Forum

Zdrowie i uroda

Infanrix Hexa, czym szczepić dziecko?

  • Autor: megii013 Data: 2012-02-07 12:24:46

    Wiecie coś o tej szczepionce, czy dużo rodziców ją wybiera i czy jest bezpieczna, napiszcie jak ją znacie? z góry dziekuję za odpowiedź (bratowa pytała, a ja Was pytam)

  • Autor: misia2004 Data: 2012-02-07 12:32:31

    Ja szczepiłam nia mojego młodszego i jestem zadowolona.  Jak starszy był szczepiony nie wiedziałam o tych skojarzonych szczepiuonkach i wspominam okropnie każde szczepienie. Zawsze była gorączka przez 3 dni, był strasznie marudny i bolało go miejsce ukucia. Młody nie miał żadnych powikłań po szczepieniach. Ale to też wszystko zależy od dziecka.

  • Autor: as Data: 2012-02-07 12:36:00

    Ja tylko szczepiłam tymi refundowanymi szczepionkami. Dzieci znosiły je super. Owszem rozpłakały się w momencie ukucia ale szybko się uspokajały. Na wyjście nawet robiły papa. Czasami nawet miały 4 kłucia (w obie nogi i obie ręce) na raz i nie było gorączki ani obrzęków. Widać było tylko po oczach "zawirusowanie"ale czopek zapobiegawczo i było dobrze.

  • Autor: Alear Aavena Data: 2012-02-07 13:20:37

    Ja szczepię (jestesmy przed podaniem 4 dawki) INFANRIX-IPV+Hib i do tej pory nie wiem co to są reakcje poszczepiene. Córeczka super zniosła każdą dawkę, więc osobiście polecam.

  • Autor: Wróbelek Data: 2012-02-07 16:48:12

    myśmy dwie pierwsze dali te refundowane, mała strasznie się drze (pielęgniarka też nie grzeszy delikatnością). Po pierwszej turze jej nic nie było ale po tej kolejnej niestety cały dzień się darła (dalekie to było od płaczu). Dlatego teraz, przy  trzeciej turze zdecydowaliśmy się na tę szczepionkę, jedno ukłucie i z głowy i może mała nie będzie tak tego odreagowywać.

  • Autor: myszamycha Data: 2012-02-07 16:58:00

    Mój syn był szczepiony infanrix hexa a ostatnia skojarzona INFANRIX-IPV+Hib to jest bez żółtaczki.Bardzo dobrze znosił szczepienia,nic się nie działo nie było gorączki i żadnych powikłań.Same szczepienia też znosił bardzo dobrze.Z naszej strony polecam

  • Autor: aneta7216 Data: 2012-02-07 17:17:25

    Mamy za sobą już trzy dawki,żadnych problemów,dziecko nie miało gorączki,uważam,że szczepionka godna polecenia.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-02-07 19:15:23

    Moje córki nie były szczepione szczepionkami skojarzonymi, a mimo to nigdy nie miały żadnych powikłań poszczepiennych typu gorączka, zaczerwienienie. Natomiast koleżanka szczepiła skojarzoną i jej córka dostała gorączkę. Myślę, że wszystko zależy od dziecka.

  • Autor: megii013 Data: 2012-02-07 19:33:11

    dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu