Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Wynajem garażu

  • Autor: adek Data: 2012-03-25 17:56:26

    Proszę o pomoc. Od tygodnia wynajmuję garaż, zrobiło nam się krucho z pieniędzmi i za 200 PLN miesięcznie wynajmujemy sąsiadą. Jutro chcę iść do Urzędu Skarbowego zgłosić ten fakt ( pewnie też podzielić się tą kwotą ) i tu moje pytanie. Jak to ma wyglądać, czy idę z umową, czy czekam na kolejne rozliczenie roczne, czy odliczam jakoś miesięcznie ?. Może ktoś podpowie coś, zanim Pani ze skarbówki nawrzeszczy na mnie, że przyszłam nieprzygotowana.

     Zapomniałam  dodać, że umowa jest podpisana na 6 miesięcy a pieniądze już otrzymałam. Dzięki

  • Autor: jolka60 Data: 2012-03-25 18:21:22

    Po prostu idz,dowiedz sie.Nie musisz przy pierwszej "wizycie"mieć kompletu dokumentów.Sądzę,ze umowa wystarczy.Pani ze skarbówki ma obowiazek udzielić Ci informacji,a wrzeszczeć nie ma prawa.

  • Autor: bea39 Data: 2012-03-25 18:33:09

    I tu sie mylisz.Ja podpisałam umowe na wynajem mieszkania, grzecznie udałam sie do skarbówki zapytac ile i jak mam zapłacic i co? Dowiedziałam sie,że jest to tajemnica skarbowa.

    Możesz albo zdeklarować  opłate ryczałtowa do 20 dnia miesiąca a do 25 zapłacić podatek w wysokości 8,5%, albo zapłacić 18 % bez złożenia deklaracji i potem całościowo rozliczyc się w rozliczeniu rocznym.

    Nie wiem jak to jest kiedy umowa jest na czas oznaczony.

    Poczytaj sobie równiez tutaj http://www.mf.gov.pl/index.php?dzial=3942&wysw=14&const=4

Przejdź do pełnej wersji serwisu