Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Duża pisanka wielkanocna

  • Autor: lexi27 Data: 2012-03-30 12:56:48

    Witajcie,

    Może ktoś z Was mi podpowie, bo nie mam żadnego pomysłu. Mój synek ma w przedszkolu konkurs na pisankę przestrzenną wykonaną dowolną techniką. Do pracy ma się włączyć cała rodzina i taki mamy zamiar, tylko jest jeden problem. Chciałabym, aby pisanka była duża, zdecydowanie większa niż jajo strusia. Może macie jakiś pomysł z czego ją wykonać, żeby potem można było ją ozdabiać całą rodzinką ?

    Będę wdzięczna za każdy pomysł i radę. Z góry dziekuję !

     

     

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-03-30 13:40:34

    Bierzesz balon i go dmuchasz, zawiązujesz. Obklejasz go papierem z gazet (zwykłych, szarych - kolorowe nie nadaja się), na wierzch możesz użyć troche reczników papierowych bo na białaym tle ładniej wyjdzie zdobienie. Do przyklejania papieru uzywasz kleju zrobionego z maki pszennej i gorącej wody. ma to byc gesta papka, oczywiście wystudzona. Balon smarujesz tym klejem i obklejasz skrawkami gazet, znowu smarujesz i tak do momentu uzyskania odpowiedniej sztywności. Balon w środku mozesz potem przekuć szpilka lub zostawić. Zdobisz według uznania.

    Tą sama technika robiło sie kiedys w szkole talerzyki z papieru.

  • Autor: angela Data: 2012-03-30 13:56:19

    Napompowany balon smarujesz klejem i dookoła motasz kolorowe nici, Po wyschnięciu tak jak wyżej napisane przekłuwasz balon albo go zostawiasz i pisanka gotowa.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-03-30 22:01:03

    gdzies tu na WZ było że nie klejem ale namoczonymi w krochmalu nićmi

  • Autor: as Data: 2012-03-31 11:03:57

    http://wielkiezarcie.com/article64387.html

  • Autor: lexi27 Data: 2012-03-31 09:58:33

    Dziękuję za pomysł. Jajo już schnie, a mój synek nie może się doczekać dekorowania. Mam nadzieję, ze wszystko nam wyjdzie.

  • Autor: Anka53 Data: 2012-03-30 14:19:10

    Witam  wejdz na mojego linka w "galeri " tam masz zdjecia pisanek robionych technika na balonie i ze sznurka.Pozdrawiam i zycze owocnej pracy , jak by co to pisz to ci objasnie na pw

  • Autor: agacia Data: 2012-03-30 14:59:47

    A ja wczoraj dostałam pisankę ze styropianu ozdobioną kolorowymi cekinami, tylko nie wiem czy w slkepach sa jaja styropianowe takiej wielkości jak byś chciała.

  • Autor: asieksza Data: 2012-03-30 15:31:23

    Tak jak pisały poprzedniczki- balon i masa papierowa ( czasem dostępna gotowa w działach papierniczych supermarketów ( ostatnio widzialam w Kauflandzie) W pracy mam taką prześliczną na wierzchu wyklejoną paierowymi serwetkami z motywami świątecznymi. Na górze duża kokarda.

  • Autor: pola 103 Data: 2012-03-30 16:36:02

    Ja tez Ci polecam jaja styropianowe , kup wstązkę i szpilki i zrób wielkanocne jajo. Zobacz na allegro w rękodziełach jak wygląda taka ozdoba.

  • Autor: panda25 Data: 2012-03-30 20:31:06

    My z małą robiłyśmy coś takiego, oczywiście można balon bardziej napompować i będzie większe :)

    Pomysł od koleżanki z forum...

    Potrzebna włóczka, krochmal-kisiel, jakieś ozdoby odrobina chęci i wyobraźni....

    PS. Pozdrowienia dla anety85

  • Autor: aneta85 Data: 2012-03-30 20:54:56

    Pandziu dziekuje za pozdrowienia jajeczka sliczniutkie!!!!

  • Autor: Wkn Data: 2012-03-31 16:46:23

    Ja właśnie dziś wieczorem zabieram się do robienia takich ozdób - jeszcze naniosłam gazet z biblioteki niepotrzebnych - można nimi obkleić balon nasmarowany krochmalem, a potem skorupę udekorować jak pisankę. Można też do środka nawrzucać cukierków, zatkać i potraktować jak wielkanocną piniatę - jajo niespodziankę dla dzieci :D

  • Autor: lexi27 Data: 2012-04-02 10:06:02

    Dziekuję za pomysł z balonem !. Nie bardzo wierzyłam, że to wyjdzie, ale proszę bardzo - oto efekt naszej rodzinnej weekenowej pracy ! Wyszło prawdziwe, ogromne pisankowe jajo dinozaura ! Dzieciaki były zachwycone ! Tym pisankowym akcentem składam wszystkim ciepłych, pogodnych, radosnych i śminguso-dyngusowych Świąt !

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-04-02 10:19:36

    Piekna :)

  • Autor: Wkn Data: 2012-04-02 12:01:41

    Świetna! A wyobraź sobie, że ja jeszcze nie zabrałam się za moje wielkie pisanki. Nie sądziłam, że tyle czasu zajmie mi robienie na raty kwiatowej ozdoby z bibuły na styropianowym stożku.

Przejdź do pełnej wersji serwisu