Forum

Zdrowie i uroda

zatrucie pokarmowe

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-25 16:04:19

    moi 'madrzy' tesciowie nakarmili moja mala 21mcy restauracyjnymi frytkami i ketchupem.Cala noc dziecko mi wymiotowalo.Nie wiedzialam co zrobic w tej sytuacji i podslam jej tylko kilka lyzeczek slabej herbatki mietowej. Poczula sie troche lepiej bo nad ranem usnela. Teraz dalam jej tylko kilka herbatnikow i herbatke ,nie wiem co dalej. Na pewno bedzie dzisiaj miala diete...

    Co moge jej ugotowac, co zrobic w przyszlosci jesli sie zatruje. Czy moge w tym wieku podac jej np. wegielek czy krople zoladkowe?

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-02-25 16:10:57

    Z takim małym dzieckiem najlepiej isć do lekarza, dziecko może szybko sie odwodnic, a wtedy to tylko szpital.

    Przewde wszystkim trzeba dziecku w malych ilościach, a czesto podawać picie.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-02-25 16:14:09

    Tylko wygazowana coca cola przynosi dzieciom ulgę przy wymiotach., po 2 -3 łyżeczki w odstępach 3 min.Najlepiej pojechać do lekarza lub na pogotowie.

  • Autor: cerekm Data: 2012-02-25 16:30:08

    nie tylko dzieciom Mamuśka;) ja dwukrotnie przy mdłościach leczylam sie wlasnie w ten sposob.

  • Autor: myszamycha Data: 2012-02-25 16:17:23

    Nie podawaj mięty na wymioty.Mięta wzmaga wymioty!Raczej czarną herbatę lekką. Radziłabym ryż,bułkę,chrupki kukurydziane,chude gotowane mięso,lekki rosół albo zupkę z marchwi ale nic  słodkiego.Na biegunkę smecta,lakcid.No i może to dziwne ale odgazowaną coca cole prawdziwą bardzo dobrze robi na zatrucia.A krople miętowe są na alkoholu.Węgiel można.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-25 16:24:15

    czyli na co jest mieta?

  • Autor: myszamycha Data: 2012-02-25 16:30:45

    Poczytaj tutaj http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=298

    Moja mama jak ostatnio wylądowała na zatrucie w szpitalu to lekarka powiedziała że mięta na wymioty absolutnie bo wzmaga wydzielanie soków żołądkowych i wymioty.U mnie też się to sprawdziło.

  • Autor: agulinia Data: 2012-02-25 19:07:36

    mysza ma rację moim zdaniem jest dobra na niestrawność a nie nudności czy wymioty

  • Autor: Fiddle Data: 2012-02-25 16:18:18

    Węgiel leczniczy jest na biegunkę. Na wymioty raczej nie zadziała. Z tego co czytałam dziecko w wieku Twojej córki może przyjąć już węgiel leczniczy ale w małej ilości np. pół tabletki. Krople żołądkowe dla takiego dziecka są raczej niewskazane. Mogę się mylić, ale pamiętam, że moja mama kiedyś podała mojej 2 letniej siostrze węgiel leczniczy, pół tabletki, biegunka minęła i nic jej nie było.

    Orsalit to taki lek jak Gastrolit ale lepszy w smaku. Specjalnie dla dzieci. Można podawać dla dzieci w wieku Twojej córki. Działa na biegunkę i wymioty.

    Dla dziecka w takim wieku można też podać smectę, według tego: http://www.domzdrowia.pl/33967,smecta-proszek-zawiesina-10-torebek-3-76-g.html dwa razy dziennie.

    Jeżeli dziecko będzie miało silną biegunkę i wymioty,nie czekaj,zgłoś się do lekarza.Może się odwodnić i wtedy będzie już gorzej.Jednak jeżeli się polepsza to wystarczy Orsalit czy Smecta, dużo płynów i lekkostrawna dieta (sucharki, chrupki kukurydziane, ryż z marchewką).

    Na problemy żołądkowe na mnie działa odgazowana cola i słone paluszki.


  • Autor: Fiddle Data: 2012-02-25 16:21:28

    Aczkolwiek z tą colą to ostrożnie bo moja siostra jeszcze bardziej po niej wymiotowała - jak widać zależy to od dziecka.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-02-25 16:46:59

    Wymiotowała bo  za dużo na raz dostała, daję się dzieciom tylko 2 małe łyżeczki i robi się kilku miuntowe odstępy.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-02-25 17:16:40

    Dla dorosłego 2 - 3 łyżki .

  • Autor: Fiddle Data: 2012-02-25 20:46:22

    Wymiotowała bo  za dużo na raz dostała, daję się dzieciom tylko 2
    małe łyżeczki i robi się kilku miuntowe odstępy.

    Wymiotowala bo nie lubi coli. Nie po raz pierwszy po niej wymiotowala, a wtedy to juz calkowicie przerąbane było.

    Prawda , ze rzadko ktore dziecko nie lubi coli?Ale jednak sa takie dzieci.Ja tez nie lubie coli i ale jak mus to mus.

  • Autor: PATI :) Data: 2012-02-25 16:38:38

    Potwierdzam orsalit i smecta genialne  mała do tego miała jeszcze acidolac baby

    Cola ( wygazowana ) też może bardzo pomóc

  • Autor: agulinia Data: 2012-02-25 19:11:15

    Ja to podawałam córce jak wymiotowała, innym razem jak miała biegunkę, trzeba dawać po łyżeczce, wtedy

    jest pewność, że dziecko się nie odwodni. Zawsze trzeba kontaktować się od razu z lekarzem, w internecie 

    znajdziesz dyżury przychodni.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-25 16:23:39

    dzisiaj jest ok., jest glodna i chce sie bawic czyli wszystko wydaje sie byc w porzadku, jednak chcialabym j adzisiaj przeglodzic

  • Autor: ewka63 Data: 2012-02-25 16:37:05

    Nie doprowadzaj dzieciny do przegłodzenia:). Może zjeść kleik ryżowy zagotowany ze startym jabłkiem i posłodzony. Biszkopty z lekka herbatką. Gotowany ziemniaczek ze świeżym masłem.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-25 19:27:30

    Ewa nie wiem skąd takie przeknanie, że kleik jest dobry na wymioty. Nikomu tego nie polecę. Kiedy byłam w ciąży  dopadły mnie wymioty. Męczyłam się bardzo, bratwa doradziła mi właśnie kleik z jabłkiem.  Kleik przykleił się do żołądka. Cały czas miałam odruchy wymiotne i gtowa była się udusić. Trafiłam do szpitala. Tam lekarz powiedział, że nie mozna dawać kleiku przy kłoptach ( wymiotnych ) właśnie z tego powodu jaki mnie się przydażył.

  • Autor: agulinia Data: 2012-02-25 20:23:53

    Hmmm dziwne, ja dawałam mojej córce, nawet lekarz tak zalecił, tyle, że małymi porcjami... ale wiadomo

    każdy może inaczej zareagować.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-25 20:58:00

    przyklejny kleik do mojeg pustego żołądka powodwał skurcze i odruch wymiotny

  • Autor: agulinia Data: 2012-02-26 17:53:52

    to musiało być straszne :/

  • Autor: mamalenki Data: 2012-02-25 16:54:25

    skorzystaj z www.dziecko24.pl a jeżeli jeszcze pije mleko to nie podawaj  ani jogurtu w miare możliwości,acidolac baby i orsalit żeby się nie odwodnić

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-25 21:24:29

    wstrzymalam sie z mlekiem i innymi przetworami mlecznymi, orsalit mam. dzieki

  • Autor: misia2004 Data: 2012-02-25 16:54:51

    A jesteś pewna, że to tylko zatrucie? Bo mojego małego jak wzieło w zeszła sobote to dopiero wczoraj mu przeszło. U nas panuje " grypa zołądkowa" i póxniej wzieło męza i starszego syna. Jedynie ja się uchowałam:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-25 19:32:33

    Podaj dziecku Lakcit. Jesli dziecko jest bardzo odwodnine możesz kupic orsalit. To są take saszedki do rozpuszczenia uzupełniające elektrolity. Nie przejmuj sie tym że dziecko na razie nic nie je. W takich sytuacjach warto się zaopatrzyć w paluszki slone. Sól zatrzymuje wodę w organiżnie. Co do jedzenia jak już będzie dobrze to jakieś gotwane mięsko pulpecik w małych ilściach. Niezawodne są biszkopty :) Co do Coli to owszem ale najpierw nalezy ją odgazować.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-25 21:30:27

    zrobilam rosol z ziemniakiem i miesko z przepiorki.dzieki. Do coli nie mam jakos przekonania

  • Autor: as Data: 2012-02-25 22:22:42

    na coca cola uratowała kilka krotnie. Przy grypie żołądkowej wymioty trwały tylko 1 dzień

    Podawaj dziecku dużo pić by się nie odwodniło.

  • Autor: Lucylla Data: 2012-02-26 17:35:07

    Małym dzieciom nie wolno podawać mięty.Ktoś napisał, aby nie dopuszczać do przegłodzenia, a właśnie,że tak jest najlepiej, tylko picie.

  • Autor: JustynaMFA Data: 2012-02-29 07:11:21

    Czy z mala jest juz lepiej?!

    Mam nadzieje, ze tak. Jestem matka dwojki dzieci i nie raz mialam takie sytuacje. Jesli dziecko wymiotuje dluzej niz 3 dni ta od razu do szpitala, moze byc to infekcja bakteryjna lub virusowa ( moja corka w wieku 16 miesiecy przeszla czerwonke, lekarz skapnal sie po 3 dniach).

    W momencie zatrucia pokarmowego dziecu mozemy podawac:

    banany rozgniecione widelcem z ryzem, jabla na cieplo z ryzem, bardzo wazne CZARNA HERBATA!! Gotowana marchew z ryzem, sucharki, lub biale pieczywo bez masla czy margaryny. Zrob kisiel jezeli mala lubi (moje nie lubily w tym wieku kislu, galaretek itp). Duzo wody niegazowanej mineralnej.

    Zadnych produktow mlecznych (mleko, jogurty, smietana itd), nic tlustego (rosol, maslo,sery, margaryna), nie wolno tez miesa. Dopiero po 3 dniach jak dziecku juz lepiej wprowadz cos nowego do jadlospisu (piers z kurczaka)

  • Autor: Beata z Kujaw Data: 2012-02-29 08:31:02

    Maz po prawie dwu miesiecznym pobycie w szpitalu na rzekomoblonniaste zapalenie jelit mial diete taka , ze sucharki i duzo wody niegazowanej , z czasem ziemniaki suche ,pozniej juz piers z kurczaka i marchewke gotowana , a w zadnym wypadku lekarz nie pozwalal na owoce i kompoty , pod zadna postacia czy gotowane czy surowe , buraczki wskazane gotowane tak jak i marchew i brokuly . Dostawal tez ryz i kasze , ale nie gruba .

  • Autor: JustynaMFA Data: 2012-02-29 11:06:22

    Jablka starte i gotowane (taka papka mozna podawac z ryzem) i banana mozna na surowo.Banan ma witamine C(ok 16% zapotrzebowania dziennego), jak i pierwiastki magnez(ok 10% zapotrzebowania dziennego), wapn(ok 1%) i potas(20%) (co sa wyplukiwane z organizmu podczas zatrucia). Poza tym jest lekkostrawny i ma wysoka zawartosc energetyczna. Mieszkam zagranica i tu jak dzieci sie czyms zatruja jak pojdziesz do lekarza, to dostajesz liste produktow, jakie twoje dziecko moze spozywac, a co jest zabronione, ale to i tak zalezy od organizmu dziecka i czy w ogole chce jesc. Najwazniejsze jest picie wody mineralnej.

Przejdź do pełnej wersji serwisu