Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Obiad w pół godziny dla przedszkolaka

  • Autor: lanntana Data: 2012-03-29 19:42:52

    Bardzo dużo ostatnio pracujemy. Na przygotowanie posiłku dla mojego głodnego (nie lubi przedszkolnych obiadków) malucha mam mało czasu. Poradźcie,proszę,co przyrządzić szybko,zdrowo i smacznie,żeby smakowało dziecku???

  • Autor: ave82 Data: 2012-03-29 20:22:47

    Moja pociecha lubi placki np. naleśniki lub racuchy z owocami, makaron z białym serem i cukrem, dobrej jakości mieszanki warzywne typu "warzywa na patelnię". Można również przygotować wcześniej gar bulionu na cały tydzień, podzielić na porcje i zamrozić. Na podstawie tego bulionu można przygotować różnego rodzaju zupy (np. pomidorową czy rosół z lanymi kluseczkami) lub sosy. Polecam również szaszłyki drobiowe z warzywami np. cukinią i papryką, robi się szybciutko a są pyszne!!!

  • Autor: piotrekkk Data: 2012-03-30 17:58:16

    ja ostatnio wypróbowałem takie danie... ryż gotujesz w mleku z lekką ilością cukru.. odcedzasz, wkładzasz na talerzyk, jabłka takie jak na szarlotkę podgrzewasz, też na talerzyk i polewasz słodką śmietanką - mniam i myśle ze dla dziecka bedzie smakowite.

    mój mały synuś lubi też makaron z białym serem polanym jogurtem owocowym, też szybko i dosyć zdrowo

    naleśniki z serem polane jogurtem naturalnym z brzoskwinią

    racuchy z jabłkami

    warzywka na patelnię z piersią z kurczaka + ryż.. pyszne i szybkie

Przejdź do pełnej wersji serwisu