Forum

Kuchenne porady

4 l mleka sojowego

  • Autor: andzia005 Data: 2012-04-18 12:16:36

    Dostałam 4 litry melka sojowego w kartonie  i niemam pomysłu na co przerobić to bo szkoda wyrzucić a pojutrze kończy się data przydatności .Myślałam o jakimś serze albo cosik podobnego tylko co??

    Będę wdzięczna za wszystkie propozycje

    Pozdrawiam

    Andzia005

  • Autor: Wkn Data: 2012-04-18 12:39:14

    Na mleku sojowym możesz usmażyć smaczne naleśniki i placki - zużyjesz do tego celu około litra mleka (placki z owocami zjecie od razu, a naleśniki usmażone w większej ilości mogą poleżeć kilka dni w lodówce (można je też zamrozić na potem).

    Śniadanie na mleku sojowym też jeszcze nikomu nie zaszkodziło - bardzo lubię płatki ryżowe błyskawiczne gotowane na mleku i podane z cząstkami truskawek.

    Fajne są desery z żelatyną - mleko sojowe bardzo zyskuje na smaku połączone z kakao. Do tego jakaś masa bananowo-ajerkowniakowa i można pałaszować . Ojej, jak ja lubię wymyślać przepisy - możesz mi to mleko podrzucić :)

    A o koktajlu owocowym na mleku myślałaś?

  • Autor: andzia005 Data: 2012-04-18 15:31:49

    dziekuje za podpowiedź czekam na dalsze pomysły.A może macie pomysły na zwykłe mleko , to poprostu je zastapię tym sojowym

  • Autor: kate5134 Data: 2012-04-18 18:45:02

    Mleko sojowe traktujemy jak zwykłe mleko i zużywamy do tych samych celów co tradycyjne mleczko.

Przejdź do pełnej wersji serwisu