Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Co na uroczystą kolację dla osoby z problemami żołądkowymi

  • Autor: ciastojad Data: 2012-01-29 21:35:43

    W środę przychodzą do nas rodzice na  kolację z okazji 20 rocznicę naszego ślubu. Tata jest po tygodniowej grypie żołądkowej+ problemy z wrzodami na diecie typu wszystko gotowane i tu zaczyna się problem, gdyż nie chcę serwować mu np. gotowanego kurczaka. Nie mam też dużo czasu na przygotowania( 4 miesięczna cycoholiczka, więc mogę coś zrobić po 20), a chciałabym mieć dla niego coś przygotowane.Proszę o propozycję szybkiego dania kolacyjnego w miarę dietetycznego.

  • Autor: beata66 Data: 2012-01-29 22:24:05

    Proponuję pierś z indyka nadziewaną np.marchwią, brokułami ( wcześniej blanszowane)i upieczoną w rękawie foliowym, do tego brązowy ryż na sypko. Takie danie można przyrządzić szybko, będąc "okupowaną" przez maleństwo. Dla taty będzie to lekkostrawne danie i na pewno nie kwasotwórcze. Z zimnych przekąsek możesz zrobić szynkę nadziewaną np.naturalnym serkiem typu Almette i to w np.w galaretce. Od lat zmagam się z chorobą żoładka...

  • Autor: Laugasel Data: 2012-01-30 06:31:53

    Może mrożone warzywa zapieczone pod delikatnym beszamelem w piekarniku? Wspaniale spisują się wtedy marchew, brokuły , kalafior i dużo groszku zielonego .

    Kisiel z dodatkami napewno będzie dobrym pomysłem na deser. Zrobiony na przykład z żurawiny własnoręcznie będzie ciekawszy i zdrowszy niż ciasta z kremem idt.

    Zamiast tradycyjnych ziemniaków możesz podac bataty czyli słodkie ziemniaki.Trzeba je obrac , pokroic i upiec w piekarniku, potem możne  zrobic z ich purre i doprawic według uznania.

    Albo zapiec w piekarniku delikatne mięsko przekładane malymi ziemniaczkami surowymi i upiec wszystko pod folią . Pod koniec piecznia zdjąc folie ,żeby ładnie wszystko się przyrumieniło. Wszystko prawie bez tłuszczu, smaczne i niekłopotliwe, odpada stanie przy garach.  Wszystko mozna upiec praktycznie razem. i trzymac w ciepłym piekarniku do przybycia gości.

     

     

     

     

  • Autor: ciastojad Data: 2012-01-30 22:07:34

    Bardzo dziękuję za propozycje.Zapomniany dawno kisiel będzie na pewno.Wrzucę tam swoje mrożone owoce, brzoskwinie z puszki i potarte jabłka.

  • Autor: MJane Data: 2012-02-28 13:19:27

    ja polecam makaron z warzywami - cukinią, papryką, cebulką. Lekkie i smaczne, proste w przygotowaniu i na pewno nie zaszkodzi! 

Przejdź do pełnej wersji serwisu