Forum

Kuchenne porady

urodziny-ile jedzenia przygotowac

  • Autor: rasna Data: 2012-04-27 22:56:40

    Pomozcie ,mam urodziny corki i planuje ugotowac Bogracz wg Klio.Moj najwiekszy garnek ma 6 litrow i czy to wystarczy na 18 osob doroslych i 12 dzieci?Oprocz tego beda 3 salatki i jakies przekaski:koreczki itp

     

  • Autor: bonieś Data: 2012-04-27 23:12:41

    Klio pisze, że jedna porcja przepisu jako danie główne,  wystarcza na 2 dni dla 3-osobowej rodziny, czyli jest to porcja na 6 osób. Ty masz 18 dorosłych i 12 dzieci, które pewnie można liczyć po połowie, łącznie w przybliżeniu 24 osoby. Powinnaś więc chyba ugotować bogracz z poczwórnej porcji. Tyle matematyki. Nie wiem tylko, czy to się zmieści w 6-litrowym garnku?

  • Autor: rasna Data: 2012-04-27 23:27:41

    Bonies ,dzieki za odpowiedz.W razie czego mam jeszcze jeden gar 4 litrowy.:)

     

  • Autor: jolka60 Data: 2012-04-28 00:06:46

    Ha,jeśli chodzi o przelicznik dzieci na osoby,to miałam tak samo podać,jak "bonieś".Reszta,to już łatwo wyliczyć.Jeśli podzielisz 6 litrów zupy na 24 osoby,otrzymasz 0,25 l/osobę,czyli szklankę,a na dzieci przypadnie jej połowa.To chyba niewiele,zwłaszcza ,ze na imprezie apetyt raczej dopisuje.Po ugotowaniu 10 litrów wyjdzie trochę ponad 400 ml na dorosłych,to już lepiej.Możesz liczyć też inaczej,tzn ilość osób pomnożyć przez objetość przeciętnej porcji (raczej z nadwyżką,bo chyba nie chcesz,aby goście krygowali się i udawali,że nie mają apetytu,skoro zobaczą,że jedzenia jest mało).

    Dużo też zależy,jakie (również ile) jedzenie będzie poza bograczem,no i jak długo będzie trwała impreza.

  • Autor: belkot68 Data: 2012-04-28 07:10:30

    Witaj.Jesli gotowałas już tę zupę i Ci smakowała to ok. To był mój pierwszy bogracz jaki zrobiłam i niestety totalne rozczarowanie.Wszystkie komentarze bardzo pozytywne szczególnie klusek a dla mnie i moich panów niejadalne.Drugim razem zrobiłam ''prawdziwy węgierski bogracz ''  wg.Platessy z lanymi kluskami i rewelacja.Z 1kg. mięsa  3 osoby na 2 dni na obiad.

  • Autor: rasna Data: 2012-04-29 22:59:55

    Dziekuje Wam za odpowiedzi.Jednak nie ugotowalam tego bogracza.Za maly garnek a po drugie to bylby moj debiut i nie chcialam ryzykowac.Byly salatki,przekaski.Wszystko sie swietnie udalo.Caly stres ze mnie wyparowal.Pozdrawiam wszystkich.

Przejdź do pełnej wersji serwisu