Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Przepisy dla osób z chorą trzustką

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-04-10 20:21:12

    Czy mógłby mi ktoś podać przepisy na dania dla osób z chorą trzustką? Będę wdzięczna

  • Autor: taara Data: 2012-04-11 07:48:14

    Chodzi Ci o konkretne przepisy, czy ogólne wytyczne co do diety?

    Jeżeli chodzi o przepisy, to delicji się nie da wymyśleć. Generalnie wszystko musi być gotowane, sporo produktów jest zabronionych. Moja Mama jest na takiej diecie i wszystko z czym można poszaleć to urozmaicone podanie :)

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-04-11 09:26:34

    Chodzi mi o to co można jeść a czego nie można oraz o jakieś konkretne przepisy.Lekarz stwierdził u mamy zapalenie trzustki i zalecił dietę. Nie mamy pojęcia co można a czego nie można jeść.

  • Autor: taara Data: 2012-04-12 08:17:48

    http://www.chirurgia.pl/dieta2.html

    Ten link, podany już wyżej jest najodpowiedniejszy. Moja Mama (80 lat) właśnie odżywia się wg tych zasad, do tego na stałe łyka esseliv forte i choroba jest opanowana. A że dodatkowo ma cukrzycę, to te 5 posiłków dziennie jest jak najbardziej wskazane. Od czasu do czasu Mama skubnie też coś z tej prawej kolumny w tabelce, byle z umiarem i nie za często :)

  • Autor: vikunia Data: 2012-04-11 12:34:18

    Nie przepisy a ziólko http://ostropest.parkwiedzy.net/ na pewno nie zaszkodzi :) Mozna dostac w kazdym sklepie z ziolami. Koszt ok 9zł. jem i wyniki watrobowe szybko sie unormowaly i zniknąl naciek na trzustce.

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-04-11 14:24:31

    Wiem że lekarz przepisał jakieś leki, więc chciałm zapytać czy to ziółko można łaczyć z lekami?

  • Autor: vikunia Data: 2012-04-12 13:12:25

    Oczywiście,że można.

     

  • Autor: heiworth Data: 2012-04-16 21:01:00

    A ja myślałam ,że jest to forma ziółek (herbaty) ,ale okazało się ,że w sklepie mają ale ostropest zmielony i dodaje się go po jednej łyżeczce dziennie do posiłku ...kupiłam i już stosuję ...

Przejdź do pełnej wersji serwisu