Forum

Kuchenne porady

Opadający sernik

  • Autor: kaszkaj Data: 2012-01-07 22:19:30

    Dzisiaj upiekłam pyszny sernik z jogurtu,trzymałam go 10 minut po upieczeniu w zamkniętym piekarniku,a i tak opadł po wyjęciu.Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na to aby sernik nie opadał?

  • Autor: barbara-r Data: 2012-01-07 23:54:00

    Polecam serniczek z jogurtu wielkiezarcie.com/recipe43493.html

  • Autor: Alicja9 Data: 2012-01-08 13:51:49

    Cos to mało tych wypowiedzi, a ciekawe jakie macie swoje sposoby dziewczyny ? Mnie też sernik opada pomimo że siedzi do wystudzenia w piekarniku.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-01-08 14:58:29

    Ja się nie przejmuję jak opadnie, w zagłebienie wlewam galaretke z owocami lub polewe śmietankowo -kakaową z mojego przepisu. Sernik jest ciezkim ciastem i czesto opada.

  • Autor: pasia50 Data: 2012-01-08 17:47:46

    Spróbuj dać całe jajka,i nie mieszać za długo tylko do połączenia składników.

  • Autor: anqe Data: 2012-01-08 19:29:57

    podstawa to nie wprowadzać zbyt dużo powietrza czyli raczej mieszać łyżką niż mikserem i ja swoimi sernikami rzucam o podłogę jak biszkoptem natychmiast po wyjęciu z piekarnika - stosuję te dwie zasady i jeszcze żaden sernik mi nie opadł a jestem zdecydowaną zwolenniczką tych mokrych.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-01-09 08:49:47

    podstawa to nie wprowadzać zbyt dużo powietrza czyli raczej mieszać
    łyżką niż mikserem i ja swoimi sernikami rzucam o podłogę jak biszkoptem
    natychmiast po wyjęciu z piekarnika - stosuję te dwie zasady i jeszcze
    żaden sernik mi nie opadł a jestem zdecydowaną zwolenniczką tych mokrych.

    Serniki trochę opadaja i nie ma się tym co przejmować.Chętnie bym  jednak zobaczyła twój sernik  rzucany o podlogę, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego sernika wiedeńskiego na podłodze, chyba że bym go tam postawiła:)

  • Autor: Nikola de Ser Data: 2012-01-09 17:39:50

    A ja się jakoś nie zastanawiam- opadł, czy nie opadł. Pozwalam mu zrobić to, na co ma ochotę 

  • Autor: anqe Data: 2012-01-11 00:14:12

    oczywiście rzucam nim w blaszce a tak serio, to ponieważ jest cięższy od biszkoptu to z około 20 cm i oczywiście na ściereczkę co by nie uszkodzić mojej cudownej acz upierdliwej do mycia kamiennej podłogi

Przejdź do pełnej wersji serwisu