepisy p. Stefani Korżawskiej.....wspaniła postać, pisarka, propagatorak ziołolecznictwa!

    ... tego syropu jeszcze nie robiłam....ale mam zamiar!

    ..z tego co sobie przypominam miód jest śluzotwórczy......przeziębiony organizm ma nadmiar śluzu ..i podbijanie go jeszcze miodem nie jest wskazane...po zagotowniu mód traci wlaściwości śluzotwórcze a zyskuje energię i ciepło ...i tylko trochę traci  swoich innych  wartości....

  • Autor: marikka23 Data: 2012-01-03 22:38:23

    Czyli, jeśli dobrze wywnioskowałam, warto spróbować?

  • Autor: lizbona Data: 2012-01-03 23:36:45

    ..zdecydowanie tak!.....mam nadzieje,że można wkleic ten link na WŻ....warto posluchać!

    http://www.radiopik.pl/podcast/?p=episode&name=2011-12-30_polskie_radio_pik_-_porady_pani_stefanii.mp3

  • Autor: stokrotka390 Data: 2012-01-08 20:14:23

    super strona dziekuje. Na pewno wyprobuje ten przepis z dzika roza oraz te herbatki. Ja rowniez interesuje sie medycyna naturalna, a co do zolek to wypijam ich przynajmniej 1 litr dziennie. Dla przykladu napisze tylko, ze mlecz pomaga przy spalaniu tluszczu, czyli dobry dla wszystkich dbajacych o linie, pokrzywe tez zbieralam sama, bo oczyszcza krem itd..., pozdrawiam.

  • Autor: kania Data: 2017-04-26 09:35:43

    Wypróbowałam wiele razy. Działa rewelacyjnie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu