Forum

Kuchenne porady

Czym kierować się przy zakupie żeberek??

  • Autor: lanntana Data: 2012-03-07 14:59:29

    Prosiłabym o rady dotyczące zakupu mięsa. Nie mam w tym żadnego doświadczenia i często uda mi się kupić badziewie. Dziś np. chciałam kupić żeberka,ale jakieś takie szerokie były. mięsa na nich na oko niby sporo,ale dla mnie jakieś dziwne....

  • Autor: kate5134 Data: 2012-03-07 15:10:25

    Jesli chodzi o żeberka, to ja kupuję zawsze tzw. żeberka paski- są wąskie, chude  a nie żeberka trójkąty. Te pierwsze są znakomite do sosów, pieczenia w naczyniu. Żeberka trójkąty natomiast są mniej mięsiste, bardziej poprzerastane tłuszczem i chyba tylko na zupę lub do bigosu można wykorzystać. Jednak są tacy, co wolą troszkę z tłuszczykiem niż suche mięsko. Ja zawsze proszę sprzedawce, aby kawał mięsa, który mam zamiar kupić pokazał mi z jednej i drugiej strony, abym mogła dokonać wzrokowych oględzin.

  • Autor: ewaw Data: 2012-03-08 10:19:09

    Nie zgodzę się z tobą że żeberko trókąt jest mniej mięsisty pracuję w delikatesach mięsnych i u "nas"żebera trójkąty są bardzo mięsiste i tańsze w porównaniu z paskami.Jednak mój mąż też woli żebra paski bo trójkąty są dla niego zbyt włokniste.

  • Autor: agacia Data: 2012-03-08 10:36:12

    Zgadza się, jak kupię żeberka trójkąty to jest w nich dużo mięsa i niewiele tłuszczu.Kiedyś kupiłam taki ładny kawałek,że się zastanawiałam,czy  jakieś kości w środku posiada:)

  • Autor: jolka60 Data: 2012-03-08 20:48:07

    Też często kupuję "trójkątne".

  • Autor: trylobicik Data: 2012-03-07 15:52:42

    Z doświadczenia polecam zaprzyjaźnić się z paniami z wybranego sklepu mięsnego. Zawsze pomogą wybrac ładny kawałek i ostrzegą, jak coś mięsem czy wędliną jest nie tak. Nie raz usłyszałam od moich pań - pani dziś tego nie chce. Grzecznie słucham i kupuję coś innego. Warto mieć taki sklep, nawet jak jest tam nieco drożej niż w innych. Opłaca się.

    Pozdrawiam

    Hanka

  • Autor: eyta Data: 2012-03-08 11:18:56

    Jak mieszakałam jeszcze w Szczecinie to szłam do osiedlowego mięsnego i pytałam co mam zrobić na obiad i pnie mi polecały.

    Co do żeberek lupuję takie i takie zależy co chcę zrobić, trójkąty jak ładne są to idą na pieczeń w sosie a paski na grilla, w kapustę , i również do sosu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu