Forum

Kuchenne porady

Zakwas z buraków- przechowywanie.

  • Autor: beata66 Data: 2012-01-13 16:28:31

    Witam!

    Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dostałam swojski zakwas do barszczu. Część zużyłam, część natomiast stoi...jak dobrze liczę, to 3 tygodnie- oczywiście w lodówce. Zastanawiam się, ile czasu mogę w lodówce przechowywać ów zakwas, bo niekoniecznie chciałabym go zużyć tak zaraz. Nie mam kontaktu z tą osobą, która zakwas robiła, więc nie mam jak podpytać. Podpowiedzcie proszę. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: hope30 Data: 2012-01-13 19:13:56

    ja bym wlała do butelek plastikowych(oczywiście nie do pełna) i sruu do zamrażalki

    znam takie osoby,które w zamrażalniku mają nawet bulion drobiowy,wołowy i grzybowy....

    sama tysz mam:P

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-19 21:51:19

    Też przechowuję w lodówce w butelkach po wodzie mineralnej, ale butelek mrozić nie wolno, tylko specjalne pojemniki. Można zakwas mrozić, ale można zapasteryzować do słoików - przecież i tak będzie gotowany do barszczu!

  • Autor: jolka60 Data: 2012-01-13 23:55:05

    Niby w lodówce może stać bardzo długo,ale możesz go zapasteryzować.A....skoro to zakwas z buraków,możesz go wypić,bez gotowania-działa np leczniczo w początkowym etapie przeziębienia.

  • Autor: wiolka110471 Data: 2012-01-15 12:47:46

    Witaj,kiedy jesienią zrobiłam (po raz pierwszy zresztą) zakwas 1 butelkę zakorkowaną i okręconą taśmą (Izolacyjną) wstawiłam do spiżarni ,to po ok. 3 miesiącach zaczęła pojawiać się pleśń.Natomiast 4 słoiki mocno zamknięte włożone do lodówki przechowały się idealnie .Myślę,że lodówka to najlepsze rozwiązanie.

  • Autor: beata66 Data: 2012-01-19 16:08:38

    Dziękuję, fajnie, że masz w tej kwesii osobiste doświadczenia :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu