Forum

Kuchenne porady

co do wolowiny???

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-02 02:23:49

    moj maz zaprosil znajomych na kolacje i zazyczyl sobie duszona steki wolowe. Podam ja z ziemniakam lub kopytkami. Nie wiem natomiast  jaka surowka bedzie pasowala i jaki sos dodatkowo do tej wolowiny. Czekam na pomoc..

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-02 07:20:33

    czerwona kapusta w każdej wersji. Po co dodatkowo sos do wołowiny ? Jak bedziesz dusić steki będziesz mieć sos własny

  • Autor: jolka60 Data: 2012-02-02 07:22:29

    Otóz to,często nie trzeba go  nawet doprawiać,gdyż steki będą pewnie wcześniej leżały w przyprawach,Jeśli ktos chce,może go zagęścić.

  • Autor: iwett Data: 2012-02-02 10:12:57

    Surówkę bym zrobiła z pora, kiszonego ogórka, papryki kolorowej i kukurydzy z oliwą.

    Druga to buraczki zasmażane.

    Co do sosu to myślę,że pyszny by był myśliwski własnej roboty/nie żadne fixy/ czyli boczuś wędzony, troszku kiełbasy jałowcowej ew. myśliwskiej, dużo grzybów suszonych i 1 ogórezek konserwowy.

    MMMMniam!!!!!

  • Autor: Kluko Data: 2012-02-02 10:25:12

    Jeśli będziesz miała duszone steki, to będziesz miała już sos-wystarczy go tylko zagęścić. Możesz ewentualnie wlać do garnka 1 szklankę wina czerwonego półwytrawnego i ok 0,25 szklanki octu balsamicznego - to wszystko musisz zredukować minimum o połowe na wolnym ogniu. Następnie dodajesz sosu od mięsa i zagęszczasz wszystko mąką. Do wołowiny idealnie pasuje taki sos. A co do dodatków.... Ktoś wspominał o kapuście czerwonej, ale np  dynia marynowana lub gruszki marynowane też idealnie by pasowały.  

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-02 10:55:16

    Ja do wołowiny lubię jesczze buraczki

  • Autor: sernikniewychodzi Data: 2012-02-02 11:24:54

    ja zaciągam mąką sos pozostały po duszeniu,a to tego mamy zazwyczaj zasmazane buraczki albo kiszoną kapuche okraszoną skwareczkami

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-02 13:24:47

    nie wspomnialam, ze sa to goscie ktorzy nie tykaja kapusty i ogorkow kwaszonych, zadnych burakow....czyli nie wiadomo co im zaserwowac do tego miesa.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-02 13:40:50

    kiki a czy jesteś na 100 %  pewna że Twoi znajomi lubia steki wołowe ?Ja bym nie podała steków gościom na kolacje. Z Polską wołowina bywa różnie może być tak że podasz im steki twarde jak podeszwy kapci. Drugim powód jest taki, że mąz zaprosił gości na kolacje a Ty chcesz ich uraczyć raczej daniem obiadowym. Ja bym tam mężowi zrobiła wołowinkę na obiad a dla gości przygotowała coś innego Jest wiele innych fajnych potraw na WZ :):)

    Jak nie lubia kapusty to może być np. sałata w sosie śmietanowym jak nie sałata to np ogórki kiszone( pokrojone w kostkę) z musztardą i cebulą i pieprzem. Jak to im nie z pasuje to może być z marchewki. W Lidlu masz takie małe fajne ogóreczki konserwowe, papryke konserwową.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-02 14:41:09

    agusia,tutaj mieszkam, wiec o jakosc wolowiny sie nie martwie, a oni lubia ten rodzaj miesa wiec nie bede wymyslala polskich dan. Tylko ta surowaka spedza mi sen z powiek

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-02-02 21:52:52

    To figę z makiem ;)

  • Autor: Fasolinda Data: 2012-02-02 15:47:56

    mi pasuje do tego surowka z kwaszonej kapusty, a sos najlepszy wlasny woda od duszenia wolowinki plus smietana i troche zaciagniete maka. Prostota najlepsza w tym przypadku nie ma co wydziwiac:)

  • Autor: panda25 Data: 2012-02-02 18:23:27

    A może marchewka z porem i jabłkiem+ śmietana+odrobina majonezu?

  • Autor: Kasicadiablica Data: 2012-02-02 19:37:35

    Moze taka:http://atinabc.blox.pl/2008/05/Salatka-z-brokulem-i-feta.html

  • Autor: falkor Data: 2012-02-02 20:06:29

    A może borówki, względnie żurawina.

    A jeżeli tego zabraknie, spróbuj powideł śliwkowych.

  • Autor: ursula Data: 2012-02-03 01:39:17

    witaj kiki,

    Twoi goscie powinni zjesc to, co im podasz, ale oczywiscie mozesz miec 2-3 surowki do wyboru, podaj cos co znaja, ale zaproponuj rowniez np. surowke z czerwonej kapusty,

    a jesli cos co znaja to moze "ulepszony" coleslaw, ja do kapusty dodaje marchew, 2 jabkla, orzechy (pecans), zielona cebulke, seler (lodyga), zielona pietruszke, a dressing robie z majonezu, miodu, octu jablkowego, musztardy Dijon, 1/2 tsp celery seeds, soli i pieprzu,

    mozesz zrobic warzywa z pieca (np. marchew, pietruszka, brukselka, ewentualnie buraki - ale ja bym je wczesniej upiekla w folii tak okolo pol godziny, potem pokroic i dodac do reszty), do tego oliwa, swiezy czosnek, sol, pieprz, na godzine do pieca na 375 (przemieszac 1-2x),

    albo zrob im salate Caesar, ale taka "from scratch",  swoje grzanki, dressing...

    a moze fasolke (zielona lub mix), do tego bulka tarta (troche oliwy, sol, pieprz i do pieca na okolo 10 min), potem starty na duzych oczkach ser parmezan i skorka z cytryny, odrobina soku z cytryny, zawsze na koncu doprawic...

    fasolka moze tez byc z orzeszkami pinii, swieza pietruszka, czosnkiem, serem parmezan, skorka i sokiem z cytryny, oczywiscie sol i pieprz,

    albo marchewki (malutkie, najlepiej takie z ogonkiem, ladnie sie prezentuja), na patelnie na goraca oliwe na 2-3 min. dodac syrop klonowy, sol i pieprz...

    a moze surowka z cykorii, zielonego jablka, selera (korzen), orzechow pekans i dobrego sera plesniowego, troche drobno pokrojonej szalotki, dressing z oliwy, octu jablkowego, musztardy Dijon, soli i pieprzu

    najwazniejsze- popros meza, aby spytal, czy nie maja alergii (na orzechy lub inne), tutaj tak duzo ludzi je ma, ze ja zawsze sprawdzam,

    zycze milego wieczoru, serdecznie pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu