Forum

Kuchenne porady

serwis obiadowy - jaki wybrać?

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-16 21:57:37

    Zastanawiam się nad kupnem serwisu obiadowego. Nawet wpadł mi w oko serwis z Chodzieży - Iwona różyczka. Podobają mi się też serwisy z porcelany wałbrzyskiej - róża chodzieńska i alaska złota.

    Może ktoś jest w temacie i może coś polecić? Wolę coś klasycznego, kształt okrągły.

  • Autor: as Data: 2012-03-16 22:01:58

    Taki by łatwo było dokupić jak coś się stłucze lub uznasz, że jest za mało.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-03-16 22:56:30

    Piękną porcelanę (od wielu,wielu lat) produkuje fabryka w Ćmielowie.Też "chodzi za mną"nowy,elegancki.Może zaszaleję w tym roku.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 10:22:30

    Mam piekny serwis 12-sobowy z Ćmielowa - Rococo. Problem tylko w tym, że wzór talerzy jest taki sam jak mój, ale zdobienie jest inne. Takich zdobień jak ma mój serwis już nie robią- miał delikatne złote zawijaski. Zastanawiałam się nad zakupem serwisu Ćmielów ze złotą obwódką - wzór talerzy byłby taki sam, klolor złoty zachowany.

    Sama już nie wiem, a w domu każdy radzi inaczej.

  • Autor: powsinoga Data: 2012-03-16 23:06:37

    Polecam Ci porcelanę wałbrzyską. My kupiliśmy tradycyjny zestaw 9 lat temu. W całości przeżył przeprowadzkę mimo nawet małego wypadku (a za to potłukły się nietłukące się rzekomo duralexy). Używamy codziennie, wygląda świetnie, niemal jak nowy. Polecam!

  • Autor: Zośka Data: 2012-03-16 23:51:08

    Jeśli zamierzasz myć swoją porcelanę w zmywarce,czasem włożyć do mikrofalówki, zrezygnuj ze złoceń.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 10:24:39

    Zmywarki nie mam. A jeśli kiedyś będę miała, to porcelanę wolę umyć ręcznie.

  • Autor: achat Data: 2012-03-17 15:31:57

    Różyczka z Chodzieży jest w sprzedaży od wielu lat i to się na pewno nie zmieni, jest to flagowy produkt fabryki. W razie uzupełnienia zestawu nie będzie na pewno problemu. Wałbrzych jest w stanie upadłości likwidacyjnej, więc takiej gwarancji nie ma.

  • Autor: jannaj Data: 2012-03-17 16:01:10

    http://allegro.pl/cmielow-serwis-obiadowy-12-42-akcent-zmywarka-30-i2150882482.html

    Temat dla mnie na topie, ponieważ jestem świeżo po zakupie białego Akcentu z Ćmielowa. Wygląda super, teraz czeka sobie na komunie. Tyle, że nie okrągły....

  • Autor: jolka60 Data: 2012-03-18 15:43:17

    Piękny.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 10:27:15

    Ja też mam w tym roku komunię i dlatego chciałabym dokupić serwis. Mam dużą rodzinę, która ciągle się powiększa i na pewno serwis będzie wielokrotnie w ciągu roku używany.

    Ten twój jest ładny, ale ja jakoś wolę klasykę.

  • Autor: Krystyna911 Data: 2017-05-07 07:05:37

    mam Akcent od wielu lat w użytkowaniu codziennym. Jestem bardzo zadowolona. Zakupu dokonałam w fabryce w Ćmielowie, gdzie pracowałam. Dekoracja podszkliwna, która nadaje się i do mikrofali i do zmywarki. Tyle, że nie ma gwarancji, że za kilka lat coś dokupię z tej dekoracji. Dlatego najbezpieczniej jest kupić albo zupełnie białą, albo ze złotym paseczkiem. Tylko, że z paseczkiem nie wolno do mikrofalówki (fajerwerki zaraz są) i zmywarki (z czasem delikatnie się zmyje jednak)

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-03-19 06:54:52

    zobacz sobie porcelane Karolinę z Jaworzyny Śląskiej

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 10:27:48

    Chętnie zobaczę, bo nie słyszałam o tej porcelanie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-03-19 19:13:43

    jedna z pierwszych fabryk porcelany jak mieszkasz gdzies w pobliżu Dolnego Śląska to warto się tam wybrać na wycieczkę. W sklapie firmowym sprzedają po bardzo niskich cenach produkty. Dodadkowo atutem sklepu jest to, że sprzedaja po okazyjnych cenach produkty w mała wadą fabryczna często niwidoczną dla oka np krzywo przyklejony wzór, jakaś kropka itd.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-19 09:27:51

    Właśnie przed chwilką zakupiłam na allegro serwis z Chodzieży POINT:)biały.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 10:28:31

    Z pewnością zobaczę jak wygląda, ja też szukałam na allegro.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-19 10:33:16

    Dla mnie jednym z najważniejszych parametrów jest możliwośc mycia w zmywarce(dlatego kolory odrzucam)oraz produkt musi być POLSKI:)

  • Autor: Krystyna911 Data: 2017-05-07 07:07:23

    jak kupisz z dekoracją podszkliwną, to żadna zmywarka tego nie ruszy. Wiem, bo używam ćmielowskiej od wielu wielu lat, kiedy jeszcze pracowałam w Ćmielowie

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 10:29:56

    Dziewczyny, dziękuję za wszystkie sugestie i prosze o jeszcze :)

    Dam znać, jeśli się już zdecyduję.

  • Autor: JolaFi Data: 2012-03-19 12:48:50

    Ja mam również porcelanę z chodzieży dokładnie rita 0572. Przy wyborze sugerowałam się po pierwsze firmą , Chodzież to nasza Polska produkcja, a jak wiadomo trzeba wspierać to co nasze :) , wzór mi odpowiadał, bez żadnych udziwnień , biała porcelana z delikatnym srebrnym paskiem. Piszesz, że jesteś zainteresowana kupnem Iwony, to dodatkową zaletą na pewno jest też to ,że możesz bez problemu dokupić pojedyncze elementy. Jest to bardzo ważne. Ja początkowo miałam serwis na 12 osób, jak dla mojej rodziny ( mam tu na myśli dziadków i rodzeństwo moje i męża) to jeden komplet był za mały. Natomiast jak w centrum handlowym chciałam dokupić pojedynczo talerze to okazało się to niesamowicie drogie. Dlatego postanowiałam 2 tyg. temu dokupić jeszcze jeden komplet i teraz mam na 24 osoby. Porcelanę zawsze zmywam w zmywarce i jeszcze nie zauważyłam , aby srebrne paski się zmywały.

    Z tego co się ostatnio orientowałam , to rozbieżności cenowe są ogromne. Ja swoją zakupiłam w sklepie ( hurtowni ) , ale mają też swój sklep internewtowy. Najlepiej zapewne kupić w sklepie firmowym, jeżeli ktoś mieszka w pobliżu  Chodzieży. ja niestety mam spory kawałek w tamte okolice , dlatego pozostało mi znalezienie najbardziej korzystnej oferty na miejscu.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-19 14:43:58

    Znalazłam na allegro tak dobrą ofertę,że chyba przebija sklep firmowy:)dodatkowo sprzedająca bardzo kontaktowa,dokupiłam kilka dodatkowych sztuk:)jutro wysyłka.

  • Autor: as Data: 2012-03-19 15:46:49

    Zauważyłam, że w sklepach firmowych jest najdrożej, a wydawało by się, że powinno być odwrotnie. 

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-19 16:08:02

    Tak właśnie jest...hurtownicy wykupują i na allegro najtaniej sprzedają:)wyszło mi 560 za serwis na 12 plus bulionowki plus cukiernica plus imbryk oraz talerzyki pod bulionowki,za przesylke(za pobraniem tylko 10 zl:)wydaje mi się ,że nie przepłaciłam,u mnie w sklepie pytałam,to najtańszy serwis na 12 produkcji polskiej 900:)

  • Autor: Monika09 Data: 2012-03-19 20:28:02

    To rzeczywiście bardzo tanio, a możesz zdradzić, jaki sprzedawca oferuje tak niskie ceny. Wydawało mi się, że przeglądałam dokładnie, ale takiej oferty nie zauważyłam.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-20 13:49:35

    MALCER-porcelana  ,sprawdź naprawdę mają ciekawą ofertę,a tego czego brak na allegro jest na telefon:))

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-03-26 18:48:10

    Zapomniałam Wam napisać,serwis jest piękny,talerze mają kształt i pojemność,używamy od kilku dni,myje się w zmywarce,a kubki do kawki oraz takie wielkie kubasy dokupiłam w Ikea,pasują idealnie,jakby z Chodzieży były:)

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-04-03 08:58:58

    Chodzieżanka z tej strony,oczywiscie ze polecam porcelane chodzieska ale Iwona w rzeczywistosci nie prezentuje sie tak pieknie jak na obrazku,ja sobie sprawilam Astre 7601 i jestem super zadowolona delikatne wzory jest bardzo elegancka,a poniewaz mamy tutaj sklepy firmowe i czesto sa czesci tych serwisow drugiej klasy choc na mojej tego wcale nie widac to za moj serwis obiadowy na 6osob z roznymi polmiskami salaterkami zaplacilam 240zl

  • Autor: justina23 Data: 2017-05-05 14:41:58

    Ja kupiłam piękny serwis porcelanowy w Hurtowni Porcelany Żabka w Pile - oczywscie zamówilam przez neta, bo mieszkam zupelnie w innym miescie. Zdecydowalam sie na Lubiana, bo to bardzo poważana firma. Do tego wzielam jeszcze zestawik obiadowy dla synka 3 letniego tez marki Lubiana - taki specjalny dla dzieci. Proponuje przegladnac ich oferte. Wysylke mialam w drugi dzien po zamoweniu, wszystko dobrze zabezpieczone, polecam

  • Autor: grazka13 Data: 2017-05-05 19:18:05

    Podobnie jak justina23 zdecydowałam się na Lubianę i jestem bardzo zadowolona. Kupowałam w sklepie internetowym jakiś czas temu -  w ubiegłym roku zdecydowałam się dokupić sporo rzeczy do posiadanego serwisu i nie było żadnego problemu z uzupełnieniem. Z czystym sumieniem polecam Lubianę.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu