Forum

Kuchenne porady

Kwas i wędzonka

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 13:15:38

    Wiem, że nie powinno się gotować razem kiszonej kapusty z ziemniakami, bo będą twarde. Podobną rzecz zauważyłam kiedy gotowałam ziemniaki razem z mięsem czy wędzonką.

    Zastanawiam się czy kapustę kiszoną można gotować jednocześnie z boczkiem wędzonym i nie wpłynie to negatywnie na jedno ani na drugie?

    Z drugiej strony widziałam przepisy na kapuśniak w szybkowarze, gdzie wrzuca się wszystko na raz i gotuje. Nie wiem jaki jest efekt końcowy, czy np. ziemniaki nie są rozgotowane a kapusta twarda itd.

    Macie jakieś obserwacje w tym temacie?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-02-09 14:07:52

    Ja jak gotuję kapuśniak to wrzucam posiekaną kapustę zawsze pod koniec jak już wszystko jest miekkie i gotuję tylko parę minut jeszcze.Jak gotuję bigos to wrzucam wszystko razem mięso i kapustę i zawsze wszystko się ugotuje , nawet boczek.

    Jak gotuję zupę , to najpierw mięso i warzywa, potem ziemniaki, a na końcu inne dodatki, np ogórki kiszone , czy wlewam żurek lub zacierki  , czy pomidory, zależy jaką zupe gotuje.

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 14:57:59

    Kapustę masz własną czy kupną? Nie jest zbyt twarda tak krótko gotowana?

    W szybkowarze kiedyś próbowałaś gotować kapuśniak?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-02-09 15:33:31

    Nie używam szybkowaru, kapustę mam od mamy, ale kupuję też juz kilka lat od jedej pani  z zieleniaka i jest pyszna.

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 15:42:15

    Pewnie robiona po domowemu, ja mam taką z woreczka i ona jest długo twarda.

    Szybkowar kupiłam niedawno i dopiero uczę się w nim gotować, dlatego pytam :)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-02-09 16:07:42

    Do kapuśniaku  wyjmij ją na deskę i drobniutko posiekaj, szybko się ugotuje:)

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 16:18:01

    Zawsze siekam ;-) ale nie pomaga. Muszą coś dodawać do tej kapusty...

  • Autor: a. Data: 2012-02-09 17:08:18

    Generalnie przechowywanie kapusty kiszonej w taki sposób bardzo jej niesłuży i na smak i na własciwości, było kiedyś o tym w programie "Wiem, co jem". Dużo smaczniejsza jest kupowana na wagę, lub w plastikowych wiaderkach.

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 17:12:55

    Pewnie tak, ale tu nie mam wielkiego wyboru, nie mieszkam w Polsce.

  • Autor: crisen Data: 2012-02-09 16:27:22

    /Przeważnie kapusta kiszona ze sklepu jest dobrze kwaśna./

    Kapustę kiszoną zawsze odciskam z kwasu. Kwas zachowuję a kapustę  lekko płukam i gotuję /Jeśli trzeba to po odciśnięciu kroję na drobniejsze części./.Pod koniec gotowania dodaję do potrawy zachowany kwas wg smaku. Zawsze ugotowane i w dodatku szybko. Spróbuj . Pozdrawiam i życzę udanego gotowania.

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 16:37:50

    Dzięki, te woreczki w których kupuje mają w sam raz kwasu, więc niczego nie odlewam. Bardziej mi chodziło w pytaniu o wpływ kwasu czy też innych czynników na długość gotowania innych rzeczy w potrawie, tylko tak zamotałam heh

  • Autor: crisen Data: 2012-02-09 16:43:50

    To właśnie kwas powoduje,że potrawa długo się gotuje. Dlatego spróbuj mojej metody. Nic nie namotałaś  ja dobrze Cię zrozumiałam. 

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 16:47:42

    Crisen, ja nie mogę przepłukać kapusty, bo zupa wyjdzie za mało kwaśna :) Normalnie gotuję ją jako pierwszą, osobno kiełbasę z wędzonką, osobno ziemniaki, ostatnio Bahus mnie zainspirował do dodania warzyw, i te też gotowałam osobno :D Wolałabym to jakoś złączyć do kupy, a nie zajmować całą płytę jedną zupą ;)

  • Autor: crisen Data: 2012-02-09 16:52:16

    Kochana gotuj razem stopniowo dodająć składniki a pod koniec ziemniaki. Kapustę jeśli mało kwaśna to nie płukaj ale kwas dodaj pod koniec kiedy już wszystko jest ugotowane. Nic nie straci na smaku .

  • Autor: bettybez Data: 2012-02-09 16:54:58

    Dziękuję, na pewno to sprawdzę

  • Autor: crisen Data: 2012-02-09 16:59:31

    NIe ma za co. Wierzę,że Ci się uda ,ja tak zawsze gotuję i jest ok.

     

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu