Forum

Kuchenne porady

papier do pieczenia -pytanie

  • Autor: Kornelia Data: 2012-04-05 09:46:02

    zawsze do ciast innych niż biszkopt smarowałam formy.Teraz chcę upiec ten wspomniany w innym wątku harbatnikowy sernik.Czy mogę wyłożyć herbatniki na papier do pieczenia potem na to masę.Dokładnie chodzi mi o to jak potem taki papier po upieczeniu zdjąć z takiego ciasta.Czy krojąc porcje kruchego spodu papier będzie przyklejony do ciasta czy ładnie się sam oderwie? Nie chcę podać ciasta z papierem ;) Dziękuję  :)

  • Autor: agulinia Data: 2012-04-05 09:59:28

    Kupiłam kiedyś papier do pieczenia w rossmanie, był świetny, akurat piekłam ciasto w piekarniku, ale dosownie samo odchodziło od papieru :-)

  • Autor: ja-żaba Data: 2012-04-05 16:01:43

    Też kupuję papier do pieczenia w Rossmanie i jestem z niego zadowolona. Ciasto nie przywiera i cena dość znośna, bo chyba niecałe 4 zł. za 30 szt. Polecam:)

     

  • Autor: agulinia Data: 2012-04-07 19:01:40

    Dzisiaj używam z firmy "Gosia", kupiłam w Tesco, idealny :-)

  • Autor: Wkn Data: 2012-04-05 10:14:17

    Kornelio, jeśli kupisz papier dobrej jakości, czyli fabrycznie natłuszczony, nie będzie żadnych problemów z oddzielaniem go od brzegów upieczonego ciasta. Zdarzyło mi się kiedyś kupić w tesco czy innym, nie pamiętam już jakim discouncie papier do pieczenia, który nie był natłuszczony i wszystko do niego przywierało :/ Ale kosztował chyba o połowę mniej niż papiery konkurencyjnych producentów mających wyższe ceny, więc widziały gały co brały i się nabrały.

    Zdarza się, że papier przesiągnie i zacznie się rwać, ale zwykle dzieje się tak wyłącznie w przypadkach zbyt długiego przechowywania mokrego ciasta w blasze wyłożonej naszym papierem. Czyli, wszelkie serniki zwykłe i na zimno oraz ciasta mocno wilgotne wyciągamy z blachy po ostudzeniu lub schłodzeniu, przekładamy ostrożnie na talerze lub do pojemników i przykrywamy. W przeciwnym razie może być papierowo nieapetycznie :)

    Powodzenia życzy Ci zwolenniczka papieru do pieczenia :)

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-04-05 10:58:39

    Od lat używam papieru do pieczenia i zapewniam,że odchodzi znakomicie od ciasta. Jedyny warunek musi być informacja na opakowaniu,że jest powleczony. Dkładnie nie pamietam sformułowania,ale chodzi o  to że pokryty jest warstwą czegoś, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego natłuszczania. Jeśli mogę wymienić nazwę od dłuższego czasu kupuję tylko w Lidlu. Zyczę udanych wypieków.

  • Autor: Wkn Data: 2012-04-05 11:09:33

    Jest dokładnie tak jak piszesz, dobry papier do pieczenia jest powlekany czymś, co w dotyku daje wrażenie tłustości i śliskości. To co kiedyś nieopatrznie kupiłam pewnie nie było powlekane - stąd przywieranie. Jednak, choć większość papierów sprawdza się doskonale, nie polecam przetrzymywania w nich mokrych ciast - nawet powlekane cudo namoknie i zacznie się rwać :)

  • Autor: Czeslaw Data: 2012-04-07 00:25:49

    Ja kupiłem papier do pieczenia na Zielonym Rynku. 5 zł za 6m. Obustronnie powlekany silikonem. Nic nie przywiera.

  • Autor: dakota26 Data: 2012-11-26 17:21:43

    Ja bym poleciała papier do gotowania i pieczenia Saga, jest mocniejszy niż inne tego typu papiery i nie rwie się gdy się gdy ma styczność z wodą. Jest też dość wytrzymały na delikatne krojenie ciasta więc nie będzie problemu, że podasz ciasto z papierem.

  • Autor: marzena89gb Data: 2012-04-05 11:41:14

    ja zawsze używam papieru śniadaniowego delikatnie smaruję olejem i nigdy żadne ciasto mi nie przywiera

  • Autor: marzena89gb Data: 2012-04-05 11:43:17

    i jeszcze jedno jak robię ciasta takie na zimno to formę wykladam folią aluminiową

  • Autor: kate5134 Data: 2012-04-06 22:14:38

    Najlepszy jest papier do pieczenia natłuszczany, żadne ciasto nie przywiera i świetnie odchodzi. Ostatnio kupiłam dosłownie za grosze 0,90 za 6 m papieru w rolce w carrefour express i jest super.

  • Autor: kicia1004 Data: 2012-04-07 15:12:41

    A powiedzcie mi jak jest z Papierem pod spod do torta? mam w przepisie " formę najlepiej do tarty,bo ma wgłębienie po bokach, wyłozyc papierem do pieczenia wylać biszkopt i piec 30-40 minut. ostudzić i obrucić do góry dnem,zdjąć papier.............." czy ten papier nie przywiera do dna, a może smarujecie dno blaszki przed połozeniem papieru?

    dodam że nigdy nie kupowałam papieru do pieczenia ale teraz to już blaszki wysłużone troszkę to zaczynają przywierać!!!

    Co do papieru śniadaniowego to kiedyś połozyłam na sernik, żeby mi się góra za bardzo nie spiekła, to mi się normalnie zapalił

  • Autor: donia-jimmy Data: 2012-11-17 19:18:22

    nie kupujcie papieru marki Tesco, własnie przez niego straciłam chleb. upiekłam, ale nie da się oderwać od papieru. masakra.

    za to popieram, ten z Rossmana jest idealny

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-11-17 23:40:46

    No nie dziwię się, że się zapalił :) Ciasto przykrywaj najlepiej folią aluminiową.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-27 12:09:53

    Dokładnie tak jak ja:)

  • Autor: marzanna.k5 Data: 2012-11-17 21:49:12

    Witam.Ja zawsz kupuję papier do pieczenia w Biedronce.Jest obustrnnie powlekany silikonem i świetnie odchodzi od ciasta.Rolka kosztuje 5,50 za 20m papieru.Pozdrawiam.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-27 12:07:49

    Wszystkie ciasta piekę na papierze,nic złego się nie dzieje,polecam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu