Forum

Kuchenne porady

galareta drobiowa

  • Autor: mamalenki Data: 2012-04-01 19:47:02

    poszukuję sprawdzonego przepisu na delikatną galaretę z drobiu,bez kostek rosołowych,chciałabym dać ją do jedzenia dwuletniemu dziecku,wiem że pomożecie

  • Autor: Paola_r Data: 2012-04-01 21:02:51

    Sprawdzony i pyszny Galat Darii P. KLIK

    Robiłam go wiele razy, pomijałam tam czasami kostkę rosołową, kiedy miał być szczególnie delikatny. Polecam przepis obiema ręcyma

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-04-01 21:03:58

    chyba nie potrzeba jakiegoś szczegółowego przepisu:) dobrej jakości kurczak+jarzyny i przyprawy których zwykle używamy do rosołu (oczywiście z pominieciem kostek rosołowych i vegety, warzywek,kucharków, ziarenek smaku itp), gotujemy esencjonalny rosół, mięso obieramy i kroimy, żelatyne rozrabiamy w rosole wg proporcji z opakowania, zalewamy mięsko, studzimy i maluszek może pałaszować:) dla "smaczku" oczywiście zamiast octu stosujemy kilka kropel cytryny...

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-04-01 21:16:45

    Jeśli chcesz galaretkę bez żelatyny to ugotuj z dodatkiem łapek z kurczaka. Nigdy nie dodaje kostek rosołowych ani kucharków, nawet do galaretki dla dorosłych. Sól, pieprz, listek i ziele, a dla takiego maluch wystarczy posolić.

  • Autor: piszczalka Data: 2012-04-02 08:55:41

    Ja robie bez zelatyny spozywczej, zamiast niej gotuje wywar na łapkach kurzych.

  • Autor: biancofiore Data: 2012-04-02 09:48:38

    czy mogę prosić o proporcje ilości łapek i wody żeby galaretka miala odpowiednią konsystencję ?

  • Autor: piszczalka Data: 2012-04-02 15:21:38

    Zawsze kupuje 1 kg łapek i zalewam woda tak aby je przykryła.

  • Autor: jagoda.pik Data: 2012-04-02 19:18:11

    A ja dodam, że łapki prawie muszą sie rozlecieć, bo wtedy wydobywa się z nich dużo kleju. Ja też robię taką galaretę. Dawniej dawałam do niej jeszcze mięso wołowe, ale teraz tylko kurczak, i indyk. Na końcu do wywaru dodaję jeszcze czosnek, ale jak chcesz dla dziecka, to może nie dodawaj. Galareta wychodzi wyśmienita.

  • Autor: sionia7 Data: 2012-07-16 13:25:52

    Czy łapki wystarczy tylko umyć, czy coś trzeba jeszcze z nimi robic? A po ugotowaniu co sie robi z tymi łapkami?

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-07-16 15:18:41

    Trzeba obciąć pazurki, można nożem na desce lub nożycami. po ugotowaniu wyjąć wszystkie kosteczki, ja zostawiam chrząstki bo moje chłopaki lubią 

  • Autor: jagoda.pik Data: 2012-07-17 14:12:45

    Łapki trzeba dokładnie przejrzeć i dobrze wyczyścić, bo czasem zdarzają się nie za dobrze wyczyszczone, wymyć, obciąć pazurki, ja obcinam nożem na desce. Po ugotowaniu, właściwie wyrzucam, chociaż dawniej trochę "mięska" z łapek zostawiałam, ale jest to więcej skóry niż "mięska", teraz czasem troszkę zjem. ale narobiłyście mi ochoty na galaretę, ale teraz mam inne plany, muszę poczekać jeszcze 2 tygodnie. Powodzenia.

  • Autor: sionia7 Data: 2012-07-18 13:02:20

    Dziękuję bardzo za wskazówki

    Jeszcze jedno... jak z soleniem galarety. Trzeba ja przesolic, czy mniej dać soli - cos mi się kołacze w głowie a nie pamiętem.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-07-18 16:00:53

    Solę w trakcie gotowania, żeby mięso miało smak taki jak lubimy, inne przyprawy tez tak dodaję.

  • Autor: jagoda.pik Data: 2012-07-18 17:54:14

    Solę normalnie, jak np. zupę, ale zanim zacznę gotować, bo galaretę gotuję w szybkowarze, którego nie można otwierać w trakcie gotowanaia, bo trzeba byłoby go najpierw szchłodzić, za dużo roboty.

Przejdź do pełnej wersji serwisu