Forum

Kuchenne porady

Jakie garnki wybrać?

  • Autor: olusia23 Data: 2012-01-08 20:08:16

    Zastanawiam się nad zakupem kompletu garnków. Interesuje mnie komplet złożony z 4-6 szt + pokrywki. Z największym garnkiem o pojemności min. 5-6 l. Garnki muszą być ciężkie i posiadać grube dno. Marzą mi się garnki Tefala, ale cena jest dość wysoka. Może macie w domu garnki, które jakością nie odbiegają od tych z najwyższej półki są tańsze, funkcjonalne i trwałe? Będę wdzięczna za każdą opinię. 

  • Autor: Scooby Data: 2012-01-08 20:35:32

    Ja mam zwykłe garnki emaliowane naszego producenta  i mam je juz 13 rok i jestem zadowolona.Jedynie tylko odeszła troche emalia od srodka ale gotowac mozna bo nie ma żadnej dziurki.Ja wybierajac garnki nie patrze na firme tylko na cene i na wyglad.No chyba że cos w nich mi sie nie podoba-chodzi o wyglad estetyczny i wogóle czy nie ma jakies wady na farbie itd.Ale czy garnki z grubym dnem sa dobre to niewiem bo nigdy ich nie miałam,ale garnki z grubym dnem kojarza mi sie z dłuższym gotowaniem.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-01-09 08:35:05

    Szybko się gotuje w garnkach z grubym dnem , dno długo utrzymuje temperature i potrawa dogotyje się nawet po wyłąnczeniu palnika

  • Autor: Beata500 Data: 2012-01-14 19:52:54

    Gotowanie w obitych od środka garnkach emaliowanych nie jest obojętne .Raczej nadają się do wymiany.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-09-04 00:27:09

    Absolutnie w garnkach z grubym dnem sie nie gotuje dlugo,wrecz jest odwrotnie.A w garnkach obitych nie powinno sie gotowac,powinnas je chyba wymienic.

  • Autor: majolika Data: 2017-01-14 02:18:47

    To wszystko zależy od kuchni. Czy elektryczna, czy gazowa. Ja mam  gazową i nawet piekarnik gazowy. Gaz mam wliczony w czynsz w ryczałcie.. Rezultat- mogę gotować, piec ile wlezie nie licząc się z kosztami. Jest jeden minus- mimo wyciągu  kuchnię trzeba szorować co dwa miesiące od stóp do głów, bo taki gazowy, tłusty kopeć osiada na meblach itd. A ja i tak leniwa, bo robię to tylko co dwa miesiące)))) Ale na takiej kuchence można używać  proste garnki, które uwielbiam. Najbardziej kocham nasze emaliowane z firmy Emalia Olkusz i to bynajmniej nie kryptoreklama.Zakochałam się w ich serii -Nostalgia. Zamawiam prosto od producenta- maja sklep internetowy. Rozśmieszyli mnie ostatnio do łez- w ramach bonusa przysłali mi piękny emaliowany nocnik w kropki))) Przyjęłam z wielką radością, postawiłam w łazience i wszyscy znajomi, którzy mnie odwiedzają mają wielką radochę))) Ja nota bene też))))

  • Autor: mamusia_muminka Data: 2012-01-08 21:12:28

    W ubiegłym tygodniu kupiłam komplet garnków ze stali nierdzewnej z grubym dnem w "Biedr....". Cena atrakcyjna 169 zł. Garnki są porządnie wykonane, ciężkie, posiadają pokrywki z termometrem, masywne uchwyty. Wyglądem nie różnią się od Zeptera. Na razie gotuje mi się w nich super. W skład kompletu wchodzą cztery garnki+rondel+naczynie do gotowania na parze.

    -największy ma pojemność 6,3l,

    -kolejny 2,9l,

    -mniejszy 2,3l,

    -najmniejszy 1,5l i rondel 1,5l 

  • Autor: mamusia_muminka Data: 2012-01-08 21:20:22

    Jeszcze zapomnialam oo takim szczególe, że wewnątrz każdego garnka zaznaczona jest podziałka  z miarą pojemności:)

  • Autor: megi65 Data: 2012-01-08 21:24:31

    Przed paroma laty na noworocznej wyprzedaży upolowałam zestaw garnków z WFM ...Do końca moich dni bedę w nich mieszła , gotowała , dusiła .. ! Rewelacyjne .. !  Zastanawiam się komu je  testamentem zapisać ... -:) ? !

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-01-09 08:29:02

    wybierz mnie! wybierz mnie!

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-09-04 00:35:33

    Megus chyba WMFPodpisuje sie pod tym sa rewelacyjne.Mam dwa komplety garnkow.Jedne to AMC,a drugi komplet to wlasnie WMF,mam 8 garnkow tej firmy.W tym garnek sito i garnek do smazenia-duzy ,plaski w srodku ze specjalna powloka,ale niestety te garnki swoje jednak kosztuja.

    Polecam rowniez firme Berndes i Silit.Z tych firm mam patelnie.Z pierwszej z grubym dnem,odpinana raczka i specjalna powloka,z drugiej firmy mam wok i dwie patelnie jedna mala i jedna duza,i jeszcze taka patelnie garnek z dwoma uszami lubie w nim gotowac.

  • Autor: megi65 Data: 2012-09-04 06:55:06

    Prawda , prawda .. zawsze cuś pomylę jak pisze szybko ... ! . Dziekuję Olu , jakby co zawsze dokonaj korekty ... ::))

  • Autor: momik Data: 2012-01-08 21:55:42

    a ja co prawda mam jeden kompet garnków i wiecznie narzekałam na ich niedoskonałości, dlatego kupilam sobie ostatnimi czasy dwa garnki z polskiej firmy Galicja np taki http://sklepgalicja.pl/garnek-nierdzewny-latwe-odcedzanie-srednica-24-cm-indukcja-p-870.htm Fajnie się je użytkuje, przecedza, przelewa, gotuje, są bardzo prakr=tyczne, powoli pewnie skompletuje całość :)

  • Autor: pasia50 Data: 2012-01-08 22:11:01

    Ja mam z IKEI i jestem bardzo zadowolona.

  • Autor: bela Data: 2012-01-08 22:17:02

    Ja mam komplet garnków już 10lat a kupiłam je w sieciowym sklepie Sezam jak jeszcze istniał Ahold za punkty które dawali za zakupy i sprawdzają się w 100% są ze stali nierdzewnej i grubym spodem podobne do Zeptera,teraz zbieram punkty w Carrefour bo maja fajny komplet tylko nie wiem co to za firma, może ktoś z was ma już je,jeśli tak to napiszcie jakie są w użyciu bo wyglądają na solidne.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-01-09 08:32:43

    Dwa lata temu kupiłam garnki Hoffner, mają grube dna jestem z nich zadowolona, pod koniec gotowania wyłonczam palnik i zostawiam na nim garnek, bardzo długo trzymają tęperature.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-01-09 09:06:25

    Ja mam Tefala INGENIO ,polecam z ręką na sercu,lepiej poczekaj,uzbieraj kaskę i kup porządne:)

  • Autor: ciasto_marchewkowe Data: 2012-01-09 10:48:27

    Dostałam od męża na dziesiątą rocznicę związku garnki Pensofal, taki zestaw. Upatrzyłam je sobie już dawno, ale powiem Wam szczerze, że ciężko było je znaleźć. Akurat jak szukałam kieliszków do szampna właśnie w sklepie Stylowa Zastawa to sobie przejerzałam ich cały asortyment, patrzę, a tam moje wymarzone gary! Cena mnie trochę ostudziła, ale mąż okazał się wspaniałomyślny. Używam dopiero jakiś rok, ale sprawują się bosko. Do Tefala mam awersję po kupieniu patelni na której można smażyć bez tłuszczu (guzik prawda, przypalało mi się). Do tej pory używałam garów jakieś nieznanej mi firmy, które dostaliśmy od ciotek na wesele. Porządne były i wiernie nam służyły przez te 10 lat. :)
    Zgodzę się z wypowiedzią powyżej, lepiej zaoszczędzić i kupić porządne, które będę nam służyć dłuższy czas.

  • Autor: ulbi Data: 2012-01-09 13:23:19

    Witam.

    Ja mam garnki z Ikea.Sa w miare ciezkie z raczami i poktywami.Tefala nie polecam.Kupilam jakies 3lata temu trzy garnki Tefal Ingenio....Tefal odchodzil juz po paru miesiacach....

    Albo kompletuj garnki drozze a jeden na miesiac..Jest teraz tyle tego ....

    Powodzenia:-)

  • Autor: patrycja1 Data: 2012-01-09 16:56:42

    Polecam garnki i patelnie BergHoffa, swoje używam już osiem lat i nie wyobrażam sobie życia bez nich hahaha. Patelnie posiadają odkręcane rączki i bez trudu mieszczą się w piekarniku.

  • Autor: Beata500 Data: 2012-01-14 19:46:07

    Garnki jak najbardziej, ale zraziłam się do patelni.Moje pierwsze patelnie tej firmy były super.Ponieważ patelnia 26 cm troszkę się zużyła kupilam nową i przy okazji córce.Niestety to już nie to samo.Może tak trafiłam, ale moja i córki poszła do kosza , bo przywierały.Te kupione lata temu w innych rozmiarach są ok.

  • Autor: lolopopa Data: 2012-01-14 20:04:06

    Miałam 2 garnki tej firmy, grube dno, wszystko fajnie, tylko nagrzewały się rączka i pokrywa.

  • Autor: agacia3323 Data: 2012-09-04 12:01:53

    Zgadzam się w 100% ,ja swoje używam już 15lat są rewelacyjne(prezent ślubny) ,nie chcę żadnych innych,a napewno emaliowanych......potrawa w garnku szczelnie zamkniętym bardzo długo trzyma temperaturę.

  • Autor: olusia23 Data: 2012-01-10 19:41:49

    Widzę, że zdania są podzielone :) Najbardziej przemawiaja do mnie jednak garnki tefala, choć drogie to z opini znajomych i waszej widze, że są warte swojej ceny :) Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie proszę pisać ;) Wszystkim dziękuję za opinie ;)

  • Autor: Satina Data: 2012-01-11 12:49:35

    Ja kupiłam w Marko ostatnio super garnki i sobie chwalę, grube dno, solidnie wykonane, przeznaczone do wszytskich typow kuchenek. 5 garnków plus 4 pokrywki kosztowały mnie 156 zł. Można myć w zmywarce itp. A najlepsze to jest, ze potem z głupoty weszłam na aledobre.pl i tka sobie oglądałam garnki i znalazłam identyczne co moje, ta sama firma ten sam komplet za 1000 zł, a na innej str za 800.

    Tak te garnki wyglądają: http://www.aledobre.pl/1680,5_czesciowy_komplet_garnkow_Venice_Fissler.html

    Jesli masz gdzies w Makro w swojej okolicy to się przejedź i napewo tam cos wybierzesz dla siebie.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-09-04 00:50:55

    Satina sprawdz czy te twoje garnki to na pewno jest Fissler,bo cena cos za niska.Fisslera garnki sa drozsze komplet 5 tak jak podalas, garnkow przecietnych to koszt okolo 250€ czasem wiecej.Chyba ,ze to byla jakas super mega promocja i oddawali prawie darmo.

  • Autor: misztalsky Data: 2012-09-03 12:12:19

    Ja posiadam tefala i tak jak napisałaś są wysokiej jakości, bo na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Jeśli jednak chcesz podobną jakość a ceną niższą to polecam Ci garnki berghoffa. Nie są drogie, ale jakością prawie nie odbiegają od tefala.

  • Autor: henry511 Data: 2012-09-04 09:28:26

    Polecam AMC,mam 25lat  sa drogie ale warto......

  • Autor: monia7301 Data: 2012-09-04 11:44:34

    Podana strona posiada wirus....NIE WCHODZIĆ TAM

  • Autor: henry511 Data: 2012-09-05 19:33:49

    jaka strona????

  • Autor: monia7301 Data: 2012-09-05 20:33:38

    misztalsky ...podał linka do stronki z jakimiś garnkami berghoffa .Wchodząc tam można się nabyć wirusa jeśli nie ma się zabezpieczenia w komputerze .

  • Autor: majolika Data: 2012-09-06 10:29:37

    A ja kupuje garnki na sztuki.Mam różne.Ale powiem szczerze,ze najbardziej kocham te emaliowane.Zamawiam je prosto z fabryki w Polsce i chyba wiecie jakiej.Jestem ich stałą klientką))Uważam, że zupa z takiego garnka smkuja jakby lepiej)).Do innych dań mam inne. Mam taka jedną linię ulubioną granków z tej fabryki.To sa garnki ręcznie robione, i tez grubym dnem, tylko emaliowane.Raz zamowilam u nich...nocnik)))Dal ozdoby łazienki.Bardzo ładny.W kropki.Do dziś w pracy wszyscy sie smieją, jak to wspominaja, bo fabryka do mnie dzwonila, bo nie mieli akurat takiej kolorystyki.Ale dobrali, przyslali i nawet prezent od firmy dołozyli))Kazdy z gości który wchodzi do mojej łazienki dostaje ataku wesolosci na widok tego gadzetu i potem pyta,czy czesto go używam)))

  • Autor: zaneta1178 Data: 2012-09-09 10:02:01

    Ja mam grarnki ze stali nierdzewnej z Olkusza(nie pamiętam nazwy, ale poleca je Makłowicz), są naprawdę super, grube dno, jak się rozgrzeją gotuję na najmniejszym palniku. Nie są super tanie, ale drogie też nie. Bardzo polecam, tym bardziej, że są polskie w 100 procentach.

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-09-10 14:53:02

    Ja też rozglądam się od dłuższego czasu za nowymi garnkami,fajnie że ktos poruszył ten temat tutaj,tylko że teraz to już całkiem zglupiałam.Miałam patelnie Tefal i niestety po kilku miesiącach obchodzenia się z nią jak z jajkiem zazął odpryskiwac teflon:( więc na garnki tej firmy napewno się nie skuszę,pozostaje mi dalej szukać.

    Megi65 gdybyś szukała spadkobiercy na swoje garnki pamiętaj o mnie

  • Autor: Limonka200 Data: 2012-10-03 15:42:33

    No nie ja myslałam, ze tylko moja tefalowa patelnia jest do kitu...., też muszę zmienić gary, te które miałam to takie byle co kupine zaraz po przeprowadzce na swoje - z braku funduszy kupiłam tanie - tak na chwile, chwila się pzredłużyła nieco. No a teraz szukam czegoś w zamian, juz może nie byle czego. ZNalazłam takie gary: http://www.zlotewyprzedaze.pl/catalog/no%C5%BCe-garnki-sztu%C4%87ce/garnki . Jest ich kilka kompletów do wyboru, niestety nie znam żadnej z tych firm. A cena jest bardzo atrakcyjna, więc może opłaca się skorzystać - jeśli macie te garnki, będę wdzięczna za opinie.

  • Autor: anqe Data: 2012-10-03 19:28:50

    stalowe z ikei rewelacja, mam też tefala inginio i wg mnie te z ikei są lepsze a napewno trwalsze

  • Autor: TrendCenter Data: 2012-10-05 14:50:06

    ciężko teraz trafić na coś solidnego itaniego, jakby nie było. właśne żeby garnek dobrze spełniał swoją fukncję kilka lat muszą być ciężkie i jak napisałać mieć grube dno . Koszt zestawu to nawet kilka tysięcy złotych, może warto nazbierać i cieszyć się funkcjonalnością o wiele dłużej! :)

  • Autor: juliam Data: 2012-10-28 17:41:05

    ja kupiłam stalowe z ikei i nie narzekam.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-10-29 04:43:32

    Wcale nie trzeba wydac kilka tysiecy.Garnki,jak i kazdy towar,maja cene wzieta nieraz ''z ksiezyca''.Dzieki reklamie mozna wiele sprzedac za wysoka cene.Tak jak z Zepterem:wystarczyla fama ekskluzywnosci i ludzie zapozyczali sie na lata,aby to ''cudo''kupic.Nie mowie,ze sa zle,bo kilkoro znajomych ma i nie narzekaja.Tyle,ze za kilkakrotnie nizsza cene mozna bylo kupic rowniez bardzo dobre zestawy.Takie komplety ze stali chirurgicznej,jak Zeptera,mozna bylo np kupic w tym roku bodajze na ''grouponie'',za 1000 zlotych,z dozywotnia gwarancja.Pierwsza cena to kilka tysiecy.Nawet sie nad nimi zastanawialam,ale teraz nie zaluje,ze sie nie zdecydowalam.Udalo mi sie kupic w Aldim komplet ''Restaurant Linie'' za 70 euro,i jestem z nich bardzo zadowolona.W zeszlym roku tez je ''scigalam'',ale zniknely zaraz po otwarciu sklepu.W tym roku udalo sie.

  • Autor: Teresa40 Data: 2016-01-07 17:00:46

    Witam i odnawiam wątek. Poszukuje garnkow , duzych , znalazlam kilka ciekawych i niezbyt

    drogich na all... gdzie sa ceny atrakcyjniejsze od sklepowych. Tylko mam dylemat ,czy faktycznie

    beda dobre.Wiem,wiem za taka cene nie ma sie co spodziewac rewelacji i dozywotniej gwarancji 

    uzytkowania. Znalazlam interesujace mnie z firmy FRICO i mam prosbe ,czy juz ktos posiada takie

    garnki i moze powiedziec jak sie sprawdzaja. Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam.

  • Autor: Smosia Data: 2016-01-07 17:52:19

    Ja mam lidlowe za niecałe 300 zł i jestem zadowolona (ponad 2 lata w nich gotuję).
    Grube dno, metalowe pokrywki i uchwyty (przy indukcji nie nagrzewają się zbyt mocno), pojemność wystarczająca nawet dla dużej rodziny.
    Polecam, tyle że nie ma ich w stałej ofercie ... trzeba czekać i pilnować oferty gazetkowej.

  • Autor: KaapVino_pl Data: 2017-01-03 11:36:11

    W sumie to moim zdaniem wiele zależy od tego jaki budżet posiadasz na zakup garnków i na tym powinniśmy się skupić. Tefal w przeciwieństwie do nazwę to "marek premium", cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości wykonania, sami bazujemy na ich garnkach i wszystko póki co jest w porządku.

  • Autor: Smosia Data: 2017-01-03 17:04:35

    Przez pomyłkę podpięte do mnie?
    Ja już 'dorobiona' garnkowo, nawet mogę jeden komplet ze szklanymi pokrywkami komuś sprezentować. I tak zostaną mi 2 komplety, w tym wspomniany wyżej -lidlowy.
    Przemyślanych i udanych zakupów życzę :))

  • Autor: matani Data: 2016-01-07 17:35:49

    Polecam garnki Ikea z serii 365+
    Jak dla mnie są bezkonkurencyjne.

  • Autor: kredka Data: 2016-07-13 13:10:38

    Moje garnki z gerlacha maja grube dno z takim specjalnym dyskiem, który równomiernie rozprowadza ciepło dzięki czemu wszystko się szybciej gotuje i nic nie przypala. Bardzo fajne są i dobrze się w nich gotuje.

  • Autor: Erarttis Data: 2016-09-01 10:13:25

    Ja mam garnki żeliwne są znacznie lepsze. Lepiej sobie ogarnąć takie niż potem żałować.

  • Autor: Herbaciana Data: 2016-09-10 17:57:47

    Nieważne garnki, ważne by w garnku było coś pysznego! Znowu reklamasmash

  • Autor: MniamiPa_76 Data: 2017-01-24 15:02:27

    Hah, fakt, ważne by było coś dobrego. Ale - jak garnek do bani to moze coś dobrego zamienić się w bardzo niedobre... Mi polecali znajomi garnki z odpinanymi rączkami. Rączki są do kitu, ale same garnki super. I można lepiej zagospodarować miejsce w szafkach ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu