Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Możecie polecić dobrą książkę...

  • Autor: domia Data: 2012-01-31 21:49:38

    Jaką ostatnio przeczytałyscie dobrą książkę? Możecie coś polecić na dlugie, mroźne wieczory?

  • Autor: werdandii Data: 2012-01-31 21:57:13

    .....zależy co lubisz :)))

    jeśli chcesz coś lekkiego to polecam "Stokrotki w śniegu" autor Richard Paul Evans

  • Autor: anqe Data: 2012-01-31 22:00:12

    autorka Kate Mose "Labirynt" i "Grobowiec" proponuję czytać w tej kolejności choć książki nie są ze sobą ściśle powiązane przewija się w nich jeden krótki wątek dotyczący tej samej osoby i dzięki temu jest łatwiej

    książki są bardzo grube i choć początkowo przerażają objętością to połyka się je w tempie światła

  • Autor: domia Data: 2012-01-31 22:08:37

     Szukam lektury o życiu, miłości, może jakiś lekki kryminał lub psychologia. Fantastycznych niekoniecznie...Coś, co się dobrze czyta.

    Z kazdej propozycji chętnie skorzystam. dziękuję

  • Autor: anqe Data: 2012-01-31 22:24:22

    książki które poleciłam można zaliczyć do przygodowych z wątkiem kryminalnym, historycznym i miłosnym w tle. Odnoszą się do czasu przeszłego i teraźniejszego, oba czasy są opisane w oddzielnych rozdziałach. Sama przeczytałam je niemalże jednym tchem i moje koleżanki i siostra z którymi wymieniam się książkami również. Jest to nowa autorka i wszystkie żałujemy że nie ma kolejnych jej książek

    Bardzo lubię też książki Jefreya Archera jest ich kilkanaście na początek polecam "Co do grosza", "Co powiemy prezydentowi" i zestaw opowiadań "Kołczan pełen strzał"

    Co do opowiadań czytałam kiedyś książkę przy której zanosiłam się śmiechem, autora nie pamiętam ale książka nosiła tytuł "Powietrze pełne śmiechu"

    z książek przygodowych lubiłam też książki Dana Browna

    jutro podam Ci jeszcze kilka tytułów książek które ostatnio czytałam, pożyczałąm od siostry i nie chcę przekłamać  

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2012-02-01 18:27:50

    Polecam Barbary Rybałtowskiej: Bez pożegnania, Szkoła pod Baobabem, Koło Graniaste, Mea Culpa a teraz czekam na V częśc.

  • Autor: grazka35 Data: 2012-02-01 18:33:16

    Też z niecierpliwością czekam na następną część.

  • Autor: sylvija Data: 2012-02-05 16:52:16

     Szukam lektury o życiu, miłości, może jakiś lekki kryminał lub
    psychologia. Fantastycznych niekoniecznie...Coś, co się dobrze czyta. Z
    kazdej propozycji chętnie skorzystam. dziękuję

    zgodnie z tym co mówisz polecam ksiażkę pt. Domina, Barbary Wood :)

    i inne tej samej autorki

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-03-23 11:41:30

    Czytałam obydwie - są świetne

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-01-31 22:03:21

    Jak sę chęcsz przenieśc w całkiem inny świat to polecam Eragona

  • Autor: Alicja64 Data: 2012-01-31 22:04:31

    Jaką ostatnio przeczytałyscie dobrą książkę? Możecie coś polecić na
    dlugie, mroźne wieczory?

    Autor; Harlan Coben, wszystkie jego książki są bardzo dobre. Pozdrawiam

  • Autor: Aleex Data: 2012-01-31 22:14:21

    Polecam Ci dwie trylogie, które mnie ostatnio zachwyciły

    1. Millennium Stiega Larssona (Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet; Dziewczyna, która igrała z ogniem; Zamek z piasku, który runął) - świetne

    2. Jeździec Miedziany; Tatiana i Aleksander; Ogród letni Paullina Simons

    Pozdrawiam, Aleex.

  • Autor: ZANTA Data: 2012-02-05 18:18:48

    Polecam Ci dwie trylogie, które mnie ostatnio zachwyciły 1.
    Millennium Stiega Larssona (Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet;
    Dziewczyna, która igrała z ogniem; Zamek z piasku, który
    runął) - świetne 2. Jeździec Miedziany; Tatiana i Aleksander;
    Ogród letni Paullina Simons Pozdrawiam, Aleex.

    Z czystym sumieniem polecam książki z drugiej twojej pozycji. Przeczytałam i na pewno wrócę do nich, bo są po prostu cudowne Dawno nie czytałam tak świetnych książek, chociaż poczekaj ostatnio coś też było,ale to muszę poszukać, bo mam to w książkach wybranych z readest i też było związane z oblężeniem Leningradu teraz Petersburga Znalazłam "Zimowy ogród" Kristian Hannah Warto przeczytać bo książka może się podobać.

  • Autor: Tercia Data: 2012-02-10 13:12:29

    Millenium też polecam, świetne

    Chuba skusze sie do Twojej drugiej propozycji

  • Autor: jubiler777 Data: 2012-01-31 22:16:13

    hej hej,

    ostatnio PRZECZYTALAM... :) a bo my, plec wyjatkowo brzydka, tez tutaj jestesmy ;)

    szkoda ze nie napisalas z jakiego gatunku ale moze cos z tego Ci przypasuje:

    Marek Huberath ¨Miasta pod skala¨ - trudno mi okreslic gatunek - to fantasy podroz na piechote przez pieklo Dantego, wyjatkowo wciagajace i do ostanich stron trzymajace w napieciu.

    Chuck Palahniuk ¨Podziemny krag¨ - na podstawie ksiazki powstal glosny film z Edwardem Nortonem i Bradem Pitem - gatunek: sensacja.

    Jonathan Carroll - kazda ksiazka :) - to moj ulubiony pisarz, polecam zaczac przygode od ¨Kraina chichow¨ - gatunek: thriller metafizyczny.

    Pohl Fredrik - seria ¨Gateway¨ - gatunek s/f.

    Arthur Golden ¨Wyznania gejszy¨ - na podstawie ksiazki nakrecili film o tym samym tytule. 

    jakby bylo malo to nadal moge cos polecic :) czytam srednio jedna ksiazke tygodniowo wiec i biblioteczka u mnie rozbudowana :)

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-03-23 11:43:33

    Wyznania gejszy bardzo dobrze sie czyta. Ksiazka jest lepsza od filmu, choć film tez warto obejrzec

  • Autor: Laugasel Data: 2012-01-31 22:30:05

    ANDRZEJ FILIPIUK i wszytkie jego kiążki. Prawie każda jego powieśc ma jednego wspólnego bohatera. Czyta się świetnie.  Może jest kontrowersyjny, ale ja własnie takie czytadła lubię.

  • Autor: beciak Data: 2012-01-31 22:35:52

    Alchemik i Alef Paulo Coelho - w sumie każda Jego . Poza tym Olga Tokarczuk. Łykałam wprost, zachłannie.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-01-31 22:55:07

    Bardzo fajnie się czyta kryminały Czubaja. Z takich obyczajowych  Sharon Owens i też bardzo dobre są "Stokrotki w śniegu"

  • Autor: falkor Data: 2012-02-01 00:10:10

    Z tego, co napisałaś o 22:08:37 wynika, że spodobałyby Ci się książki Moniki Szwai. Ostatnio wydała "Matkę wszystkich lalek" Jest to chyba najlepsza jej książka, choć trylogię "Klub Mało Używanych Dziewic" też czyta się całkiem przyjemnie. Chodzą słuchy, że jej książki są przepisywane przez lekarzy jako lek na depresję. Szkoda tylko, że nie są refundowane.

  • Autor: grazka35 Data: 2012-02-01 07:50:20

    Zgadzam się, Szwaja jest po prostu  wspaniała!

  • Autor: ally Data: 2012-02-01 06:55:08

    Romuald Koperski " Pojedynek z Syberią" " Przez Syberię na gapę" " Zimowea odyseja" inne to Corinne Hofmann "Biała Masajka" , Waris DIRIE  "Kwiat pustyni"

  • Autor: grazka35 Data: 2012-02-01 08:10:57

    Ostatnio czytałam "Białą wilczycę" T.Revay i z niecierpliwością czekam  na jej kontynuację:"Wszystkie marzenia świata"(rezerwacja w bibliotece).A może zainteresuje Cię seria I.Lorentz"Nierządnica"  "Kasztelanka", "Testament nierządnicy","Córka nierządnicy"-miłość w czasach średniowiecza,wojny, zemsta-wszystkiego po trochu. Z innej beczki też trylogia F.Rivers"Głos w wietrze", "Jak swit poranka", "Echo w ciemności"-miłość ,początki chrześcijaństwa, dramat.Jakiś czas temu czytałam J.Benzoni "Katarzyna", kiedyś był serial pod tym tytułem(ktoś pamięta?)Intrygi na dworach Francji w XV wieku, wojny no i oczywiście miłość pięknej Katarzyny i Arnolda. Bardzo lekkie i sympatycznie się czyta książki K. Michalak.Seria "Poczekajkowa" i "Poziomkowa"  dobra gdy ktoś lubi się pośmiać i wzruszyć.To na początek ...

  • Autor: domia Data: 2012-02-01 08:43:25

    Dziewczyny, na Was zawsze można liczyć. Idę dzisiaj do biblioteki i  na pewno skorzystam z Waszych propozycji.

    Dziękuję i cieplutko pozdrawiam!!

  • Autor: Monika09 Data: 2012-02-01 17:55:41

    Grazka zaciekawiła mnie Twoja odpowiedź. Czytałam wszystkie ksiązki, które wymieniłaś. Podobały mi się, są lekkie, fajnie się je czyta. Może znasz jeszcze jakieś ciekawe tytuły, chętnie skorzystam.

  • Autor: grazka35 Data: 2012-02-01 18:48:41

    A proszę bardzo:) Na początek może K.Mcgowan "Oczekiwana"i "Księga miłości". Następnie może "Cukiernia pod Amorem"M.Gutowskiej Adamczyk.Jeszcze seria J.Benzoni"Marianna". A z innej beczki to może ksiązki J Grzegorczyka "Adieu", "Trufle" I "Cudze pole" i inne. Mogę tak długo wymieniać

  • Autor: malina_a Data: 2012-02-01 08:38:29

    Ktoś  wymienił  Arthur Golden ¨Wyznania gejszy¨ -  ja to czytałam i naprawdę polecam :)


    A poza tym dzięki temu wątkowi sama sobie coś wybiorę :)

    Pozdrawiam

  • Autor: gruba Data: 2012-02-01 09:10:04

    Polecam"Świadectwo prawdy"-Jodi Picoult,tej samej autorki,"Bez mojej zgody","Zagubiona przeszłość"

  • Autor: Monika09 Data: 2012-02-01 17:58:07

    A ja polecam i "Wyznania gejszy",  i wszystkie książki Jodi Picoult - jak dla mnie są świetna. Właśnie zaczęłam czytać "Przemianę".

  • Autor: jannaj Data: 2012-02-01 09:29:45

    Z ciekawych biografi:

    "Arytokrata bez krawata"- Jan Tyszkiewicz - kuzyn Beaty Tyszkiewicz:

    "Żona mormona" - Irene Spencer - autorka to jedna z dziesięciu żon, matka trzynaściorga dzieci

    "Korczak - próba biografi" Joanna Ronikier-Olczak - córka wydawcy ksiązek Korczaka oraz...pierwsza teściowa Jana-Marii Rokity

    i oczywiście wspomniana "Biała Masajka"

    inne to: "Tysiąc drzewek pomarańczowych"

  • Autor: majka253 Data: 2012-02-01 10:59:02

    Ja polecam całą Monikę Szwaję.

  • Autor: mw1111 Data: 2012-02-01 11:50:03

    Polecam Nurowską tytuły  znajdziesz w necie czytałam wszystkie są super.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-02-01 12:31:25

    Jakiś czas temu bez przymusu ( bo to w wiekszości lektury szkolne) przeczytałam Żeromskiego - w zasadzie wszystkie powieści, Orzeszkową i wiele innych i naprawdę czytałam z przyjemnością . Wywołując ogólne zdziwienie przeczytałam na spokojnie Pana Tadeusza.

  • Autor: śliczna-higieniczna Data: 2012-02-01 12:39:31

    ''Millenium'' 3 tomy idealne na długie zimowe wieczory

    ''Ołówek" koniecznie,każdy powinien ją przeczytać! lektura obowiązkowa!!

  • Autor: bogdzia Data: 2012-02-01 18:16:15

    Właśnie niedawno też przeczytałam, a teraz  czytam cykl kryminałów Camilli Lackberg

  • Autor: jolka60 Data: 2012-02-01 13:42:13

    Witaj.Nie wiem,czy czytałaś ,a jeśli nie,czy przypadnie Ci do gustu,ale polecam sagę..."Krystyna córka Lavransa".Niby nie te czasy,nie ten kraj,ale tematy zawsze aktualne..No,i na kilka wieczorów wystarczy.

    Nie powiem,kiedy czytałam ją ostatnio,chyba ze 3-4 lata temu ,a pierwszy raz ,ho,ho,ho....

  • Autor: Laugasel Data: 2012-02-01 17:19:09

    Ja ją czytałam 25 lat temu.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-02-01 18:01:21

    A ja chyba z 15 lat temu.

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2012-02-01 19:34:04

    Och "Krystyna córka ..." świetna powieśc dla kobiet duzo do przemyslania.Ja osobiscie lubie taki klimat dawnej Skandynawi. Co do "Białej masajki" lekko sie rozczarowałam,ale warto przeczytać bo tytuł głosny. Od siebie polecam "Kwiat Śniegu", jedyna książka  przy,której mało ne zwymiotowałam z bólu. Wszystkie te książki pokazują ciężar bycia kobietą. Polecam tez "Pamiętnik" życzę wszystkim przeżycia tak pięknej miłosci.No i na koniec "Tysiąc wspaniałych słońc" z lekką nutką historii tym razem Afganistanu. Nie mam pamieci do autorów być może tytuł tez przekreciłam. pozdrawiam wszystkich kochajacych czytać

  • Autor: anqe Data: 2012-02-01 17:11:51

    polecam jeszcze "Arabska żona", "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" oraz "Niemoralna oferta"

    dla mnie jeszcze fajnym autorem jest Jerzy Kosiński choć wiem że jego bardzo naturalistyczny styl opisu i duża wolność seksualna niektórych przeraża

  • Autor: frytka Data: 2012-02-01 17:14:24

    Bardzo dobrze,że rzuciłaś taki temat.Chodząc do biblioteki jestem zagubiona i zawsze wybieram książki po omacku.Nieraz trafiają mi się perełki,ale to rzadko.Bardzo lubię czytać książki oparte na faktach i biografie.Ostatnie z tego gatunku to "Ja,Phoolan Devi,królowa bandytów" o koszmarnym życiu dziewczyny z Indii i "Sekrety notatnika" Eve Haas,prawdziwa  historia rodzinna,okryta tajemnicą przez cztery pokolenia.Polecam.

  • Autor: Laugasel Data: 2012-02-01 17:20:25

    Nikt nie czyta poezji?

  • Autor: ulla* Data: 2012-02-01 20:29:44

    czytam wiersze ks.Twardowskiego,i nigdy mi się nie znudzą..)

    Czytam teraz Dom na Zanzibarze"-Doroty Katende-prawdziwa historia Polki,która mimo przeciwnosci losu zbudowała dom na rajskiej wyspie i ułożyła życie na nowo. Opowieść o kobiecie,która po długich poszukiwaniach znalazła swoje miejsce na ziemi...fajnie się czyta.

    zaglądnij tu: http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=335950&post=336343

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=377436&post=377851

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=134440&post=134644

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=81889&post=81889

  • Autor: ella173 Data: 2012-02-02 20:38:56

    Z poezji najbardziej lubię wiersze Poświatowskiej, Brzostowskiej i Baczyńskiego.

  • Autor: lolopopa Data: 2012-02-22 20:43:20

    Baczyński, w podstawówce (daaawno) zakupiłam tomik jego wierszy, w wakacje wchłonęłam na pamięć i do dziś pamiętam :) poruszył, bo poruszyło jego życie, poezji nie czytam

  • Autor: malina_a Data: 2012-02-01 18:56:31

    Z tego wszystkiego wybrałam "Ołówek" i coś Cobena...zastanawiam się co bo jeszcze nie czytałam ani jednej jego ksiązki

    Jeszcze dziś zakupy w empiku :)

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2012-02-01 19:35:30

    Dorzucę jeszcze"Chama " Elizy Orzeszkowej

  • Autor: mary50 Data: 2012-02-01 21:55:43

    Proponujë ":Äbonent czasowe niedostepny"- Ostrowskiej

     i Pearl Buck;-Peonia,Cesarzowa i inne tej autorki

  • Autor: domia Data: 2012-02-01 22:13:28

    Do naszej bibliotecznej listy dorzucę bardzo lekkie babskie książki "P.S Kocham Cię" Cecelii Ahern, książki Daniell Stell

    Dzisiaj zaczęłam od Moniki Szwai.

    Pozdrawiam i dziękuję za cudowną listę. Myślę, ze nie tylko ja będę miała z niej ściągę idąc do biblioteki..)

  • Autor: magdalena73 Data: 2012-03-08 16:02:44

    ,,Ps.kocham cię ,,czytałam polecam nawet leciał film w telewizji na podstawie książki ,ale film zawiódł mnie, nie odzwierciedlał książki.Wiadomo książka górą.

  • Autor: gosia86h Data: 2012-02-24 21:18:19

    Proponujë ":Äbonent czasowe niedostepny"- Ostrowskiej  i Pearl
    Buck;-Peonia,Cesarzowa i inne tej autorrówniez czytałam "abonent czasowo niedostępny" polecam, próbowałam się zmierzyć z innymi ksiązkami Ostrowskiej ale cięzkie jak dla mnie

  • Autor: Satina Data: 2012-03-17 20:21:31

    Czy film "Cesarzowa" był na podstawie tej książki?, bo film strasznie mi się podobał:)

  • Autor: cerekm Data: 2012-02-05 16:13:06

    ja uwielbiam ksiazki Sandry Brown,Judith Lennox i Lindy Holeman, nie lubie zas polskich autorek. A najbardziej ostatnio zachwycila mnie ksiazka "Matka Ryżu" autor Rani Manicka i koniecznie do przeczytani "Ksiezycowa klatka" Lindy Holeman !;-)

  • Autor: sylvija Data: 2012-02-05 16:57:20

    szczerze polecam książki Fannie Flagg - mojej ulubionej autorki, np. Smażone zielone pomidory, Witaj na świecie Maleńka, Dogonić tęczę i inne. 

    wszystkie osadzone są w klimacie amerykańskiego przedmieścia lat 50-tych.

  • Autor: Monia1805 Data: 2012-02-05 18:09:54

    Polecam książkę "Kwiat pustyni" Waris Dirie. Jest to biografia somalijskiej dziewczyny która została modelką i opowiada o swoim życiu od najmłodszych lat. Czytając można się pośmiać ale także i płakać. Naprawde warta przeczytania, a można też film obejrzeć, ale książka jest o 100x lepsza.

  • Autor: domia Data: 2012-02-08 14:09:23

    Do naszej listy dorzucę jeszcze  " LISTY PISANE MIŁOŚCIĄ"  J.Patterson

  • Autor: Satina Data: 2012-03-17 20:22:21

    Czytałam fajna, ale mnie jakoś tak strasznie nie porwała, żebym ją przeczytała jeszcze kilkanaście razy potem:P

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2012-02-08 21:20:37

    Właśnie kończę Powrót do Missing Abrahama Verghese ...dobra

  • Autor: dusia7410 Data: 2012-02-08 21:23:43

    polecam serię Hanny Kowalewskiej o Zawrociu, fajne książki na zimowe wieczory :)

  • Autor: crizz Data: 2012-02-08 23:39:41

    i tak pewnie nie skorzystasz z mojej sugestii, ale ostatnio warto przeczytać 2 rzeczy:

    Walter Issacson - Steve Jobs, biografia jednego z najbardziej twórczych ludzi ostatnich kilkudziesięciu lat..

    Keith Richards - Życie, biografia gitarzysty The Rolling Stones..

    znajdziesz tu wszystko, co dotyczy prawdziwego życia, po prostu wszystko, bez bajerów..

  • Autor: panda25 Data: 2012-02-13 21:32:58

    Szczerze Polecam Książke 

    HARLAN COBEN "Nie mów nikomu".

    Rewelacyjna! 

  • Autor: lolopopa Data: 2012-02-22 20:31:46

    Nie czytałam książki (po fakcie dowiedziałam się, że rewelacyjna) ale oglądałam film - moim zdaniem wciągający.

  • Autor: dajanka Data: 2012-02-14 21:13:38

    Moja biblioteka niestety jest słabo zaopatrzona:(:(:( Mają wprawdzie trochę nowości, ale ostatnio chciałam upolować "Krystynę, córkę Lavransa" to powiedzieli, że nie mają -wyyrzucili, bo była już stara...

    Szok poprostu....

    Ja uwielbiam książki:) Kiedyś czytałam notorycznie, teraz jakby mniej, bo i czasu niewiele...

    Ostatnio dorwałam książkę Jacka Piekary "Necrosis"... czarna magia, zło przejmujące kontrolę nad światem, dużo obrzydliwości różnorakich i erotyzmu i od tej pory jestem fanką:) Niestety tylko tą jedną książkę mieli w bibliotece...:(

    Na pewno czytałam i mi się podobały: "P.S. Kocham Cię", "Smażone zielone pomidory", cała Szwaja i cała Grochola... "Piąta Góra", "Weronika postanawia umrzeć" Coelho, nie przebrnęłam "Pielgrzyma", polowałam na inne, ale po Coelho kolejka jak stąd do Warszawy...

    A i kocham, kocham i jeszcze raz kocham "Sagę o Ludziach Lodu" i inne Sandemo -kobieta poprostu wymiata:):):)

    I na zawsze będę wierną fanką "Harrego Pottera" choćby nie wiem co:):):)

  • Autor: kate5134 Data: 2012-02-20 14:10:48

    witam , coc spóźniona podam moje ostatnie propozycje, może się ktoś skusi :

    Głowy moich ukochanych  Ingrid Noll  

    Trzynaście powodów   Jay Asher   

    10 minut od centrum   Izabela Sowa

    ja lubię "skakać" po gatunkach książek, więc czytam i te lekkie i  te cięzsze ale b. lubię sensacyjne, przygodowe, kryminały, psychologiczne.

  • Autor: Fiddle Data: 2012-02-22 18:49:11

    Polecam "Bez mojej zgody"  Picoult Jodi.  "Bez mojej zgody" to przejmująca opowieść o dziewczynce, która urodziła się, żeby przedłużyć życie swojej starszej, śmiertelnie chorej siostrze. Jak dla mnie świetnie się ją czytało, ale ja lubię takie książki, a nie słynne romanse, tak więc...:) Nie każdemu się będzie podobać- wiem coś o tym, moja siostra całą noc ryczała jak trochę jej przeczytała i już do niej nie wróciła.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2012-02-22 22:06:11

    To pewnie też chętnie przeczytasz -Czasami wołam do nieba- daleko jej od romansu../Tamara Zwierzyńska -Matzke/

  • Autor: kate5134 Data: 2012-02-23 09:11:30

    Jak dla mnie piękna książka....Z jednej strony dająca nadzieję ludziom chorym na raka, aby walczyć z chorobą a z drugiej strony prawdziwy obraz choroby nowotworowej- głowna bohaterka przegrywa walkę i umiera... Bardzo poruszająca ksiązka. Ja teraz sama mogłabym napisać książkę o podobnej tematyce- po dwóch latach ciężkiej walki z rakiem mój Tatuś przegrał , taka choroba dotyka nie tylko samego chorego, ale też wszystkich bliskich, których cierpienie jest okropne i niewyobrażalne i mimo, że Tatuś zmarł i wiem, że jest mu lepiej na tamtym świecie to moja rozpacz nie ustaje.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2012-02-23 20:08:08

    Książka jest faktycznie bardzo poruszająca, tak, śmieć bliskich to ból i rozpacz, bardzo Ci współczuję straty Taty, czasami wydaje mi się, że ból bliskich bardziej boli niż swój własny:(

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-03-01 03:09:30

    To pewnie też chętnie przeczytasz -Czasami wołam do nieba- daleko jej od
    romansu../Tamara Zwierzyńska -Matzke/

    bardzo dawno ja czytalam ale wciaz pamietam i mam ....

  • Autor: Satina Data: 2012-03-17 20:24:52

    Dajanka Potter wymiata:)

  • Autor: gabigold Data: 2012-07-25 10:32:41

    Tez uwielbiam Sagę o ludziach lodu, mam swoja całą , czytałam już kilka razy:) zresztą tak samo te inne sagi, polecam innym:)

  • Autor: mamalenki Data: 2012-08-01 22:47:43

    Sagę przeczytałam kilka razy,uwielbiam...

  • Autor: lolopopa Data: 2012-02-22 20:28:30

    1."Mapa i terytorium" - tytuł mało zachęcający :) jestem w trakcie czytania, więcej tutaj:

    http://www.empik.com/mapa-i-terytorium-houellebecq-michel,p1045728753,ksiazka-p

    2.Warto też zagłębić się w książki napisane przez Wojciecha Cejrowskiego (bez względu jakie zdanie ma się na jego temat)

    3."Ostatni wykład" http://www.empik.com/ostatni-wyklad-pausch-randy,prod4310280,ksiazka-p

  • Autor: gosia86h Data: 2012-02-24 21:15:51

    Tanya Valko "Arabska żona" i część 2 "Arabska córka"

    Książki Emmili Giffin

    "Coś pozyczonego" na podstawie tej książki powstał film "Pożyczony narzeczony"

    "Coś niebieskiego"

    "sto dni po ślubie"

  • Autor: Natka13 Data: 2012-02-29 20:04:25

    Kochać się jak gwiazda porno- autobiografia Jenny Jameson, przyjemna i łatwa w czytaniu pozycja, no i oczywiście polecam Stephena Kinga- Miasteczko Salem, Regulatorzy, Zielona Mila. Smętarz dla Zwierzaków. 

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-03-01 03:31:26

    terakowska-poczawarka,tam gdzie spadaja anioly

    samson-pulapka na motyla, zimno mi mamo

    schmitt-oskar i apni roza

    thillery medyczne tessgerristen i robina cooka

    kryminaly cobena

  • Autor: dusia7410 Data: 2012-03-14 19:50:57

    nicholas evans - serce w ogniu

    - przepaść

    - odważni

  • Autor: Satina Data: 2012-03-17 20:20:06

    King, Martin- wszystko zależy od upodobań:) Ja kocham fantastykę i horrory:) Więc akurat tych dwóch autorów są u mnie na 1 miejscu.

    A czytałaś DIabeł ubiera się u Prady? W pogoni za Harrym Winstonem?- lekkie, takei dla kobiet książki:)

    A może coś "cięższego? P. Coelho? Dostojewski? Fajne, ale trzeba się skupić na czytaniu:)

    A ja ostatnio skończyłam czytać Grę o tron, Nowicjuszkę, Gildia Magów i Wielki Mistrz.

    Dobra i ciekawa książka to "Wyznania Gejszy"- świetnie napisana, wciąga, pokazuje życie gejszy "od kuchni"

  • Autor: Głen Data: 2012-03-18 21:27:53

    Ja osobiscie polecam "Pamietam jak biegalem" Ron McLarty. Duzo czytam, i ta ksiazka wywarła na mnie ogromne wrazenie .

  • Autor: agacik33 Data: 2012-03-20 22:52:04

    ostatnio zaczytuje sie w powiesciach przygodowo- morskich i troche romansu tez mozna tam znalesc;)  to powieści Patricka O'Briana, np: Kapitan, Dowódca "sophie" 

    Z tokich do do przemyślen czasami to np W matni - E.Zoli

    A wogole to bym poczytała Jeżycjade- czyli serie M.Musierowicz, zupelnie dla relaksu

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-03-23 11:50:41

    Polecam wszystkie ksiazki Olgi Rudnickiej - dziewczyna ma 24 lata ale pisze świetnie. Troszke w stylu Chmielewskiej ale o wiele lżej. Kryminał przeplata sie z taka komedią że przy jej ksiażkach płakałam ze smiechu.

     Drugi autor - Jarosław Klonowski - akcja ksiązek osadzona średniowieczu na kujawach, tez bardzo dobrze sie je czyta.

  • Autor: bahus Data: 2012-03-24 18:24:42

    Ostatnio przeczytałem i codziennie czytam "Brzechwa dzieciom"

  • Autor: alfabeta Data: 2012-03-25 14:51:07

    sprawdza sie ze czlowiek na stare lata dziecinnieje

  • Autor: alfabeta Data: 2012-03-25 13:07:17

    napisalas ze nie fantastyka

    a ja polecam trylogie Trudi Donovan - Gildia Magow , Trylogie Czarnego Maga i wszystkie jej ksiazki:)

    lyknelam w dwa tygodnie a jest co czytac:))

     Andrzej Pilipiuk-wszystkie bez wyjatku

    Gordon Noah seria o Medicusie

    Ucieczka z raju - Chishungi Leah,  wstrzasajaca o wojnie w Rwandzie

    oj mam troche tych pozycji:)

  • Autor: agulinia Data: 2012-03-25 13:37:49

    ta z Gildii to T.Canavan ;-)

  • Autor: alfabeta Data: 2012-03-25 14:49:21

    ło matko

    tez z Austarlii

    Dzieki agulinko:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-26 18:51:33

    Polecam z ręką na sercu nową serię Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy Małgorzata Gutowska-Adamczyk

  • Autor: Piper Data: 2012-06-02 15:04:58

    szukam jakiejs ciekawej ksiazki/ksiazek, mozecie polecic jakies nowosci, ktore warto przeczytac?

  • Autor: krówka_ciągutka Data: 2012-07-19 20:24:07

    Ostatnio:

    Czarne kamienie cz. 9 Świt zmierzchu Anne Bishop (fantasy) Jeśli ktoś lubi ten gatunek, to polecam. Połknełam wcześniejsze 8 tomów jak pies muchę i czekałam na ostatni jednocześnie smucąc sie, że to juz (chyba) koniec.

    Poznam sympatycznego Boga Eric Weiner. Może znacie jego Geografię szcześcia? obie znakomite, a Poznam... przybliża nam 8 religii w warunkach na ogół naturalnych.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-07-19 21:18:48

    Emigracja uczuć Agnieszki Bednarskiej...z zaskakującym zakończeniem

    Waris Dirie Czarna kobieta biały kraj

  • Autor: Wkn Data: 2012-07-19 22:26:39

    "Dziennik dla dorosłych" Stefana Chwina - słodko gorzkie obserwacje polskiej (i nie tylko) rzeczywistości - uwielbiam jego opowieść, jak podróżował liniami lotniczymi z nożem zaplątanym pod podszewką walizki i nikt z kontrolujących go nie odkrył :D Skąd się to mordercze narzędzie wzięło w podróżnej torbie nie powiem - wspomnienie jest warte zakupu lub wypożyczenia woluminu z biblioteki :D

  • Autor: jolatkocz Data: 2012-07-21 15:43:03

    Jak ktoś lubi czytać o prawdziwym życiu to polecam książkę ''SPALONY'' - o piłkarzu Andrzeju Iwanie

  • Autor: falkor Data: 2012-07-19 23:16:55

    Spróbuj może "Chata" W. P. Young. Ciekaw jestem Waszych opinii.

  • Autor: Wkn Data: 2012-07-20 00:03:24

    Jestem bardzo ciekawa, czy mają w mojej osiedlowej bibliotece (cdn.) :)

  • Autor: trylobicik Data: 2012-07-23 09:38:33

    "Katedra w Barcelonie" Ildefonso Falconesa - według mnie świetna, z mrocznym klimatem średniowiecza i inkwizycją. Całą Chmielewską, z "Książką poniekąd kucharską" na czele. Oraz "Grę o tron" - tak, wiem, że jest świetny serial, ale książki są o niebo lepsze.

  • Autor: Wróbelek Data: 2012-07-25 09:18:31

    Ostatnio przeczytała, wręcz pochłonełam ( co przy niemowlaku graniczy z cudem): "Cień Wiatru"  Carlos Ruiz Zafor.

    Nie można tego opisać, trzeba to przeczytać.

  • Autor: jolatkocz Data: 2012-07-25 10:19:17

    Ostatnio przeczytała, wręcz pochłonełam ( co przy niemowlaku graniczy z
    cudem): "Cień Wiatru"  Carlos Ruiz Zafor. Nie można tego opisać,
    trzeba to przeczytać.

    Czytałam,świetna również polecam.

  • Autor: linka35 Data: 2012-07-28 16:30:45

    Ja uwielbiam kryminały, a te napisane przez Joannę Chmielewską są najlepsze. Ciekawe i pełne humoru.

  • Autor: kate5134 Data: 2012-08-01 22:31:07

    Ostatnio przeczytany lekki kryminał : " D JAK DŁUŻNIK" Sue Grafton

  • Autor: malina_a Data: 2012-08-03 08:40:48

    Ostatnio przeczytała, wręcz pochłonełam ( co przy niemowlaku graniczy
    zcudem): "Cień Wiatru"  Carlos Ruiz Zafor. Nie można tego
    opisać,trzeba to przeczytać. Czytałam,świetna również polecam.

    A więc zakupiłam tą książkę skoro tak polecacie :) Jak przeczytam napiszę jakie wrażenia :)

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2012-08-05 21:26:15

    A dalszy ciąg -Więzień nieba- też taki ciekawy???

  • Autor: daga26 Data: 2012-08-03 04:31:38

    ja czytam tylko horrory takze niepolece :) ale kiedys fajna czytalam Khaki :)

  • Autor: Beata500 Data: 2012-08-09 16:42:06

    Ostatnio Nicholas Sparks " Anioł Stróż".Lekka , wakacyjna.

  • Autor: pwyso Data: 2012-08-09 18:31:44

    Poul Young "Chata"

Przejdź do pełnej wersji serwisu